Chci být hlavně prospěšný týmu, říká Martin Matuštík
úterý 28.9.2010 | Lukáš Pořický |

Chci být hlavně prospěšný týmu, říká Martin Matuštík

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Pro malé představení fanouškům, jsem se rozhodl vyzpovídat novou posilu Bobrů Martina Matuštíka. Ten strávil část své kariéry v mládežnických celcích Vítkovic a poté dostal nabídku právě od Bobrů. Jak se tu Martinovi líbí a jaké má ambice? I na to Martin odpovídal.

Jak bys popsal svou dosavadní kariéru a představil se tak fanouškům?
Do 7. třídy jsem hrál v Rožnově a v Kopřivnici kde jsem začínal, potom jsem šel na Vsetín kde jsem hrál do druhého roku extraligu dorostu a potom do Vítkovic. Tam jsem hrál rok extraligu dorostu a další rok extraligu juniorů. Mezitím jsem byl v reprezentaci do 16 let a na výběrech v reprezentaci do 17 let.

Cesta z Vítkovic do Valmezu se jen tak nevidí, jak jsi se vůbec dostal k Bobrům?
Celkem náhodně, letní přípravu jsem dělal ve Vítkovicích i přípravu na ledě. Navíc jsem odrehrál přípraváky. Mluvili jsme o tom s klukama, že by jsme chtěli v 18 zkusit hrát 2.ligu mužů, prostě si zkusit chlapský hokej, ale brali jsme to na lehkou váhu, že stejně nikde hrát nebudem a zůstanem v juniorce ve Vítkovicích. Tak jsem se pak pobavil s pár kamarády co hrají za Valmez, jak to tam vypadá a tak dále, že bych to šel zkusit. Byl jsem na dvou tréninkách pak na zápase na Vsetíně a už to bylo. Sám jsem tomu nevěřil,což myslím, že nikdo že bych to mohl hrát, počítal jsem ještě s rokem v juniorce a pak snad, takže jsem rád.

V týmu nyní nastupuješ jak za áčko tak za juniorku, není to fyzicky náročné?
Tak za áčko se do toho snažím dávat všechno, je to pro mě náročné, protože mám za sebou teprv pár zápasu v mužích, pomalu si zvykám na styl hokeje, je to uplně něco jiného než juniorka, takže si snad budu zvykat. Až to bude ideální tak věřím, že mi ta druhá liga pomuže dostat se dál a dál.No a za juniorku, nevím, tam se moc fyzicky neunavím, ale tím nechci říct že bych byl nějaký stroj.

Jak hodnotíš ambice obou týmů?
O juniorce moc přehled nemám hrál jsem jen jeden zápas proti Rožnovu, takže nevím. Pokud budem hrát já, Mira Varga, Mira Mikel tak to muže být dobré a klukům to pomoct jak herně tak i psychicky, takže by to mohlo jít. A áčko? Podle mě tým špatný není, jména tam jsou. Je to jen o sehranosti která určitě přijde, dobré partě a hlavně prvním dobrém vítězném zápase, který nás určitě nakopne (už aby to bylo) :)

Sledoval jsi loňské tažení Valmezu druhou ligou?
Ale jo sledoval, na zápasy jsem moc nejezdil, neměl sem čas, měl jsem moc svých zápasu, ale když jsem byl tak se mi to líbilo, bohužel Dvořáka, Šebestu a Sochorka asi jen tak někdo nenahradí, hráli pěkný hokej, mají to v ruce a jsou zkušení. Bylo to dobré. Juniorku jsem nesledoval vůbec.

Než jsi přišel znal si nějaké hráče se kterými nyní působíš??
Jo znám všechny Vargovi a tak Miroslava Mikla, se kterými jsem hrál na Vsetíně.

Jaké jsou tvé letošní osobní ambice?
Tak chtěl bych dávat branky, od toho tam asi i jsem , prostě chci mít hodně kanadských bodu, ikdyž sem to asi nějak zas neočekává mám 18 let, hraju to první rok, tak uvidíme, snad se bude dařit, hlavně bych byl rád za týmový výkon, ať to dotáhnem co nejdál, i přes všechny ty odchody ať nezklameme sebe, trenéra, manažera a fanoušky.

Na závěr jak hodnotíš zázemí týmu?
Zázemí v týmu je super, vůbec si nemůžu stěžovat, jsem naprosto spokojený a fanoušci? To nemusím komentovat PARÁDA! Nejsem zvyklý hrát před plnou halou, je to dobrý pocit. Hlavně ať nepřestanou chodit, určitě do toho budem dávat všchno aby jsme hráli pěkný hokej a nezklamali je.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS