Turnaj 2.tříd vyhráli Bobři!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V neděli 29.8.2010 byli naši nejmenší Bobříci pozvaní na turnaj 2. tříd (ročník 2002 a mladší) do Uničova. Turnaje se zúčastnilo celkem 11 týmů: Uničov "A", Uničov "B", Nový Jičín, Uherský Brod, Prostějov, Horní Benešov, Vyškov, Kometa Brno, HOBA Bratislava, Rožnov p.R. a Valašské Meziříčí. Naši nejmenší Bobříci se však v takové konkurenci neztratili a celý turnaj naopak vyhráli. Více ve článku.

Vzhledem k takovému počtu účastníků byly týmy rozděleny do skupin a podle pořadí ve skupinách se hrály zápasy o umístění. Hrálo se na dvě třetiny po 15 minutách. Bobři dostali do své skupiny týmy Uherského Brodu, Uničova "A" a Vyškova.

První zápas měl napovědět jak na tom malí Bobři budou. Zápas proti Uherskému Brodu sliboval vyrovnanou partii, ale Bobři na svého soupeře doslova vlétli a ten nevěděl kde mu hlava stojí. Dokonce naše třetí lajna složená ze "školkáčů" byla soupeři vyrovnaným soupeřem. Výsledek zápasu 14:0 pro Bobry hovoří za vše.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Uherský Brod 14:0
branky Bobrů: Adámek 7, Převor 5, Hruška 2

Druhým soupeřem byl domácí Uničov. Po prvním zápase si někteří kluci mysleli, že to půjde samo. Po důrazné promluvě trenéra Šilhána se však velmi rychle vzpamatovali a i tento zápas dotáhli Bobři do vítězného konce.

HC Uničov "A" - HC Bobři Valašské Meziříčí 1:9
branky Bobrů: Adámek 4, Převor 3, Vávra, Tuček

V posledním zápase skupiny nás čekal celek Vyškova. Všichni věděli, že pokud tento zápas zvládneme, budeme hrát o medaile. To jakým způsobem naši kluci svého soupeře rozebrali bralo dech. Svou šanci hrát o medaile nepustili ani na okamžik.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Vyškov 20:0
branky Bobrů: Adámek 8, Převor 7, Veselá 3, Smejkal, Vávra

Finálová skupina měla podle ostatních výsledků tuto podobu: Uničov "B", Horní Benešov a HC Bobři.
První zápas finálové skupiny hráli Bobříci proti Hornímu Benešovu. a počínali si stejně suverénně jako v předchozích zápasech.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Horní Benešov 14:1
branky Bobrů: Adámek 7, Převor 4, Smejkal, Veselý, Veselá

Poslední a finálový zápas proti sobě postavil dosud neporažené týmy Uničov "B" a Bobrů. Hned od začátku si Bobři vypracovali náskok, který si po celý zápas pečlivě hlídali a postupně navyšovali. Teprve v posledních minutách, kdy už koncentrace polevila a hráči se těšili na konec zápasu, dovolili soupeři lehce zkorigovat skóre dvěmi góly, ale zlatou radost nám to v žádném případě nemohlo pokazit.

HC Uničov "B" - HC Bobři Valašské Meziříčí 4:8
branky Bobrů: Převor 2, Hruška 2, Veselá 2, Adámek, Tuček

Sestava Bobrů: Postava - Adámek, Vávra, tuček, Hruška, Převor, Veselá, Smejkal, Stodůlka L., Komáčka L., Veselý