Příprava finišuje, Bobři zvítězili v Novém Jičíně

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve svém předposledním přípravném zápase před nadcházející hokejovou sezonou zajížděli Bobři na led svého nejbližšího soupeře východní skupiny II.ligy - HC Nový Jičín a zvítězili 7:4. V zápase se za Valašské Meziříčí představil i útočník Lukáš Bacul, který se stal v loňské sezoně nejlepším střelcem právě Nového Jičína. I tato nová tvář v dresu Bobrů zatížila dvakrát konto novojičínských, po jedné brance pak přidal David Varga, Ondřej Martiník, Tomáš Fojtík, Martin Matuštík a Lukáš Bokroš. Bobři si tak připisují již druhé vítězství v řadě. Valašské Meziříčí čeká ještě tento pátek od 18.00 hodin na domácím ledě poslední ze série svých přípravných zápasů, a to v dalším derby proti VHK Vsetín.
přát, úterý 31.8.2010
4:7
(1:3, 1:4, 2:0)
Branky a nahrávky: 14.Vrdlovec (Hruška Pe.,Gebauer), 30.Pavlačka (Vrdlovec), 47.Toman R. (Hruškovský, Horák), 60.Uhlár(Toman R.) - 9.Bacul (Fojtík), 10.Matuštík (Matějný, Balga), 20.Martiník (Bacul,Varga D.), 23.Fojtík (Bokroš), 31.Bokroš (Dědek), 36.Bacul, 40.Varga D. (Fojtík, Martiník) Rozhodčí: Adamec - Havlík, Kittel Vyloučení: 5:7 Průběh utkání: 2:0,2:1,3:1,3:2,7:2,7:3
Nový Jičín: Šrámek (30. Kozák) - Horák, Hruškovský, Chvostek, Hruška Pa., Hruška Pe., Koloničný, Pelikán, Slavík - Toman M., Vrdlovec, Toman R., Pavlačka, Gebauer, Macháček, Tomášek, Částečka R., Zedník, Kabeláč, Uhlár, Skaloš
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Popovič) - Bokroš, Dědek, Palík, Fojtík T., Varga D., Varga Ma., Varga Mi., Vašut, Mikel, Tatarčík, Matuštík, Matějný, Bacul, Růčka, Martiník, Balga

Začátek zápasu se odehrával v uvolněnějším tempu. Tohle tempo vydrželo do osmé minuty zápasu, kdy byl domácí Macháček vyloučen za sekání. V ten okamžik začali Bobři tlačit a na konci přesilové hry, se trefil bývalý Novojičínský hráč Lukáš Bacul. A útok Bobrů pokračoval dál, asi po deseti sekundách od vstřelení Baculova gólu přidal další Martin Matuštík. Ovšem i přes Valašskomeziříčský tlak přišla chyba a na trestnou lavici putoval za držení Přemysl Vašut. Této chyby dokázal využít Daniel Vrdlovec a snížil tak stav utkání na 1:2. Tento stav ovšem nevydržel dlouho. Pár vteřin na to ujížděli vedle sebe Lukáš Bacul a Ondřej Martiník, Bacul nádherně naservíroval Martiníkovi puk, který ladně skóroval do prázdné klece brankáře Šrámka. A výsledkem 1:3 v neprospěch Nového Jičína také skončila první třetina.

Druhá třetina pokračovala ve stylu té první. A ve 23. minutě se opět dostali Bobři do gólové šance, které využili. Tomáš Fojtík tečoval střelu Lukáše Bokroše mezi nohy brankáře Šrámka a zvýšil tím náskok Valašského Meziříčí. V polovině zápasu přišel však další úder Nového Jičína, na konci přesilové hry využil početní výhodu Marek Pavlačka. Odpověď na sebe, ale nenechala dlouho čekat, projevilo se typické „nedáš-dostaneš“, Jičínští jeli dva na brankáře Bobrů ,Václava Vlachynského, který si s tímto nájezdem hravě poradil a vyslal do útoku Daniela Dědka. Ten si najel až před Kozákovu branku a zkušeně přenechal kotouč Lukášovi Bokrošovi, jenž kotouč bez problémů poslal „expresně“ za jeho záda. Do konce třetiny se gólově prosadil ještě Lukáš Bacul a David Varga a tím upravili skóre po druhé třetině na 2:7 ve prospěch hostujícího Valašského Meziříčí.

Do třetí třetiny vstoupili Bobři už bez zájmu a téměř jenom bránili. To se projevilo také na skóre, když nejprve v 47. minutě snížil stav utkání domácí Toman a v poslední minutě zápasu udělal tečku za zápasem opět domácí hráč Adam Uhlár. Utkání nakonec skončilo 4:7 pro Bobry.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Dneska už se na to dalo dívat, alespoň první dvě třetiny. Samozřejmě třetí třetina, jak to tak bývá v Českých krajích a hájích, prostě odfláknutá. Je to škoda, že to tak kazíme, zejména kvůli brankářům. Ale hrává se to tak, bohužel. Jinak dvě třetiny skvělé, prosadili jsme se střelecky, navíc nejsme kompletní, chybí nám dva obránci, jenž jsou zranění. Takže se budeme snažit ještě posílit, ale myslím si, že v útoku jsme byli silní a produktivní. Navíc nový brankář nás přesvědčil o tom, že v něm něco je, určitě chytal dobře a v některých situacích mu spoluhráči nepomohli, takže to je určitě dobrý příslib. Poslední přípravu snad zvládnem se Vsetínem, ale hlavně se soustředíme na ligu, máme těžký los Přerov a Orlovou. Naštěstí posily, které přišly se osvědčily. Doplnili jsme to myslím, že dobře, i když na poslední chvíli.