Bobři rozstříleli Břeclav

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí dokázali naplno bodovat v Břeclavi, kterou zostudili před vlastními diváky výpraskem 9:2. Za Bobry si po dvou gólech připsali Robin Bacul, Lukáš Bacul a Róbert Balga, dále se střelecky prosadili Ondřej Tatarčík, Lukáš Bokroš a Jan Matějný.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 36. kolo, sobota 29.1.2011
Břeclav
2:9
(0:2, 1:2, 1:5)
Branky a nahrávky: 25. Sedláček (Klimovič), 47. Klimovič (Nedvěd) - 7. Bokroš (Bacul R., Varga D.), 13. Bacul R., 21. Matějný, 23. Bacul L., 43. Balga (Bacul L.), 45. Tatarčík (Matějný, Vašut), 47. Bacul L. (Matějný), 52. Bacul R. (Varga Mir.), 60. Balga (Musil) Vyloučení: 4:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Diváků: 138 Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:9
Břeclav: Žurek - Nedvěd, Škápik, Rajnoha, Svoboda, Špaček, Novák - Hrůza, Sedláček, Bolfík - Dora, Kurial, Klimovič - Konečný, C. Bartoš, Zháňal
Valašské Meziříčí: Mocek - R. Bacul, L. Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Matějný, Mikel, Musil, Musil, Palík, Varga D., Tatarčík, Varga Ma., Varga Mir., Vašut

První z brankářů, kdo si v zápase osahal puk, byl meziříčský Mocek. Nikdo však netušil, že to bude na dlouhou dobu naposled. Po úvodní šanci domácích totiž začali útočit hosté, obraně Břeclavi tak hned od prvních minut zle zatápěla dvojice Bacul – Bokroš. Svou převahu korunovali v 7. minutě první brankou, kdy Robin Bacul našel přesnou příhrou před branku právě Lukáše Bokroše a ten otevřel skóre. Valašské Meziříčí ve svých útočných manévrech pokračovalo a Žůrek se měl co ohánět. Břeclavští zahrozili až v 10. minutě, kdy symbolický pozdrav pro Mocka vyslal od modré Dora. Naopak červené světlo za brankou se rozsvítilo na druhé straně. Robin Bacul se ve 13. minutě rozjel až z hloubi obranného pásma a své samostatné akci dal nakonec gólovou tečku – 0:2. V závěru třetiny odjel úspěšný střelec na trestnou lavici a Lvům se tak naskytla jedinečná možnost na vstřelení kontaktní branky. To se nestalo, hostujícího brankáře téměř ani neohrozili a skóre tedy zůstalo stejné.

Do druhého dějství měli hosté bleskový vstup a všechny tři góly dokázaly oba týmy vstřelit v prvních pěti minutách. Za nahozeným pukem se rozjel Škápik a dvojice hostujících hráčů, prvně jmenovaný odražený kotouč promáchl a Matějný tak měl před Žůrkem zcela volný manévrovací prostor a také potřebný klid pro zakončení – 0:3. Hosté v tlaku pokračovali a v čase 22:52 se radovali z další branky. Zpoza klece našel Lukáš Bacul přesně Tatarčíka a ten pohodlně skóroval – 0:4. Dalšího odraženého puku využili ve 25. minutě také Lvi, kdy se před Mockem zjevil Sedláček a snížil na 1:4. Domácí branka nakopla a snažili se s nepříznivým stavem ještě něco udělat. Bartoš ve spolupráci s Konečným ale úspěšní nebyli a v 11. minutě mířil Hrůza ke smůle domácích vysoko nad. Do velké šance se po mezihře plné nepřesností dostal Kuriál, brankář jeho pokus však zneškodnil, bez úspěchu skončila také šance kapitána Sedláčka. Tentokrát v početní výhodě dohrávali třetinu hosté, vyloučení Kuriala ale nepotrestali.

Břeclavští na svůj zlepšený výkon v posledním dějství už nenavázali. Hned v prvních vteřinách třetiny odjel na trestnou lavici Škápik a jeho vyloučení Bobři využili – v čase 42:21 mířil přesně Balga. Ve 44. minutě se hosté zlobili po sporném okamžiku na brankové čáře, rozhodčí však rozpažil a skóre se tak neměnilo. Meziříčští si to vynahradili o minutu později, kdy vyšachovali břeclavskou obranu a na konci pohledné kombinace stál Tatarčík zvyšující na hrozivých 1:6. 47. minuta přinesla snížení ze strany Lvů, kdy se před Mocka prokličkoval Klimovič (2:6). Ještě v téže minutě se ale stihl prosadit i hostující Lukáš Bacul a Bobři tak znovu odskočili na pětibrankový rozdíl. Zbytek zápasu hostující celek už ovládl a dokázal přidat ještě dva zářezy. Robin Bacul přesně mířil v 52. minutě a třicet vteřin před koncem dokonce v oslabení ujel Balga a stanovil tak konečné skóre 2:9.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Jsme určitě rádi, sice je už pouze teoretická šance a už se o nic nehraje, nicméně nás může Opava ještě stále překvapit. Ovšem jsem rád, že jsme k tomu takhle přistoupili. Na soupeřích bylo vidět, že mají určitě také své vlastní interní problémy. Z tohoto důvodu jsem rád, že to dopadlo takhle, relativně vysokým vítězstvím. Jsem rád, že kluky ten hokej dneska bavil. A jak jsem říkal již dříve, chceme to dohrát se ctí. Teď se připravme na domácí zápas, ať lidem co za námi jezdí a doma chodí, uděláme radost. Teď už to hrajeme více-méně pro ně, tak ať jim uděláme radost!