Musíme více střílet a být důslednější, má jasno o dalším zápase obránce Přemysl Vašut
pátek 12.3.2010 | Michal Václav |

Musíme více střílet a být důslednější, má jasno o dalším zápase obránce Přemysl Vašut

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Na ledě byl hodně vidět, v nabízené přesilovce se dostal k puku, popojel si od modré čáry a tvrdou střelou k tyči překonal domácího brankáře Žůrka. Řeč je o obránci Bobrů Přemyslu Vašutovi. Jak on sám viděl zápas či jak moc rozdílný byl souboj při předchozím střetnutí se dozvíte v následujícím pozápasovém ohlase.

Přemku, v úvodním dějství jsme Břeclav moc do šancí nepouštěli, přesto jsme po první třetině prohrávali...
Tak snažili jsme se hrát zezadu, zodpovědně na nulu. Bohužel jsme dostali nešťastnou branku v signalizovaném vyloučení. Faul to zřejmě na prostředku hřiště byl, domácí hráč se zmocnil puku a vystřelil přes hráče na Krumpyho, který tu střelu asi moc neviděl a padl z toho gól.

Je pro Tebe rozdíl hrát proti Břeclavi na tak širokém kluzišti?
Určitě, je to velký rozdíl, hrát doma ve Valmezu a poté tady na tom velkém širokém kluzišti. Tady nemůžeš v oslabení moc lítat, musíš mít puk pod kontrolou, nesmíš hru moc roztahovat a důležité je hrát velmi zodpovědně.

Měli jsme možnost hrát i přesilovku pěti proti třem, myslíš, že kdybychom ji proměnili, zápas by mohl vypadat jinak?
Škoda početní výhody pět na tři, měli jsme něco nacvičeného, bohužel nám to nevyšlo. Navíc jsme málo stříleli, tyhle momenty právě rozhodují zápasy v play-off . Určitě musíme být důslednější v přesilovkách, více střílet a tohle si donést i do dalších zápasů.

Vstřelil jsi krásnou druhou branku, mohl bys nám ji přiblížit?
Tak tam mě poslal trenér do přesilovky čtyři na tři do obrany. Vyhráli jsme buly, spoluhráč mi to posunul na modrou, no a já vystřelil hned na bránu. Ikdyž jsem nestřílel přímo k tyči, puk skončil v síti a jsem za to rád.

Potom jsme ale bohužel dostali záhy vyrovnávací gól na 2:2…
Tak to bylo od mé brusle…snažil jsem se zabránit protihráči, který tam dojížděl k prázdné bráně, nadzvednul jsem mu hokejku, nedíval jsem se ale na tu přihrávku, kam směřovala. Bohužel mě puk trefil do brusle a od ní do prázdné brány.

Na začátku třetí třetiny na nás domácí vlétli, nabádal vás trenér Sedlák k větší aktivitě?
Určitě, říkal, že to domácí zkusí, byla to v té době remíza a Břeclav chtěla obrátit skóre utkání. My jsme se snažili hrát pořád zezadu trpělivě, věřili jsme, že toho góla dáme. Potom tam byl faul na Lhoťáka ( Luděk Lhotský – pozn. redakce), kde byla i krev, takže jasně čtyřminutová přesilovka. Dvořka ( Petr Dvořák – pozn. Redakce) tam puk pěkně nahodil na branku, kde bylo hodně hráčů. Nebyla to nějaké velká rána, byla ale dobře mířená a jsme moc rádi, že to byl gól vítězný.

Čím více se blížil konec třetí třetiny, tím více byl zápas vyhecovanější..
Určitě ano. Domácí se tlačili do brány, možná byli i trochu ukřivděni, že je rozhodčí poslal do čtyř na čtyři minuty. Snažili se střílet z každé šance a pozice, rozhodčí pak hru hodně pouštěl, byly tam fauly na obě strany, nakonec jsme rádi, že jsme to ubránili a doufám, že třetí vítězství urveme právě u nás doma..

A tam i míří poslední otázka….vedeme 2:0 na zápasy, určitě budete chtít ten třetí krok udělat již v neděli...
Stoprocentně, ikdyž ten poslední krok bývá někdy nejtěžší. Chceme rozhodnout před domácím publikem a našetřit síly na semifinále. Dáme do toho určitě všechno, nesmíme nic podcenit, musíme více střílet, hrát zodpovědně a doufám, že nás lidi přijdou opět podpořit a snad jich bude více, než při tom prvním zápase.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS