Nechali jsme se unést hrou a zapomínali bránit, zhodnotil zápas Michal Gleich
středa 24.2.2010 | Jakub Nikl |

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po ne příliš povedeném utkání ve Frýdku-Místku jsme vyzpovídali novou tvář v bráně Bobrů Michala Gleicha, který už odchytal několik utkání v barvě meziříčských. Jak se vlastně dostal do týmu Bobrů? I to se dozvíte v tomto rozhovoru.

Jak bys popsal dnešní utkání?
Z mého pohledu vypadalo utkání hrozně. Tahali jsme to strašně dopředu a nevraceli jsme se a pak to tak dopadlo. Soupeř neměl ani tolik šancí, ale bylo tam hodně přečíslení. Hráli jsme špatně dozadu.

Nebylo z naší strany hrubé podcenění soupeře?
Tak určitě tam podcenění bylo. Jsou poslední, my první. Minule jsme tady prohráli 8:3 a čekali jsme takový hokej. Tlačili jsme se dopředu, ale zapomínali na zadní vrátka, a tak jsme dostali osm gólů. To se pak těžko vyhrává.

Po první třetině, ve které to byla přestřelka, to bylo 3:3 a vypadalo to, že bychom tu mohli i něco uhrát. Ve druhé třetině ale Frýdek odskočil na 6:3…
Tak v první třetině ani neměli tolik šancí, ale proměnili je. Nebylo to ideální z naší strany. Ve druhé třetině bylo vidět, že jsme lepší, ale byli jsme třikrát vyloučeni do tří, kde jsme pak dostali tři branky, a myslím si, že to rozhodlo. Nedokázali jsme dobře bránit a zbytečně faulovali.

Většina gólů nešla ani tak na tvůj vrub, jako spíš na nedůslednost obrany…
Jak říkám, nehráli jsme dobře dozadu, Ujížděli nám tři na jednoho, tři na dva a z toho pramenily ty góly. Já neříkám, že jsem dneska podal nejlepší výkon, ale kdybychom bránili, tak nám tým jako Frýdek nemůže dát osm gólů. Nechali jsme se unést hrou a nebylo to prostě dobré.

Jak si se vlastně dostal do týmu Bobrů?
Tak já jsem byl v Prostějově. Pak jsem přestoupil do Havířova, kde jsem dělal pozici dvojky. Potom v Havířově skončil hokej a tak jsem se vrátil do juniorky Poruby. Teď mě oslovilo vedení ValMezu, jestli nechci pomoct týmu a hlavně na play-off. Tak jsem to s radostí přijal.

Jak sis sedl se svými spoluhráči v kabině?
Výborně. Kluci jsou super a je tady výborná parta. Myslím si, že i proto je tento tým první. Kluci mi hodně pomohli ze začátku.

Jsi rád, že nastupuješ celkem pravidelně?
Tak já jsem určitě rád. Já jsem rád za každou šanci. Tady hrajeme proti výborným hráčům a můžu tady tak sbírat zkušenosti. Jsem za to moc rád.

V dalším utkání hostíme celek Přerova. S čím do tohoto zápasu půjdete?
Určitě půjdeme z obrany. Přerov je silný dopředu a musíme určitě hrát dozadu. Když budeme zodpovědně bránit, tak nám díky našim skvělým útočníkům bude stačit pár brejků, ze kterých dáme snad i pár gólů a pokusíme se vyhrát.

Příští týden ve středu hrajeme na Vsetíně Valašské derby, které bude vlastně tvé první. Říkali ti kluci, o co jde nebo nevíš, co máš čekat?
Slyšel jsem, že je to hodně vyhrocené. Viděl jsem i některé fotky z těchto zápasů. Myslím si, že to bude mít i velký náboj. Na Vsetíně bude určitě plný stadion. Moc se na to těším.

Autorem úvodní fotografie je Vladimír Vronka ( VOKD Poruba)

Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.