Bobři porazili Opavu a vedou tabulku o šest bodů

Po první třetině to vypadalo, že Opava zase tak silný soupeř nebude. Pravda byla ale úplně jiná. Valašské Meziříčí sice zásluhou Martiníka zvýšilo až na 3:0, ale Slezan ukázal své kvality a dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Poslední tečku za utkáním dali opět domácí Bobři, když Ondra Tatarčík upravil skóre na konečných 5:3.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 25. kolo, středa 10.12.2008
Opava
5:3
(2:0, 3:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. D. Varga (Vaněček, Pavlas), 20. Sochorek (Šebesta, Blažek), 24. Martiník, 34. Kratěna (Šebesta, Sochorek), 38. Tatarčík (Martiník,P. Dvořák) - 28. Polok (Čavrk), 35. Měch (Grofek, Černý), 36. Chalupa (Suchý). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 650. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zrník, Zientek, Krisl, Starůstka, Blažek, Dvořák O. - Tatarčík, Dvořák P., Tatarčík - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Varga D., Vaněček, Pavlas
Opava: Trenčan - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Měkýš, Ondrušek - Kocián, Polok, Kovalovský - Grofek, Měch, Černý - Suchý, Chalupa, Suchánek

V dnešním 25.kole 2.ligy přivítali Bobři na svém stadionu velmi nebezpečný celek Opavy, který je v bilanci venkovních zápasů na 1.místě a do dnešního utkání prohráli na ledě soupeře pouze jediný zápas v normální hrací době.

Utkání nabralo hned od začátku solidní tempo. Již v čase 2:14 byl vyloučen hostující Černý, ale domácí svou úvodní přesilovou hru nezužitkovali. Co se nepodařilo v přesilovce vyšlo Bobrům krátce po jejím skončení. Roman Vaněček našel přesnou přihrávkou před bránou hostí Davida Vargu a ten se po delší odmlce opět zapsal do střelecké listiny. Hosté po obdržené brance nesmyslně přitvrdili svoji hru a dali tak domácím hráčům možnost hrát další přesilovky. V závěru první třetiny, přesněji v její poslední minutě, potrestal hostující nedisciplinovanost Dalibor Sochorek střelou do prázdné klece Opavy, když zakončoval přesnou kobinaci Pavla Šebesty a Jakuba Blažka.

V úvodu druhé třetiny měli výhodu přesilovky i hosté, ale naložili s ní hanebně. Po chybě na útočné modré ujel Ondřej Martiník a ač tísněn hostujícím obráncem, propasíroval kotouč pod brankářem do branky. Opava i nadále útočila a ve 28.minutě opět při přesilovce tentokrát nezaváhala. Čavrkova střela vypadla Krumpochovi z lapačky a Tomáš Polok dorážel do prázdné branky. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a o zajímavé momenty nebyla nouze. Ve 32. minutě opět udeřili domácí Bobři, po několika střelách na hostující bránu se kotouč se štěstím odrazil k zcela volnému Ivo Kratěnovi a ten rozvlnil síťku hostující klece. Odpověď hostů byla velmi rychlá. Již v čase 34:24 snížil hostující ostrostřelec Tomáš Měch na 4:2 a jelikožbyl při zakončení faulován, hrála Opava i nadále přesilovku. V ní již po 46 vteřinách vstřelil kontaktní branku Petr Chalupa a upravil tak na 4:3, když zblízka dorazil kotouč vyražený domácím gólmanem Michalem Krumpochem. Gólovou přestřelku ve druhé třetině uzavřel ve 38. minutě Ondřej Tatarčík a vrátil tak klid na domácí hole před 3.třetinou - 5:3.

Ve třetí části tempo hry poněkud opadlo, domácí hráči celkem v poklidu hlídali svůj dvougólový náskok. Hosté měli ve třetí řetině k dispozici dvě přesilové hry, ale ani v jedné se jim nepodařilo vytvořit nějakou vyloženou příležitost, přestože je sehráli v útočném pásmu. Poslední 2 minuty sehráli domácí hráči excelentně, drželi kotouč v klidu daleko od své branky a nedovolili hostům ani odvolat gólmana a zkusit tak štěstí při power-play. Bobři si tak za velkých ovací domácího publika připsali další 3 body do tabulky a upevnili si tím své 1.místo v tabulce.

Ve 26. kole hrají Bobři v sobotu 13. prosince od 18:00 v Novém Jičíně, na domácím ledě přivítají ve středu 17.12. Velké Meziříčí. Hraje se jako obvykle od 18:00 a bude to poslední vystoupení Bobrů před domácím publikem v tomto kalendářním roce.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy se nám podařilo vést 2:0 a myslím, že jsme i nadále průběh zápasu měli pod kontrolou, přestože hosté snížii na 4:3. Vedení v tabulce je pěkné, užíváme si to, ale určitě to nepřeceňujeme.

Karel Suchánek (Opava): Rozhodla větší zkušenost domácích hráčů, když dokázali potrestat naše chyby. Nehráli jsme špatně, ale dostali jsme se v první třetině i díky domácím přesilovkám pod tlak a pak už jsme to nedokázali dotáhnout.