Čtvrtfinále play-off je tady! Bobři se utkají s Břeclaví
úterý 9.3.2010 | Michal Václav |

Čtvrtfinále play-off je tady! Bobři se utkají s Břeclaví

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po velkém úspěchu meziříčských hráčů v podobě vítězství v dlouhodobé základní části II. ligy skupiny Východ se naplno rozjíždí další část zápasů, na které se fanoušci i samotní hokejisté všech týmů postoupivší do vyřazovacích bojů těší nejvíce. Play-Off 2010! V něm se utká osm nejlepších týmů na 1.– 8. místě tabulky. Týmům umístěným na místě 9.– 12. sezóna končí. Pojďme si tedy představit našeho soupeře, celek HC Břeclav. První zápas Bobrů proti Lvům je na programu ve středu, 10.března od 18.00 hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Tým vedený trenérem Bohumilem Prachařem po odehraných 44 zápasech skončil na místě osmém se ziskem 51 bodů a záporným skóre 130:167. Břeclav již delší dobu věděla, že se z osmého místa neposune ani výše, ani níže, jelikož bodové rozdíly na sedmý tým a odstup na devátý tým tabulky byly již delší dobu velké.

Nicméně vyřazovací zápasy jsou nová soutěž, kde všechny zúčastěné týmy hrají od nuly a jak jsme se již stačili přesvědčit několikrát v minulosti, favorité to mnohdy nemají lehké a dochází tak i k velkým překvapením v podobě postupu týmů, které byly po základní části hůře umístěné. Play - off je o momentální formě hráčů, nasazení a o zkušenostech v těchto vypjatých zápasech.

Valašskému Meziříčí se proti Břeclavi letos daří. Ve všech čtyřech vzájemných zápasech vždy odcházeli jako vítězové Bobři. Nejprve na sebe tito soupeři narazili v desátém kole, když na ledě Břeclavi zvítězili 4:7, poté v kole dvacátém prvním, kde doma Bobři porazili Břeclav 8:3. Téměř totožná situace byla v kole třicátém druhém, kdy si soupeři vyměnili pořadatelství, výsledek na ledě Bobrů byl jen o branku nižší a Valmez zvítězil 7:3. No a v posledním zápase základní části Bobři zajížděli na led Alcaplast Arény a zvítězili 2:7. Vzájemné skóre tedy činí 29: 12 pro Bobry.

Pojďme nyní nahlédnout do kádru Břeclavi. Brankářem, který se pravděpodobně postaví mezi tři tyče bude zkušený Petr Žurek, kterého doplňuje jeho mladší kolega Jaroslav Chvátal.
V obraně sází trenéři na zkušenosti Jiřího Zapletala i reprezentanta v in-line hokeji Pavla Strýčka . Zajímavou akvizicí zadních řad Břeclavi je slovenský ex-reprezentant Marek Dora, kterého vedení přivedlo před koncem přestupního termínu. Dalším obráncem v základní sestavě Lvů na kterého si budou muset dát Bobři pozor je Jan Habrovec. O motivaci bude mít určitě postaráno i Tomáš Bokroš , který oblékal loni dres Bobrů, jakožto i jeho bratr Lukáš, který hájí barvy Valašského Meziříčí.
Největší klenoty mezi břeclavskými útočníky představuje syn trenéra Lvů – Tomáš Prachař, dále Jiří Sedláček a Zdeněk Mráz. V průběhu sezony přišel z Pelhřimova produktivní Pavel Pelán. Dále se k týmu připojili i dva ex-prostějovští hráči Roman Hlouch a Zdeněk Novosad.

Pojďme tedy všichni podpořit meziříčské Bobry za svou cestou k vítězství a slávě i v play-off...

Sestava HC Břeclav:
Žurek – Strýček, Nedvěd, Dora, Zapletal, Gajda, Habrovec, Bokroš - Mráz, Sedláček (C), Nekvasil - Prachař, Karný, Novosad – Pelán, Klimovič, Čikl - Gabriška, Grmela, Kuriál

Čtvrtfinále play off:
středa 10.3. 1. zápasy
pátek 12.3. 2. zápasy
neděle 14.3. 3. zápasy
úterý 16.3. příp. 4. zápas
čtvrtek 18.3. příp. 5. zápas

Dvojice pro čtvrtfinále play-off:
Valašské Meziříčí - Břeclav
Hodonín - Opava
Přerov - Vsetín
Orlová - Nový Jičín
Hraje se na tři vítězná utkání s pravidelným střídáním pořadatelství.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS