Starší žáci ukončili hokejovou sezónu „Jarním turnajem Bobrů“
úterý 17.4.2012 | Pavel Vanduch, Michal Václav |

Starší žáci ukončili hokejovou sezónu „Jarním turnajem Bobrů“

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Zatím co mladší žáci ukončili sezónu o týden dříve, kdy se 24. – 25.3.2012 zúčastnili turnaje v Šumperku, kde obsadili velmi dobré druhé místo (ze sedmi účastníků), tak jejich starší kolegové si toto rozloučení připravili před domácím publikem o týden později v rámci „Jarního turnaje Bobrů“.

Turnaje se zúčastnilo celkem 5 družstev – hrálo se systémem každý s každým s hrací dobou 3 x 15 minut čistého. Kromě domácích se měly na ledě ukázat dvě družstva ze Slovenska a dvě družstva z Moravy. Bohužel nevyšel start Slovenskému MHk 32 Liptovský Mikuláš, který musel účast odříct z důvodu chřipkové epidemie, což zkomplikovalo situaci organizátorům. Aby se nemusely měnit propozice, rozlosování a ostatní věci, tak domácí družstvo narychlo sestavilo svůj druhý tým „B“. Po množství problémů, které se před turnajem postupně objevovaly a které museli organizátoři vyřešit, se nakonec podařilo turnaj uskutečnit.

Turnaje se nakonec zúčastnily tyto družstva starších žáků (hráči narození 1998 a mladší):

HC Bobři Valašské Meziříčí „A“
SHA Slovakia (SK) – výběrové družstvo „Slovak Hockey Academy“
HC Lev Břeclav
HK Nový Jičín
HC Bobři Valašské Meziříčí „B“

Turnaj začal předehrávkou utkání již v pátek 30.3.2012 mezi Bobry „A“ a SHA Slovakia. Jak se později ukázalo, jednalo se o předčasné finále, ve kterém bohužel podlehli domácí v poměru 3:4. Hlavním důvodem prohry byl přehnaný respekt ze soupeře. Domácí se dostali pod tlak po rychlém gólu ve 3 min. a od té doby se nemohli dostat do herní pohody. Po vyrovnávajícím gólu ve 26 minutě se pak hostům podařilo opět odskočit o dvě branky. Bobři se přiblížili kontaktním gólem v 31 min. na rozdíl jedné branky, ale hosté dovedli opět rychle odpovědět. Úspěšným trestným střílením ve 41 min. se opět dostali domácí do hry, ale závěrečný tlak, kterým si vytvořili množství střeleckých příležitostí, nedovedli dotáhnout do úspěšného konce. Jak se později ukázalo, tato prohra připravila mladé Bobry o zlato.

Samotný turnaj začal až v sobotu 31.3.2012. Na ledu se postupně představily všechny družstva. Po celodenním hokejovém maratónu, který začal v 8:00 a skončil až ve 20:00 byli všichni rádi, že je už dobojováno. Každé družstvo odehrálo 4 zápasy. Vzhledem k tomu, že kvalita družstev byla poměrně vyrovnaná, byly k vidění opravdu zajímavé a napínavé zápasy.

Turnaj umožnil velmi pěkné ukončení sezóny pro většinu družstev. Přestože se jednalo o poslední zápasy v sezóně, kluci podali v každém utkání velmi bojovný výkon a nevypustili žádné utkání. Pochvalu tak zaslouží všichni hráči turnaje za bezvadnou atmosféru a kvalitní výkon, který v průběhu turnaje předvedli.

Zvláštní ocenění si vysloužilo „B“ družstvo Bobrů, které bylo sestaveno na poslední chvíli a které předvedlo kvalitní hokej i s mnoha vyhranějšími týmy. Herním nasazením, které předvedli v průběhu celého turnaje, si vysloužili sympatie diváků i uznání trenérů. Přestože družstvo „B“ bylo posíleno třemi hráči ze Vsetína, kluci předvedli velice jednotný a bojovný výkon.

Výsledkový servis domácích družstev:
HC Bobři Valašské Meziříčí „A“ - SHA Slovakia 3 : 4 ( 0:1, 1:2, 2:1)
HC Bobři Valašské Meziříčí „A“ - HC Lev Břeclav 5 : 3 ( 1:0, 1:1, 3:2)
HC Bobři Valašské Meziříčí „A“ - HK Nový Jičín 6 : 1 ( 1:0, 1:0, 4:1)
HC Bobři „A“ - HC Bobři „B“ 10 : 7 (3:1, 4:3, 3:3)
HC Bobři Valašské Meziříčí „B“ - SHA Slovakia 9 : 3 ( 3:1, 2:0, 4:2)
HC Bobři Valašské Meziříčí „B“ - HC Lev Břeclav 1 : 3 ( 1:0, 0:1, 0:2)
HC Bobři Valašské Meziříčí „B“ - HK Nový Jičín 0 : 3 ( 0:2, 0:0, 0:1)

Vzhledem k tomu, že utkání proběhla tak jak proběhla, bylo možno vyhlásit výsledky turnaje ještě před posledním utkáním, které mezi sebou odehráli domácí „A“ proti „B“. Vítězem tohoto utkání se stalo favorizované družstvo „A“, ale s ohledem na to, že se jednalo o poslední zápas turnaje a vlastně i v sezóně, tak bylo pojato v exhibičním stylu tak, aby si hráči s chutí zahráli a diváci se pobavili.

Konečné pořadí turnaje:
1. SHA Slovakia (SK)
2. HC Bobři Valašské Meziříčí „A“
3. HC Lev Břeclav
4. HK Nový Jičín
5. HC Bobři Valašské Meziříčí „B“

Nejlepší hráči turnaje:
Nejlepší brankář: Filip Král (HC Lvi Břeclav)
Nejlepší obránce: Václav Humplík (HC Bobři „A“)
Nejlepší útočník: Lukáš Irgl (HK Nový Jičín)
Nejproduktivnější hráč: Juraj Krištofovič (SHA Slovakia)

Sestava HC Bobři „A“
Herman David – Bártek Michal, Blaha David, Denk Tomáš, Humplík Václav, Kubenka Filip, Kuchařík Šimon, Mžik Ondřej, Pernický Lukáš, Sušeň Dominik, Vanduch Dominik

Sestava HC Bobři „B“
Oczadly Evžen – Andris Tomáš, Brázdil Filip, Brodek Jiří, Drda Jakub, Kelnar Marek, Knebl Evžen, Pavlíček Dominik, Škrhla Michal, Čanda David, Kollár Ondřej, Maniš Jakub

Díky hracímu systému „každý s každým“ dal turnaj možnost změřit si svoje síly se všemi účastníky turnaje. Turnaj proběhl hladce a věříme, že všichni si odnesli pokud možno kvalitní sportovní zážitky a že se v budoucnu opět potkáme na ledové ploše.

Velký dík patří všem, kdo se nějakým způsobem na turnaji podílel – hráčům, trenérům, rozhodčím i rodičům, zkrátka všem, kdo se přičinil za jeho bezchybný průběh. Veliké poděkování patří také Mlékárně Valašské Meziříčí, spol. s r.o., která klukům sponzorsky darovala výrobky ze své produkce pro podporu dobrých výkonů.

Všem trenérům a hráčům děkujeme za bojovnost a předvedené výkony, rodičům za fandění a podporu svých ratolestí a v neposlední řadě i vedení HC Bobři za možnost uspořádání celého turnaje.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS