Dařily se nám brejky, říká David Varga
sobota 26.11.2011 | Jakub Nikl |

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po vítěství nad Opavou jsem požádal o dojmy z utkání střelce dvou branek Davida Vargu. Zejména jeho druhý gól byl pastvou pro oči přítomných fanoušků. S Davidem jsme si povídali o nadcházejícím Valašském derby se Vsetínem. Více se dočtete v tomto rozhovoru.

Jak bys popsal utkání ze svého pohledu?
Opava sem přijela spíš útočit než bránit. Vletěli na nás a prvních asi 10 minut byli lepší. Naštěstí nás podržel gólman. My pak dali klasický gol "nedáš, dostaneš" z brejku. To je asi trošku nalomilo. Od druhé třetiny už jsme byli jasně lepší

Ve druhé třetině jsme se dvakrát dostali do vedení o tři branky. Myslíš, že tady se to utkání definitivně zlomilo?
Lámalo se asi za stavu 3:1, kdy jsme to udrželi a sami naopak dokázali skorovat po několika šancích. Dneska se nám dařily hlavně brejky, ze kterých jsme dali většinu branek. I díky tomu jsme vyhráli.

Dnes jsi se dokázal dvakrát golově prosadit. Hlavně ta druhá branka byla nádherná. Jak bys je popsal ze svého pohledu?
Při prvním golu se to ke mě se štěstím odrazilo a já dával do prázdné. Ten druhý, párkrát jsem jel jeden na jednoho a už jsem si říkal, že nevystřelím. Předtím jsem střílel a nevyšlo to. Pak jsem zkusil kličku a vyšlo to. Objevil jsem se sám před brankářem a vystřelil jsem a se sštěstím to tam spadlo.

V posledních zápasech se nám ale tolik nedařilo. Dvakrát jsme dostali 7 golů... I vzhledem k těmto výsledkům by takovouto výhru, jako dnes, čekal málokdo, souhlasíš?
Určitě. Nebyli jsme ze začátku v herní pohodě a bylo to znát. Byli jsme nalomení z těch výprasků, co jsme dostali. Já doufám, že se to změní a na derby budeme připravení.

Zmínil jsi derby. Ptát se nato, s čím do něj půjdeme, je asi zbytečné...
Určitě budeme chtít vyhrát, tak jako každý zápas, ale je to derby... Hlavně budeme chtít vyhrát i pro diváky. Dnes jich moc nebylo a já doufám, že nás na derby příjdou podpořit.

S týmem už není útočník Milan Kopecký, který nyní působí v Německu. Byla jeho absence na ledě znát?
Určitě. Jeho zkušenosti chybí. Ale dostali příležitost jiní, mladí, tak snad to prodají a budou na sobě dřít.

Dnes mezi nejlepší hráče ValMezu patřil i útočník Rác, který byl k nám zapůjčen z Olomouce. Co na něj říkáš?
Dneska hrál výborně, tak jako pokaždé, když nastoupil. Jeví se mi z těch hráčů Olomouce nejlépe.

Jak jste si s nimi vůbec sedli v kabině? Přece jenom přišli v průběhu sezony...
Oni jsou mladí kluci, takže se moc nevyjadřujou. Ale jsou v pohodě.