V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V neděli 17.1.2010 zajížděli malí Bobříci k dalšímu svému utkání do Uherského Hradiště, kde rohodně zanechali dobrý dojem. Dokázali totiž uhrát skvělé výsledky i proti starším protivníkům, které do zápasů nasadili domácí.

B" tým 3. tříd, které tento zápas vedl trenér Šilhán, bojoval celý zápas o co nejlepší výsledek. Skóre bylo po celou dobu jako na houpačce. Minutu před koncem ještě Bobři prohrávali 5:4, ale potom vrhli veškeré síly do útoku a nakonec v poslední minutě vyrovnal Alan Žlebek na zasloužených 5:5.

Do druhého zápasu, věrno své tradici, nasadilo Uherské Hradiště téměř celý tým "A" proti našemu "béčku". Naši se však nevzdali a na ledě nechali všechny síly. I přes porážku 4:2, ocházeli z ledu se vztyčenou hlavou.

HC Uherské Hradiště "B" - HC Bobři Valašské Meziříčí "B" 5:5
branky Bobrů:
Převor 2, Veselá, Frieb, Žlebek

HC Uherské Hradiště "B" - HC Bobři Valašské Meziříčí "B" 4:2
Převor, Leták

sestava Bobrů: Grigar, Veselý - Veselá, Převor, Frieb, Hrabovský, Vávra, Smejkal, Leták, Žlebek

"A" tým, pro dnešní den s trenérem Brodkem na střídačce, vlétl na svého soupeře jako uragán. Výborná defenzíva a velký tlak na bránu domácích posunovaly skóre na straně Bobrů dopředu. Výborně chytající brankář Uherského Hradiště odvrátil daleko vyšší prohru svého týmu. Čestný zásah domácí vstřelili po faulu a z nařízeného trestného střílení. Jak obrana, tak brankář Bobrů nedovolili domácím během celého zápasu jakékoliv korigování výsledku. 1:9.

Do druhého zápasu jak už jsme tady zmiňovali, nastoupilo v domácích barvách úplně jiné mužstvo, téměř výhradně hráči nastupující za 4. třídy. Naši ve standardní sestavě s jedním třeťákem, zbytkem druháků a prvňákem byli zaskočeni a toho domácí dokonale využili. Pěknými kombinacemi utekli domácí malým Bobrům až na stav 6:2. Trenér Brodek se snažil hráče uklidnit a přesvědčit je, že hrát se dá s každým. Ať hodí za hlavu výsledek a hrají svou hru. V tento okamžik se utkání začínalo pomalu otáčet a těsně před koncem naši vyrovnali na 10:10. I tento výsledek by byl pro malé Bobry vítězstvím, ale k údivu všech se naši i v poslední minutě vrhli do útoku a 20 vteřin před koncem rozhodl utkání Matěj Sviták střelou z otočky. 10:11. Za tímto vítězstvím bylo obrovské nasazení a srdce.

HC Uherské Hradiště "A" - HC Bobři Valašské Meziříčí "A" 1:9
Kelnar 4, Pernický 3, Adámek, Stodůlka

HC Uherské Hradiště "A" - HC Bobři Valašské Meziříčí "A" 10:11
Kelnar 3, Pernický 3, Siner 2, Adámek, Stodůlka, Sviták

sestava Bobrů: Postava - Adámek, Pernický, Stodůlka, Sviták, Kelnar, Siner

Po těchto zápasech nastoupili ke svému utkání hráči 4. tříd. Naši, jako již tradičně, začali výborně a svůj nástup do utkání korunovali brankou. Po střele Šimona Kuchaříka byl na brankovišiti důrazný Michal Škrhla a svou dorážkou poslal Bobry do vedení 0:1. Po této brance se domácí zvedli a jejich snaha o vyrovnání byla odměněna v 5. minutě, kdy po asistenci Krátkého vyrovnal Dobiaš na 1:1.Do konce první třetiny se už skóre neměnilo. Žádná z obran už nepovolila větší šanci. Druhá třetina se nesla v duchu té první.

Žádný z týmů si nevytvořil větší tlak na bránu. Obrany pracovaly výborně. Potom se domácí přece jen dostali do přečíslení a 3 minuty před koncem druhé třetiny se ujali vedení 2:1. Dobiaš (Krátký, Weintritt).Ve třetí třetině se Bobři snažili o vyrovnání, ale scházel potřebný klid v koncovce. V 38. minutě se opět prosadili domácí, když využili přesilovou hru. Bobři špatně střídali a domácí toho okamžitě využili. 3:1 Dobiaš. Bobři ještě zvýšili otáčky a odměnou jim bylo snížení náskoku, kdy samostatnou akci zakončil Šimon Kuchařík. 3:2. V tuto chvíli vrhli Bobři všechny síly do útoku ve snaze vyrovnat zápas. Domácí se bránili často za cenu zakázaného uvolnění. Jedno takové vyhození z obranného pásma však stihnul hráč domácích Weintritt (Lukeš) dojet a minutu před koncem zvýšil na 4:2. Ani teď Bobři nepolevili a ještě 10 sekund před koncem snížil na konečných 4:3 Šimon Kuchařík po asistenci Michala Škrhly.

Oba týmy předvedly přítomným divákům pohledný hokej bez zbytečných faulů, s lepším koncem pro domácí Uherské Hradiště.

Za zmínku stojí také to, že utkání hlásil a zapisoval p. Jaroslav Boček, pro kterého to bylo jeho 14 500 utkání strávené v boxu časoměřičů!

HC Uherské Hradiště - HC Bobři Valašské Meziříčí 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
branky:
4:22 Dobiaš (Krátký), 26:02 Dobiaš (Krátký, Weintritt), 37:43 Dobiaš, 44:10 Weintritt (Lukeš) - 1:18 Škrhla (Kuchařík), 40:26 Kuchařík, 44:50 Kuchařík (Škrhla)

sestava Bobrů: Oczadly - Andris, Brodek, Denk, Gorej, Stodůlka, Kelnar, Kubenka, Kuchařík, Mžik, Pernický, Škrhla, Vanduch