Akademici podlehli Rusům, zítra je čeká rozhodující souboj s Japonskem
neděle 30.1.2011 | Jan Hochman |

Akademici podlehli Rusům, zítra je čeká rozhodující souboj s Japonskem

Druhé utkání na Univerziádě českému týmu nevyšlo podle jeho představ. Rusové byli po celý zápas lepším týmem a jejich aktivita byla odměněna góly v síti českého výběru. Čestný úspěch národního mužstva zaznamenal na začátku 23. minuty Jan Berger, který srovnával na 1:1. Od té doby se však trefoval pouze soupeř, který po zásluze vyhrál 5:1 a zajistil si postup do čtvrtfinále turnaje.

Hokejisté národního týmu tahali od začátku za kratší konec. Rusové byli od samého začátku aktivnější. První třetinu vyhráli zcela jasně 17:3 na střely. Jenom díky výbornému Chvátalovi v brance Českého týmu vedli Rusové po první třetině jen 1:0. Úvodní branku vstřelil v čase 15:17 Valiullin.

Českým reprezentantům se podařilo na začátku druhé části srovnat. Po dvou minutách se trefil Jan Berger po přihrávce Pavla Kříže. Převaha Rusů se ve druhé třetině trochu zmírnila, přesto stále byli častěji střílejícím mužstvem. Druhá třetina skončila na střely 17:11 a vedením „Sovětů“ 2:1. Vedení na stranu soupeře vrátil minutu před polovinou utkání Belukhin.

V poslední části začali konečně častěji střílet, ale ani jeden ze šestnácti pokusů si cestu za brankáře Garipova nenašel. To Chvátal v české brance musel třem střelám z dvanáct nedokázal zabránit a po gólech Zhmaeva, Golubeva a opět Valiullina prohráli Čeští reprezentanti s Ruskem 5:1.

Valaškomeziříčský Ondřej Martiník vyslal na soupeřovu branku tři střelecké pokusy, ale narozdíl od prvního zápasu vyšel bodově naprázdno.

Ve druhém včerejším utkání naší skupiny si Japonsko pohrálo s domácím Tureckem a nasázelo mu osmnáct branek. Právě s akademiky ze Země vycházejícího slunce se náš tým utká zítra od 11 hodin o přímý postup ze druhého místa.


Tabulka skupiny A

1. Rusko			2  2 0 0 0  8:3  6  +5
2. Japonsko		2  1 0 0 1  20:3  3 +17 
3. Česká republika 	2  1 0 0 1  17:5  3 +12
4. Turecko		2  0 0 0 2  0:34 0 -34
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS