V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí dokázali zakončit svůj letošní poslední zápas v tomto roce vítězně, když dokázali porazit svého nejbližšího soupeře z Nového Jičína rozdílovou brankou až 18 vteřin před koncem základní hrací doby. Domácí hráči, hnáni neúnavnými fanoušky dopředu, otevřeli skóre utkání zásluhou Martina Vargy. Po té hosté dokázali těsně před odchodem do kabin srovnat. Druhá část také skončila nerozhodně, a to po vstřelené brance na každé straně. Za domácí se trefil zkušený Martin Ambruz. Třetí třetina přinesla i mnoho vyloučených na domácí straně, která měla za následek třetí branku z hokejek jičínských hráčů, a tím poprvé v zápase vedení. Bobři však nesložili zbraně a zásluhou Marka Knebla srovnali na 3:3. Když už se téměř všichni chystali na následné prodloužení, dostal se k puku Martin Ambruz a pohotovou dorážkou vstřelil jen pár vteřin před vypršením šedesáti minut čtvrtý domácí gól a zajistil tak Bobrům tři důležité body.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 30. kolo, středa 21.12.2011
4:3
(1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Martin Varga (David Varga, Knebl), 23. Ambruz (Ovšák, Vašut), 54. Knebl (Zábojník), 60. Ambruz (Knebl, Varga Mir.) - 20. Andrýsek (Macháček, Horák), 39. Skaloš (Macháček, Brynecký), 45. Zedník (Andrýsek,Horák) Rozhodčí: Obadal - Smilek - Goňa Vyloučení: 9: 7 Využití:1:2 V oslabení: 0:0 Střely na branku: 21:35 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Slovák) - Ambruz, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Haas, Knebl, Lehečka, Martiník, Ovšák, Varga D., Varga M., Varga Mir., Vašut, Vodný, Zábojník
Nový Jičín: Chvostek ( Gebauer K.) - Toman, Andrýsek, Brynecký, Částečka, Skaloš, Horák, Tomášek, Hradil, Macháček, Gebauer R., Štěpjak, Petružálek, Gulda, Zedník, Chvastek, Ohlak

Do zápasu vletěli aktivněji domácí Bobři a už ve třetí minutě rozjásal domácí fanoušky Martin Varga, který tak poslal hokejisty Valašského Meziříčí do bleskového vedení. Bobři se i nadále tlačili do útoku, ale odskočit na dvoubrankový rozdíl se jim nedařilo. Postupně se hra začala vyrovnávat a v závěru se pak oběma týmům naskytly výhody přesilových her. Ty první nepřinesly žádnou vážnější šanci. Ve své druhé přesilové hře v samém závěru třetiny dokázali jičínští dostat Bobry pod tlak a sedm vteřin před přestávkou vyrovnal Martin Andrýsek na 1:1.

Druhá třetina připomínala svým vývojem třetinu první. Lepší start měli sice hosté, ale i tak se opět velmi brzy radovali Bobři, kteří se ve třiadvacáté minutě dostali podruhé v zápase do vedení. Po přihrávce Milana Ovšáka nedal Chvostkovi sebemenší šanci Martin Ambruz. V polovině zápasu dostali Bobři dvakrát v krátkém čase zkrácenou výhodu dvou mužů v poli. Před druhou příležitostí si dokonce vybrali svůj time-out, ale i tak si nedokázali připravit dobrou šanci. Za promarnění této příležitosti byli domácí po zásluze potrestáni. Jak má vypadat přesilová hra ukázali Bobrům hosté už podruhé v zápase a opět z toho byl gól do šatny. V závaru před domácím brankářem se nejlépe zorientoval Marian Skaloš a po druhé třetině tak na světelné tabuli svítil stav 2:2.

Úvod třetí třetiny patřil jasně hostům. Bobři svou nedisciplinovaností nabídli hostům spoustu šancí na vstřelení vedoucí branky. Po celou polovinu poslední části neustále okupovali trestnou lavici, nejednou bránili ve třech. A tak přišlo, co přijít muselo. Třetí využitá přesilová hra hostí znamenala poprvé v zápase vedení pro Nový Jičín. Úspěšným střelcem byl Pavel Zedník. Ve druhé polovině třetí třetiny se Bobři vzpamatovali a v přesilové hře ve čtyřiapadesáté minutě propasíroval puk pod Chvostkem Marek Knebl. Hosté se snažili bránit střední pásmo a nutno říct, že se jim to velmi dobře dařilo a utkání tak směřovalo do prodloužení. Z posledního pokusu domácích o dobytí brány Chvostka se však zničeho nic zrodil vítězný gól. Bobři si dokázali vytvořit tlak a osmnáct vteřin před koncem prostřelil hostujícího brankáře svou druhou brankou v zápase Martin Ambruz. Opaření hosté už se na nic nezmohli a Bobři tak vybojovali důležité tři body.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Dnes bylo vidět zásluhou úzkého kádru, že hráči, kteří hrají ty klíčové okamžiky, toho mají již plné zuby a bylo to nakonec takové ubojované vítězství. Ale opět, hrubá nekázeň. Vždy jsme se dostali do vedení a potom jsme si to zkomplikovali. Ale mezi třetinami jsem upozorňoval hráče, že soupeř hraje dobře přesilovky, jednoduše, tlačí to do brány. A my se na začátku třetí třetiny necháme vyhodit do tří. Částečně to vyplývalo z toho, že obránci již nestíhali a ty fauly byly prostě vynucené pohybem soupeře. Dohrávali jsme vlastně na čtyři obránce, jelikož Jakub Blažek odstoupil v průběhu zápasu (dostal pukem do obličeje – pozn.red.). Takže už to bylo v podstatě na sílu! Ale jsme rádi za tři body!