Bobři otočili zápas a porazili Břeclav

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Pamatujete? Loňská sezóna, Bobři hrají doma s Břeclaví a prohrávají již o tři branky. Postupně se však mašina jménem Bobři rozjela na plné obrátky, obrátila stav utkání a vstřelila svému soupeři 8 branek. Tak nějak podobně vypadal i dnešní zápas, ve kterém Bobři z Valašského Meziříčí hostili opět břeclavské Lvy. Domácí hokejisté však do zápasu tentokrát vstoupili s úmyslem neprohrát, pokusit se od začátku soupeře zatlačit a vstřelit branku. Ovšem první třetina se jim vůbec nepovedla, Břeclav ji vyhrála rozdílem dvou branek a Bobři najednou museli hodně zabojovat, aby otočili skóre utkání. Pokud se však Bobrům vůbec nepodařila třetina první, tak ta druhá byla z říše nejproduktivnějších. Za záda brankáře Žůrka postupně během sedmi minut nastříleli meziříčští hráči 5 branek a ze stavu 0:2 to bylo najednou 5:2. Do konce druhé třetiny však Břeclav snížila a do šaten se odcházelo rozdílem také dvou branek, tentokrát s výhodou pro domácí Bobry. Třetí část však patřila domácím, kteří přidali ještě další dva přesné zásahy. Dvěma góly se v utkání blýskl David Kostelňák a Lukáš Bacul, po jedné přidali Martin Varga, Miroslav Varga a Jan Matějný. Bobři si tak připisují důležité tři body do druholigové tabulky.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 6. kolo, sobota 25.9.2010
Břeclav
7:3
(0:2, 5:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Varga M. (Bacul), 29. Kostelňák (Bacul, Bokroš), 30. Matějný (Musil), 33. Kostelňák, 33. Bacul (Matějný), 47. Varga Mir. (Matějný, Martiník), 58. Bacul (Dvořák) - 13. Zapletal (Barták), 19. Sedláček (Zapletal), 36. Fiedler (Novák). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 7:3
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Popovič) - Bacul, Balga, Bokroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga D., Varga M., Varga Mir., Vašut
Břeclav: Chvátal (Žurek) - Dora, Rajnoha, Vozdecký, Svoboda, Zapletal, Škápik, Novák, Sedláček, Hrůza, Paško, Čikl, Klimovič, Grmela, Barták, Fiedler, Novák, Kurial, Gabriška

Bobři začali zápas aktivněji, v první šanci zápasu se ocitl Lukáš Bokroš, nicméně pozorný Žůrek v brance břeclavských Lvů jeho pokus kryl. Poté zahrozili i hosté, nicméně první pokusy ohrozit domácího brankáře Vlachýnského byly spíše symbolické. V probíhající čtvrté minutě utkání měli možnost hrát přesilovou hru domácí Bobři, jejich snaha o vstřelení úvodní branky však skončila vždy na pozorně chytajícím Žůrkovi. Břeclav tak oslabení přežila bez újmy na změně skóre. Hra se poté trošičku zklidnila a vidět v první části nátlakový útočný hokej bylo spíše symbolické. Až v 9. minutě utkání se prokličkoval před Žůrka domácí útočník Tatarčík, ale ani on, ani později Jan Matějný své pokus nepřetavily ke kýžený vedoucí gól. Za zmínku dále stojí akce Ondřeje Martiníka, který v 11. minutě utkání prokličkoval přes čtyři hostující hráče, jeho střela však skončila na rameni břeclavského brankáře. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 13. minutě utkání byla k vidění pohledná akce hostů, na jejímž konci byla branka Jiřího Zapletala, který tak poslal Břeclav do vedení 0:1. Po obdržené brance domácí aktivita polevila a Břeclav několikrát zle zatopila domácí obraně v čele s brankářem Vlachýnským. Poté zkoušel Robert Balga prokličkovat až k Žůrkovi, ale jeho pokus dotyčný brankář skryl do výstroje. Bobři se snažili skóre vyrovnat, ale když už přišel nátlak, tak k tomu pro domácí i vyloučení, které opět Bobry přibrzdilo. Aby toho nebylo málo, do konce první části se radovali hosté znova. A zásluhou Jiřího Sedláčka, který prostřelil skrz domácího obránce i brankáře Vlachýnského a zajistil tak hostům dvoubrankové vedení po první třetině 0:2.

