V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V neděli 14. 2. 2010 sehráli další mistrovské zápasy nejmladší Bobři na ledě svého nejbližšího rivala z Rožnova p. R. Dle tradice nastoupili na ledovou plochu Rožnovského zimního stadionu hráči 3. tříd. Náš soupeř nám chtěl oplatit porážky z minulých zápasů, a proto proti nám nasadil to nejlepší, co mu soupiska 3. tříd nabízí. Zápasy byly tentokrát velmi vyrovnané a přítomným divákům nabídly krásnou hokejovou podívanou.

"B" tým: Během prvního zápasu se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Ani jeden tým nedokázal tomu druhému odskočit, takže zápas dospěl do velmi dramatické koncovky. Ta byla nakonec úspěšnější pro malé Bobry, kteří zvítězili těsně 6:7. Ve druhém zápase pokračoval vyrovnaný boj v první třetině. Poté Bobři postupně přidávali góly a přestože Rožnov v žádném případě nesložil zbraně, tak utkání skončilo vítězstvím Valašského Meziříčí 1:4.

HC Rožnov "B" - HC Bobři Valašské Meziříčí "B" 5:6
branky Bobrů: Převor 3, Ondřej 2, Žlebek

HC Rožnov "B" - HC Bobři Valašské Meziříčí "B" 1:4
branky Bobrů: Převor, Frieb, Ondřej, Ševčík

sestava Bobrů: Grygar, Veselý - Veselá, Hrabovský, Převor, Frieb, Tuček, Ondřej, Smejkal, Leták, Ševčík, Hruška, Žlebek

"A" tým Rožnova zaskočil malé Bobry a využil jejich rozpačitého začátku. Během první třetiny naši téměř neohrozili branku soupeře, zatímco Rožnov využil ke stelbě každé zaváhání. Po první třetině tak zaslouženě vedli domáci 2:0. Ve druhé třetině se Bobři vzpamatovali a začali se více tlačit do útoku. Do konce druhé části se jim podařilo vyrovnat na 2:2. Ve třetí třetině se hrál krásný hokej nahoru dolů. Zatímco Bobři své šance proměňovali, Rožnov tolik štěstí neměl. Jeho hráči si vylámali zuby na výborně chytajícím brankáři Michalu Postavovi. Utkání tak skončilo vítězně pro Bobry 3:5. Druhý zápas začal stejně jako ten první. Domácí šli do vedení 1:0. Víc jim malí Bobři naštěstí nepovolili a do konce první části stihli navíc vyrovnat na 1:1. Od druhé třetiny to byl boj o každý kousek ledu. Rožnov měl výraznou střeleckou převahu (podle informací domácích byl konečný poměr střel cca 27:10). Naši však dali do hry celé srdce a podpořeni bezchybným výkonem brankáře slavili nakonec cenné vítězství 5:2.

Trenér Šilhán po zápase uvedl: "Tohoto vítězství si nesmírně cením. Hrál proti nám tým, který s mládeží pracuje nesrovnatelně dýl než my. Spousta kluků, kteří začínali ve Valmezu hrají nyní v Rožnově a my jsme začínali znovu od nuly. Jsem na své kluky velmi pyšný. Dokázali zvítězit a dali do hry velký kus srdce a bojovnosti. To často dokáže vyrovnat i menší rozdíly ve výkonnosti".

HC Rožnov "A" - HC Bobři Valašské Meziříčí "A" 5:6
branky Bobrů: Kelnar 3, Pernický, Siner

HC Rožnov "A" - HC Bobři Valašské Meziříčí "A" 5:6
branky Bobrů: Pernický 3, Siner, Stodůlka

Sestava Bobrů: Postava - Adámek, Pernický, Siner, Kelnar, Stodůlka, Sviták

Po úpravě ledové plochy nastoupili na led hráči 4. tříd. Čtvrťáci napodobili své mladší kolegy a než se na ledě stačili rozkoukat, už prohrávali 1:0, kdy po přihrávce Evžena Knebla skóroval David Kudela. Naši se velmi rychle vzpamatovali a začali se tlačit do útoku. Ve čtvrté minutě předvedl krásnou individuální akci Jiří Brodek, který projel celé kluziště a vyrovnal na 1:1. Druhá třetina přinesla velmi pohledný hokej. Útoky se přelévaly ze strany na stranu. Střelci obou týmů však nenacházeli dlouho potřebný klid k zakončení. Vše se zlomilo v posledních dvou minutách kdy v rozmezí 35 s nejprve poslal Bobry do vedení Šimon Kuchařík 1:2. Poté ten samý hráč, Šimon Kuchařík, tentokrát ve spolupráci s Michallem Škrhlou, zvýšil vedení Bobrů na 1:3. Ve třetí třetině si Bobři pečlivě hlídali vydobytý náskok a nedali svému soupeři žádnou šanci ke zdramatizování zápasu. Po velmi pozorném a zodpovědném výkonu tak dotáhli zápas do vítězného konce. Za zmínku také stojí, že za několik posledních utkání pracoval celý tým téměř bezchybně směrem dozadu. Velkou oporou 4. i 3. tříd jsou oba brankáři. Evžen Oczadly a Michal Postava. Hráči v poli mají tak mají potřebný klid a nezaskočí je ani vedení soupeře. Mají vůli po vítězství a trenéři Šilhán, Brodek a Veselý jim neustále opakují: "Každý soupeř se dá porazit, jen je tomu třeba jít naproti a věřit ve vlastní sílu a srdce!"

HC Rožnov pod Radhoštěm - HC Bobři Valašské Meziříčí 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
branky: 0:41 Kudela (Knebl) - 3:03 Brodek, 28:06 Kuchařík, 29:29 Kuchařík (Škrhla)

Sestava Bobrů: Oczadly, Postava - Andris, Brodek, Denk, Gorej, Kelnar, Kubenka, Kuchařik, Škrhla, Vanduch, Stodůlka

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka