Potřebuju hlavně poznat vlastnosti hráčů v zápasech, říká trenér Jaroslav Stuchlík
úterý 9.8.2011 | Jakub Nikl, Michal Václav |

Potřebuju hlavně poznat vlastnosti hráčů v zápasech, říká trenér Jaroslav Stuchlík

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Před prvním přípravným zápasem, který čeká Bobry již v pátek v Uherském Hradišti, jsme požádali o dojmy z přípravy na ledě trenéra Bobrů Jaroslava Stuchlíka, který má bohaté zkušenosti z extraligového Zlína. Jak je zatím s dosavadním průběhem přípravy spokojen? Má vyhlídnuté ještě nějaké posily? To i mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Máte za sebou tři týdny přípravy na ledě. Jak jste s jejím průběhem spokojen?
Kluci pokračují v přístupu z léta, se kterým jsem byl velmi spokojen. Objevilo se tu několik hráčů na pozorování a začíná se nám nějak rýsovat sestava.

Zmínil jste hráče, kteří se tu objevili na zkoušku. Mezi tyto hráče patří například Martin Ambruz. Určitě by se nám takový hráč hodil, co říkáte?
Je to otevřené. Mezi hráče, kteří s námi trénují, patří i Lukáš Bacul či Josef Fojtík, kteří ale určitě odchází do zahraničí. Co se týká Martina Ambruze, tak je to jeden z hráčů, který připadá v úvahu a chtěli bychom to do konce týdne vyřešit.

U sestavy bych ještě rád zůstal. Do kdy plánujete soupisku uzavřít?
Já nejradši zítra (úsměv), ale asi konec týdne bude hraniční. Pokud ale hráči, kteří tady jsou, nevyjdou, tak ještě asi další týden budeme hledat dál. My musíme hlavně sehnat jednoho obránce a dva útočníky. Ale žádné hráče do třetí, čtvrté lajny, ale hráče už hotové, kteří by chodili na přesilovky a podobně.

Nyní nás čeká několik přípravných zápasů. S čím byste do nich chtěl jít? Máte připravený nějaký herní systém, který byste chtěl praktikovat?
Tak hlavně potřebuju poznat kluky v zápase. My jsme teď hlavně honili kondici, takže té herní stránce jsme se moc nevěnovali. Já je potřebuju poznat i v zápase, co se týká jejich vlastností. Na herním systému budeme pracovat až v druhé půlce přípravných zápasů, kdy už budeme pracovat i na přesilovkách. Pochopitelně ale nebudeme hrát žádný hurá hokej. Já radši budu vyhrávat 2:1 než 8:7. Divákům by se to sice líbilo, ale musíme se naučit dobře bránit a pak k tomu přihodit i něco navíc ve formě vstřelených branek. Takže klidně můžeme vyhrávat i 5:1. Ale cílem je co nejméně inkasovat.

K tomu, abyste hráče poznal i po herní stránce, vám může hodně pomoci i váš asistent Robin Bacul. Jak vůbec hodnotíte vaši dosavadní spolupráci?
Pro mě je velkým přínosem to, že zná prostředí a zná kluky. I díky tomu se ta doba poznávání zkrátí. Robin vlastně i hraje. Co se týká treninků, tak u těch dělených věcí je lepší, když jsou dva stojící trenéři, ale i tak se to dá zvládnout.

Je nějaký hráč, který vás již teď nějak zaujal?
Určitě nemám žádné výhrady, ale chválit taky nikoho nebudu. Na to je ještě moc brzo.

Na trenincích je vidět vaše zkušenost z extraligového Zlína, hráčům dáváte dost do těla...
Opravdu? Mně to ani nepřijde. Prostě začátek srpna je o kondici, druhá polovina srpna už se můžeme bavit i o herní stránce. O tom se ale teď nebavím, to neřeším. V Hradišti si zahrajeme. Hoši, ukažte, co umíte. Ukažte, jak se vracíte, jak bojujete, ukažte osobní souboje. Na základě toho já poskládám ty trojice a tak dále...

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive