První vítězství mladších žáků na soupeřově ledě

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Týdenní herní půst, který následoval poté, co soupeř z Českého Těšína nedorazil o víkendu ve 46. týdnu na utkání do Valmezu (kvůli nemoci většiny hráčů), mladším žákům (5. třídy) evidentně prospěl. Stihli se na soupeře z Uherského brodu dobře připravit a zvítězili na ledě soupeře 3:2.

Nic nebylo ponecháno náhodě. Neodehrané utkání s Českým Těšínem vzbudilo u malých Bobrů nejprve zklamání, že si o víkendu nezahrají, ale o to více času jim zbylo na přípravu proti svému dalšímu soupeři a tím byl Uherský Brod. Hlad po hře byl očividný a po vítězství toužili všichni hráči, trenérská dvojice Jirka Brodek – Martin Andris, včetně šéftrenéra mládeže Jardy Šilhána. Poprvé v této sezóně (!!!) bylo družstvo kompletní a tak na zápas vyrážely kompletní tři pětky doplněné 6-ti mladšími hráči. Zápas začínal hodinu před polednem. Od úvodního vhazování se kluci zakousli do svého soupeře a začal tuhý boj o každý metr čtvereční. I když hra byla celkem vyrovnaná, malí Bobři si dokázali vytvořit během zápasu větší tlak, který zúročil individuální akcí Šimon Kuchařík prvním gólem v 9 mim. O 1,5 min později opět skóroval Šimon Kuchařík, když prostřelil brankáře střelou z kruhu a vytvořil tak nadějný náskok, který se podařilo Bobrům udržet do konce třetiny.

Druhá třetina byla opět velmi vyrovnaná a tvrdá. Soupeř se pouštěl do malých šarvátek po odpískání a snažil se do nich zatáhnout i naše kluky. Ti někdy zapomněli na hokej a snaha ukázat soupeři, že i my dovedeme být tvrdí, vyústila do oboustranných vyloučení. Naštěstí snaha o hru byla silnější, než vyřizování si osobních účtů, což parádně předvedla v polovině 2. třetiny útočná dvojice Michal Škrhla a Šimon Kuchařík, kdy Michal Škrhla vytvořil skvělou gólovou šanci a Šimon Kuchařík již nezaváhal a dokončil tak svůj dnešní hatrick. Perné chvilky nastaly hned 3 min. poté, kdy byl vyloučen nejprve Ondra Mžik a o 31 sec. později i Tomáš Adris. Nabídli jsme tak soupeři přesilovku 5:3 na celých téměř 90 sec. Naštěstí jsme ustáli i tuto zkoušku a tak jsme po dvou třetinách odcházeli do kabin se slibným třígólovým náskokem.

Ve třetí třetině jakoby klukům došlo že mohou vyhrát, což je z nepochopitelných důvodů nějak svazovalo a neumožňovalo hrát pohodovou hru, která by odpovídala výsledku utkání. Množily se chyby jak v rozehrávce, tak v obraně. Toho využil soupeř nejprve v 47 min a pak ještě v 52 min, kdy snížil na rozdíl jediného gólu. Trenéři se snažili uklidnit hru a donutit kluky přestat se bát o vítězství. I přestože bylo posledních 8 min hodně infarktových, což pocítili všichni přítomni rodiče Bobrů a trenéři minimálně zhoršeným dýcháním a mžitkami před očima. Nakonec se vše podařilo a kluci výbornou obranou, kdy jim za zády asistoval výborně chytající Evžen Oczadly, dovedli utkání do vítězného konce.

HC Uherský Brod - HC Bobři Valašské Meziříčí 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Branky Bobrů: 8:35 Kuchařík Šimon, 10:03 Kuchařík Šimon, 30:42 Kuchařík Šimon (Škrhla Michal)
Sestava Bobrů: Oczadly Evžen, Adámek Lukáš, Andris Tomáš, Beránek Michael, Denk Tomáš, Frieb Vojtěch, Gorej Adam, Kelnar Marek, Kubenka Filip, Kuchařík Šimon, Mžik Ondřej, Pavlíček Dominik, Pernický Vojtěch, Stodůlka Daniel, Sviták Matěj, Škrhla Michal, Vanduch Dominik