Bobři si odváží z Nového Jičína bod

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zajížděli v "malém" derby na led Nového Jičína, aby zde zakončili sérii čtyř utkání po sobě hraných na ledě soupeřů. Bobři od začátku předváděli velice hezký a kombinační hokej podporovaný výbornou obranou a skvělým Slovákem v bráně. Bobři se také jako první ujali vedení, kdy krásnou akci přetavil v úvodní branku hostí olomoucká posila Roman Rác. Domácí na začátku třetí třetiny však stačili vyrovnat. Bobři se zanedlouho ujali opět po krásné akci olomouckého tria Vodný - Haas - Rác vedení, keré vydrželo až do 54. minuty utkání kdy domácí dokázali opětovně vyrovnat. V prodloužení měli převahu Bobři, nicméně nedokázali své šance proměnit v rozhodující gól. Na řadu tak poté přišly samostatné nájezy, ve kterých se prosadil pouze domácí Brynecký, který tak zařídil domácím bonusový bod. Bobři však i přes loterii v samostatných nájezdech předvedli pěkný hokej, který je příslibem do dalšího domácího sobotního utkání s Porubou.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 40. kolo, středa 1.2.2012
3:2sn
((0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 41. Skaloš (Andrýsek), 55. Pelikán (Skaloš), 65. Brynecký - 31. Rác (Dostál, Černý), 44. Vodný (Haas, Rác) Rozhodčí: . Vyloučení: 4:4 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 2:2 - 3:2
Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Pelikán, Horák, Petružálek, Gulda, Slavík, Hradil - Tomášek, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Hruška, Martinčík, Uhlár - 41´ Chvostek F., Hamrozi,
Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Hartmann, Haas, Knebl, Mikel, Musil, Novosad, Ovšák, Růčka, Rác, Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vodný, Voznica

Do zápasu vstoupily oba týmy velmi opatrně a pozorné obrany obou celků nedovolily vytváření si brankových příležitostí. Hrál se vyrovnaný hokej a skóre se v první třetině neměnilo. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Bobři. Byli aktivnější a dokázali si připravit několik příležitostí, které však končily u pozorného Šrámka v brance domácích. Až v polovině zápasu se poprvé měnilo skóre. Za svou aktivitu byli odměněni hokejisté s bobrem na hrudi. Roman Rác s Patrikem Dostálem rozebrali obranu hostů, a první jmenovaný zametl puk do prázdné brány - 0:1. Ve druhé polovině prostřední části se ke slovu začali dostávat také domácí. Jejich tlak gradoval v závěru třetiny, kdy si vytvořili velký tlak. Všechny jejich šance však s přehledem likvidoval Slovák, a tak si Bobři do přestávky udrželi jednobrankový náskok.

Začátek třetí třetiny přinesl vyrovnání. Už v první minutě bleskově využili domácí hráči přesilovou hru a Marian Skaloš vyrovnal na 1:1. Už za tři minuty však znovu vedli Bobři, když si opět pohráli s obranou Jičína a na konci pohledné akce tentokrát stál Michal Vodný. Bobři se po tomto gólu soustředili na obranu a to se jim velice dařilo. Jičínští se horko těžko dostávali přes střední pásmo. Ojedinělou příležitost dostali ve dvaapadesáté minutě po vyloučení Musila. A domácí opět trestali. V samém závěru přesilové hry dorážel střelu Skaloše za bezmocného Slováka Dušan Pelikán. Další branku už žádný z týmu nepřidal a utkání tak směřovalo do prodloužení.

V tom měli mírně navrch Bobři, ale žádnou brankovou příležitost si připravit nedokázali. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jediný úspěšný pokus předvedl domácí Daniel Brynecký a rozhodl tak o prémiovém bodu pro Nový Jičín, který může být pro domácí celek velmi důležitý v bojích o play-off. Nový Jičín tak porazil Valašské Meziříčí 3:2 po samostatných nájezdech.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Jičín má velice bojovné mužstvo a je to nepříjemný soupeř. Musíme si uvědomit, že kdyby nepřišli administrativně o těch 10 bodů, tak jsou v playoff. Nedávají hodně gólů, dneska jsme se jim přizpůsobili, na góly jsme se nadřeli a byla z toho spravedlivá remíza 2:2, pouze škoda, těch nájezdů. Ale je vidět, že už nemáme nůž na krku, není o co hrát, takže mi spíše přišlo, že tam chybělo padnout do střely a třeba by ten druhý gól nemusel vůbec padnout. Prostě šlo o takové detaily, o které kdyby nám šlo o život, tak to kluci udělají.