Bobři postoupili do kvalifikace o I.ligu!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve třetím finálovém zápase mezi Bobry a Hodonínem měl na vítězství Bobrů lví podíl Robin Kovář, který sám dal čtyři branky a na další dvě nahrál. Další branky přidali Tatarčík, Brunec a Vašut. Bobři si tak po vítězství 7:5 zajistili účast v kvalifikaci o I.ligu.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, pondělí 5.4.2010
Hodonín
7:5
(1:1, 2:1, 4:3)
Branky a nahrávky: . 2. Kovář (Tatarčík), 28. Kovář (Vnenk), 33. Kovář (Šebesta, Sochorek), 48. Tatarčík (Kovář, Petr Dvořák), 49. Vašut (Ovšák, Kovář), 52. Kovář (Tatarčík), 54. Brunec (Šebesta) - 6. Haring (Hollý, Flamík), 23. Kubica (Korotvička), 41. Jurásek (Flamík), 46. Vrba (Pokorný), 49. Vaškovič (Haring) Rozhodčí: . Klapetek - Barteček, Fiala. Vyloučení: 4:8, navíc Hollý (HOD) 5+do konce utkání za faul kolenem. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Zásahy brankářů: 29:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 7:5.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák O., Dvořák P., Kovář, Krisl, Varga Mar., Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vnenk
Hodonín: Šrámek (Tuček) - Hoza, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Kubica, Jurásek, Pokorný, Klimeš, Kadela, Sajdl, Komárek, Haring, Peš, Salajka, Hollý, Lesák, Vrba, Kuba, Koktan

Zápas mezi Drtiči z Hodonína a Bobry z Valašského Meziříčí začal velice aktivně již od prvního vhazování. V první minutě utkání dosáhli Drtiči branky, ovšem ta nemohla platit, neboť byla dosažena úmyslným kopnutím bruslí. Tak udeřilo na druhé straně. Ve druhé minutě utkání ujel po pravé straně hrdina zápasu Robin Kovář, který kličkou překonal brankáře Šrámka 1:0. Po vstřelené brance se hra opět vyrovnala a Drtiči šli po vyrovnání stavu utkání velice odhodlaně. Určitě tomu napomohla i změna na trenérském postu a přeskládání útoků, kdy právě slovenská lajna ( Vaškovič – Hollý – Haring) velice zaměstnávala domácí obranu a Michala Krumpocha v bráně. Vyrovnat se hostům podařilo v 6.minutě utkání, kdy střelou pod břevno vyrovnal právě Jozef Haring 1:1. Po vyrovnávací brance se hosté tlačili stále více do šancí, nicméně pozorný Krumpoch vždy stál na svém místě. Na druhé straně zahrozil Šebesta se Sochorkem, na výborně chytajícího Šrámka však tentokrát ještě recept nenašli. První třetina skončila tedy remízou 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté z Hodonína. Bobrům se nepodařilo vyhodit puk z vlastní obranné třetiny a toho skvěle využil Zdeněk Kubica, který domácího Krumpocha prostřelil po velkém závaru od modré čáry. Naráz se tedy ujímají hosté vedení 1:2. Ovšem vedení hostům trvalo pouze do 28. minuty utkání. To opět agilní Robin Kovář převzal puk ve středním pásmu, prokličkoval až k mezikruží, aby přesně umístěnou střelou srovnal stav utkání na 2:2. Ve 33. minutě utkání jdou Bobři do vedení. A opět zásluhou skvěle hrajícího Robina Kováře, který tak dovršil již hattrick - 3:2. Poté bylo k vidění několik hezkých šancí na obou stranách, ovšem skóre střetnutí se ve druhé třetině již neměnilo, a tak po 40. minutách odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením domácí Bobři.

Pokud si někdo myslel, že se ve třetí části bude jen bránit a moc branek nepadne, určitě se mýlil. Ve třetí části padlo neuvěřitelných 7 gólů! Hned ve 41. minutě utkání se podařilo Hodonínu vyrovnat na 3:3 zásluhou Zdeňka Juráska, který nekrytý před brankovištěm prostrčil puk pod Krumpochem a srovnal tak stav utkání. Po vyrovnávací brance se Hodonín opět dostal do laufu a bylo na něm vidět, jak moc chce tento zápas vyhrát. Svou aktivitu dovršili ve 45. minutě utkání, kdy se Bobři nedokázali zbavit puku před brankovištěm a Tomáš Vrba toho využil ke zvýšení stavu utkání ve prospěch hostů 3:4. Radost hostů trvala necelé dvě minuty. To se na ledě objevil opět Robin Kovář, který zpoza brankoviště krásně našel zcela volného Ondřeje Tatarčíka, který prostřelil zcela osamocen Šrámka počtvrté a srovnal stav zápasu na 4:4. Po vyrovnání se však opět ke slovu přihlásili hosté a o minutu později vstřelili již pátou branku utkání. O tu se postaral nejproduktivnější hráč hostů Lubomír Vaškovič, který se nejlépe zorientoval před brankovištěm domácího týmu a opět posouvá svůj tým do vedení 4:5. Bobři však zbraně nesložili. Ještě v téže 49. minutě utkání vybojovali domácí útočné pásmo. Vyhrané buly putovalo na obránce Přemysla Vašuta, který přesným golfovým úderem prostřelil vše, včetně brankáře Šrámka. Vyrovnáno na 5:5. Po vyrovnávací brance se hra přelévala z jedné strany na druhou a oba týmy chtěly rozhodnout ve svůj prospěch. Běžela 51. minuta utkání a neskutečně ofenzivně naladěný Robin Kovář posílá Bobry do vedení krásnou tečí 6:5. Po vstřelené brance propukla na zimném stadionu velká euforie a nadšení. Domácí vědomi možnosti rozhodnout zápas začali přidávat na obrátkách a odměnou jim byla v pořadí sedmá branka z hole Tomáše Brunce, který bekhendem pod břevno poslal domácí do dvoubrankového vedení. 7:5. Poté se nečistým způsobem jako již v zápase v Hodoníně na Přemysla Vašuta prezentoval hostující Martin Hollý, který tak právem vyfasoval za faul na Petra Dvořáka pětiminutový a osobní trest do konce utkání. Poté si jak hosté, tak i domácí vyžádali v posledních minutách hry oddechový čas. Branka však i přes power - play hostů nepadla a domácí tak vítězí 7:5 a v celé sérii 3:0 na zápasy. Po zápase nastaly na stadioně oslavy vítězství společně s fanoušky Bobrů. Bobři tak postupují do kvalifikace o 1. hokejovou ligu! Bobři, děkujeme a gratulujeme!

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Určitě jsme po dnešku moc šťastní, byl to divoký zápas, vedli jsme, pak jsme zase prohrávali. Bylo to nahoru - dolů, jednoznačně to byl velice těžký zápas. Předpokládali jsme, že z výměny trenérů u hostů přijde k hodonínským hráčům nový impulz, což se také stalo. Dneska ty útoky předčily trochu tu obranu, ale i za stavu 3:4 jsme neskládali zbraně, kluci strašně moc chtěli zápas vyhrát, a to si myslím rozhodlo. Uvědomovali jsme si dobře, že ten čtvrtý zápas v Hodoníně by byl velice těžký, takže jsme to chtěli ukončit již dneska, což se povedlo. Určitě tam byla i trocha štěstíčka, což ovšem k hokeji patří. Zkusíme tady těm lidem a fanouškům udělat ještě další radost a pokusit se dál vítězit i v kvalifikaci.