Valašské derby vyhráli Bobři 3:2

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším kole přijel na led Valašského Meziříčí soupeř ze Vsetína. Po brankách Dvořáka, Ovšáka a Matějného vyhráli Bobři toto derby 3:2 a drží mistrovskou neporazitelnost proti celku VHK.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 31. kolo, středa 20.1.2010
Vsetín
3:2
(2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: . 9. Dvořák P. (Matějný, Lhotský), 12. Ovšák (Sochorek, Šebesta), 21. Matějný (Blažek, Lhotský) - 40. Mičulka (Vaněk), 59. Štraub (Mokrejš, Tesařík) Rozhodčí: . Kusý, Adamec, Štepán Vyloučení: . Diváci: 1200(vyprodáno). Průběh utkání:3:0 3:2 .
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák O., Dvořák P., Krisl, Lhotský, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Vaněček, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vnenk
Vsetín: Hromada (Plšek) - Pavlík, Rajnoha, Farda, Matula, Tomis, Šimek, Horák, Tesařík, Štraub, Hrňa, Mokrejš, Vaněk, Ševčík, Sakrajda, Knebl, Plachtovič, Mikeš, Ašer, Klabačka, Mičulka

Utkání předcházelo slavnostní buly, o které se postaral generální ředitel Alpine pan Russegger , významný sponzor hokejových Bobrů.

Utkání začali lépe domácí Bobři. V páté minutě nebezpečně střílel Lhotský. Svou převahu vyjádřili skórově Bobři v minutě deváté, kdy se po akci prvního útoku prosadil Petr Dvořák. V jedenácté minutě bylo Bobrům ještě veseleji, když Sochorek našel úplně volného Ovšáka, který svým prvním gólem v dresu Bobrů zvýšil už na 2:0. Na druhé straně mohl snížit Mokrejš, ale vysoko přestřelil, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Bobři nenechali nic náhodě a už 12 vteřin po přestávce zvýšil na 3:0 Matějný, který šikovně tečoval střelu Blažka. Třetí gól jako by vsetínské hokejisty nabudil. Ve velké šanci se objevil Rajnoha a po něm i Štraub, ale oba vychytal dnes skvělý Krumpoch. Na druhé straně mohl zvýšit Petr Dvořák, ale Hromada zázračně chytil puk mířící do poloodkryté brány. Krumpoch se opět vytáhl v 28. minutě, kdy na něho najížděli tři vsetínští útočníci, ale domácí brankář si poradil. Velké šance se střídaly na obou stranách, ale zatím bez využití. To se změnilo 32 sekund před druhou sirénou, kdy snížil na rozdíl dvou branek Mičulka.

Hosté vstoupili do třetí třetiny nabuzeni, ale Krumpoch se v krupobití střel zatím orientoval skvěle. Na druhé straně mohli Bobři zvýšit svůj náskok, ale Hromada byl proti, a tak ve 44. Minutě byl stav pořád stejný. V padesáté minutě mohl snížit Vaněk, ale netrefil ideálně. Bobři se po té pouze bránili a vsetínští cítili šanci. V čase 58:25 vykřesal poslední naději Vsetína Štraub, když dokázal po přihrávce Mokrejše propálit vše, co mu stálo v cestě - 3:2. Vsetínu nakonec nepomohla ani power-play a tak si Bobři připisují již páté ligové vítězství nad svým rivalem z protiproudu Bečvy.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Jsme určitě rádi za tři body, bylo to derby jak má být. Půl zápasu jsme byli lepším týmem, pak jsme trochu polevili a Vsetín toho zkušeně využil a vstřelil kontaktní branky. Dnes jsme to ale dobře odbránili, koncovka nám trochu vázla, nciméně počítají se tři body, což je hlavní. Jsem rád, že jsme opět neinkasovali moc branek, což je před play-off dobrá zpráva. Určitě však přijdou i lepší zápasy směrem dopředu. Teďkom se připravíme na Břeclav a v sobotu zkusíme urvat další body.

Juraj Jurík (VHK Vsetín):
Myslím si, že jsme začali zbytečně s respektem. V první třetině se Valmez ujal opět brzy vedení, které se těžko otáčí. Na začátku druhé třetiny jsme opět inkasovali, ale od té 25. minuty jsme byli vyrovnaným soupeřem. Zápas měl náboj a kdybychom proměnili některé příležitosti, mohli jsem sahat i po remíze. V zápase nás podržel brankář Hromada. I přes brankové příležitosti jsme již vyrovnávací branku nevstřelili, je to škoda.