Pokud si někdo myslel, že Břeclav si body již vzít nenechá, velice se mýlil.Bobři přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a od začátku druhé třetiny bylo na jejich hokejkách znát velká vůle po snížení a vyrovnání. I přes několik oslabení jejich hra vypadala mnohem lépe, ve srovnání s první periodou. A snaha vedla i ke gólu. Martin Varga naskočil po svém trestu na led, kde se připojil do akce dva na jednoho společně s Lukášem Baculem. Druhý jmenovaný ujel břeclavské obraně aby vystřelil do ležícího Žůrka. Od něj se puk odrazil na lopatu Martina Vargy, který puk doklepl za záda Petra Žůrka 1:2. Po tomto gólu jako kdyby Bobry polili živou vodou. Domácí měli v této části zcela jistě více ze hry, ve 29. minutě utkání bylo srovnáno. Nejlépe se ve skrumáži před Žůrkem zorientoval David Kostelňák a vyrovnal svou dorážkou na 2:2. Hned po buly poté nebezpečně střílel Tomáš Fojtík, jehož střelu jen stěží hostující brankář srazil do ochranné sítě. Neuběhla ani minuta a domácí jdou do vedení zásluhou Jana Matějného, který tak obrací stav utkání ve prospěch domácích hokejistů 3:2. Běžela 32. minuta utkání a domácí střílí již svou čtvrtou branku. Ihned po buly si obešel hostující obránce i brankáře David Kostelňák a střílí svou druhou branku v zápase 4:2. O půl minuty později se opět mění skóre zápasu. Přesilovou hru využívá Lukáš Bacul a přidává pátý gól dnešního utkání 5:2. Obrat, kdy Bobři prohrávali o dvě branky, aby jich pět nastříleli, se udál v rozmezí necelých sedmi minut prostřední části. Po páté brance vystřídal Žůrek a do brány se postavil Chvátal. Ve 36. minutě utkání se prosazují i hosté. Zaváhání a trochu i polevení soustředění domácích využil ke vstřelení třetí branky hostů Ondřej Fiedler 5:3. Jelikož se v posledních minutách druhé třetiny již nic vážnějšího nestalo, odcházeli Bobři do kabin s dvoubrankovým vedením.

Třetí třetina přinesla boj. Hosté se snažili vyrovnat, domácí udržet svůj náskok. Nejprve neproměnili hosté nabízenou přesilovou hru, aby si ji poté zahráli i domácí. Také bez úspěchu. Hosté se zkoušeli ve třetí třetině hru otevřít a spoléhat na brejky, do kterých se několikrát i dostali. Ve 47. minutě utkání se však červené světlo rozsvítilo za bránou hostujícího Chvátala. Do protiútoku se dostala trojice Martiník – Matějný – Varga, která předvedla krásnou hokejovou akci, na jejímž konci vsítil šestou branku Miroslav Varga 6:3. V posledních minutách hry měli několikrát na svých hokejkách další branky domácí, ale vždy kotouč těsně minul odkrytou klec. To se podařilo až v 58. minutě utkání po dorážce Lukáši Baculovi, který tak vstřelil také druhý gól v zápase. Bobři tak porazili svého soupeře z Břeclavi poměrem 7:3 a připisují si důležité tři body do tabulky

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Určitě jsme rádi, úvod byl katastrofální, i když jsme nehráli špatně, přestříleli jsme je první třetinu 11:4, ale bohužel jsme nedali góly, oni je dali, více-méně z ničeho! Měl jsem trošičku obavy, ale říkal jsem, že když se nám tento zápas podaří otočit, tak by nám to psychicky mělo hodně pomoci. Od druhé třetiny jsme je jednoznačně přehrávali, ten tlak byl obrovský a vyhráli jsme díky tomu 5:1. Byla to obrovská síla, jsem rád, že pár kluků se chytlo, Lukáš Bacul, David Kostelňák i střelecky. Věřím, že to pomůže psychicky, poslední třetinu jsme si už řekli, že dohrajeme zkušeně. Ten hokej se prakticky ještě učíme a snad by nám tento zápas měl hodně pomoct. V úterý jedeme do Prostějova, sice momentálně nevím výsledky, takže nevím jestli Prostějov pořád vede, ale chtěli bychom tam vyhrát a prolomit konečně ty naše hodně nepovedené zápasy venku a přivezeme minimálně ten bod.