Bobři žádné překvapení nepřipustili

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V utkání 9. kola přivítali Bobři na domácím kluzišti celek Žďáru nad Sázavou, se kterým se utkali poprvé v historii. Domácí hokejisté vstoupili do zápasu excelentně a již ve 3.minutě svítil na ukazateli skóre stav 2:0, když překonali hostujícího brankáře Vajnera Radovan Glas a Ivo Kratěna.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 9. kolo, sobota 11.10.2008, Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou
12:3
(3:0, 5:2, 4:1)
Branky a nahrávky: 2. Glas (Martiník), 3. Kratěna (Varga D.), 12. Sochorek (Varga D.), 23. Sochorek (Varga D.), 30. Varga D. (Sochorek), 32. Dvořák O. (Blažek, Sochorek), 40. Sochorek (Dvořák O., Blažek), 40. Martiník, 41. Zrník (Růčka, Dvořák P.), 43. Glas (Krisl, Dědek), 43. Dvořák P. (Tatarčík, Růčka), 52. Martiník (Zrník) - 25. Vránek (Křišťan, Dítě), 25. Souček, 46. Plachý (Koželuh). Rozhodčí: Mrkva - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 11:20, navíc 10 min. Souček (Žn/S). Využití: 6:1. Diváci: 600. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 11:2, 11:3, 12:3.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Růčka, Zientek, Blažek, Dvořák O., Zrník, Krisl, Starůstka, Zimmer - Tatarčík, Dvořák P., Pavlas - Varga D., Sochorek, Kratěna - Dědek, Martiník, Glas.
Žďár nad Sázavou: Vajner (41.Kochánek, 43.Vajner) - Koželuh, Pleva, Doležal, Souček, Šulc, Křišťan, Sobotka R., Fila, Dítě, Štěpánek R., Mühlfait, Štěpánek P., Sobotka M., Vránek, Plachý, Kaut.

Hosté působili od začátku hodně odevzdaným dojmem a tak přišel další trest v podobě třetí branky, kterou ve 12.minutě vstřelil Dalibor Sochorek. Trenéru Sedlákovi vyšel v utkání skvělý tah nasazením mladého útočníka Davida Vargy (v utkání 1+3), který nahradil na levém křídle Sochorkovy lajny Pavla Šebestu. Pavel včera vypomáhal Porubě v utkání proti Mostu (4:2) k zisku důležitých bodů (v utkání 0+1). V závěru 1.třetiny si Bobři vytvořili ještě několik šancí, ale výsledek se do první přestávky nezměnil.

V úvodu druhé třetiny se prosadil krásnou bekhendovou střelou Dalibor Sochorek a zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí hráči začali více myslet na útočení a byli přesvědčeni, že se už nemůže nic stát. V této fázi hry se úplně přestali věnovat obranné hře a začali hrát tzv. „na krásu“. To se jim nevyplatilo a hosté dvěma brankami v rozpětí 25-ti vteřin zadělali na drama. Trenér Sedlák ale správně zareagoval na vývoj utkání a vybral si v 26.minutě svůj oddechový čas. Tam důrazně připomenul hráčům, jak to bude na ledové ploše znovu vypadat. A to se také vyplatilo a od té doby existovalo na ploše jenom jediné mužstvo, a to domácí Bobři. Hráči Žďáru vůbec nestíhali s domácími bruslit a dopouštěli se spoustu faulů. Domácí hrající v naprosté pohodě také tyto fauly dokázali trestat. Na 5:2 upravil David Varga a o necelé 2 minuty zvýšil na 6:2 Ondřej Dvořák. V poslední minutě druhé třetiny vsítili Bobři během 6-ti vteřin 2 branky - nejprve v čase 39:27 zkompletoval svůj hattrick Dalibor Sochorek a hned po rozehrání ujel Ondřej Martiník a nechytatelnou bombou vymetl šibenici hostujícího gólmana Vajnera a uzavřel účet druhé třetiny na 8:2.

Do 3.třetiny nastoupili hosté s náhradním brankářem Kochánkem ve snaze zastavit brankostroj Bobrů. Ten ale vydržel v brance pouze 2 minuty a 47 vteřin, během takto krátké doby jej postupně překonali Rostislav Zrník, Radovan Glas a Petr Dvořák, kteří tak navýšili skóre už na 11:2. Pak přišli ke slovu hosté a Jiří Plachý snížil na 11:3. Poslední slovo v utkání měli domácí Bobři - v čase 51:13 najížděl na branku hostí Ondra Martiník a třebaže mu kotouč sjel z čepele hokejky, tak skončil nakonec za zády hostujícího brankáře - 12:3. Zbytek utkání se dohrál již bez změny brankového stavu, i když si oba týmy ještě vytvořily několik šancí.

Jaroslav Benák: (trenér SKLH Žďár nad Sázavou) Bylo to nešťastné utkání, soupeře jsme nedokázali přebruslit, z čehož pramenily naše chyby, ale i časté fauly. Měli jsme přes dvacet vyloučených, dvě třetiny zápasu jsme hráli v oslabení. Rozdíl v kvalitě a rychlosti bruslení a pohybu, byl jednoznačný a bylo to hlavní příčinou tohoto výsledku. Meziříčským vycházelo vše na co sáhli a dokázali dokonale proměňovat šance. Jak to tam začalo padat, nebyli jsme schopni s tím nic udělat. Musíme tenhle zápas hodit rychle za hlavu a dobře se připravit na další utkání ve středu.