Mladší a starší žáci bojují o body

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Zatímco mužskému týmu Bobrů se bodově moc nedaří, jejich mladší následovníci body sbírají jako na běžícím páse. Mladší i starší žáci mají za sebou již 4 ligová kola, ve kterých narazili na PSG Zlín, Uherské Hradiště, Uherský Brod a naposledy i na VHK Vsetín. Jak si v těchto soubojích vedli? To se dozvíte v tomto článku.

1. KOLO

V sobotu 15. 9. 2012 začala sezóna pro týmy mladších a starších žáků HC Bobři Valašské Meziříčí. Začátek sezóny poznamenala tragická událost, kdy těsně před začátkem sezóny zemřel trenér mládeže Jaroslav Šilhán, který vedl naše kluky 4 sezóny a dokázal jejich výkonnost pozvednout na současnou úroveň. Ve stínu této události přivítaly týmy HC Bobři svého prvního soupeře, tým HC PSG Zlín

Mladší žáci
Kluci nastoupili pod novým trenérem, panem Jaroslavem Pokorným, s odhodláním podat co nejlepší výkon, aby se důstojně rozloučili se svým bývalým trenérem Jaroslavem Šilhánem. Po krátkém proslovu a poděkování ze jeho činnost uctili všichni přítomní jeho památku minutou ticha. Poté převezl kapitán družstva dres se jmenovkou ”Jardy” na lavičku domácích, aby tak mohl být symbolicky přítomen tomuto utkání, které bylo připraveno k zahájení. Do utkání jsme nastoupili ve velkém tempu a od samého začátku nenechali kluci nikoho na pochybách, kdo bude tento den pánem na ledě. Po celý zápas jsme si udržovali vedení a nakonec také slavili první vítězství v sezóně v poměru 9:3.

HC Bobři – HC PSG Zlín 9:3 (2:0, 5:2, 2:1)
Sestava:
Postava, Grygar - Sviták, Veselá, Smejkal, Ondřej, Vávra, Převor, Siner, Adámek, Stodůlka, Pernický, Frieb, Žlebek, Nevrla, Hrabovský, Leták

Branky: Siner 3, Adámek 2, Stodůlka, Sviták, Pernický, Žlebek

Starší žáci
Stejně jako u mladších žáků, začal zápas minutou ticha. Utkání se neslo ve stejném duchu jako v případě mladších žáků. Mohutným náporem, zejména v první třetině, si kluci vytvořili výraznou herní převahu a přečíslili tak soupeře ve všech činnostech. Po velmi bojovném výkonu slavili zasloužené vítězství. Po zápase prohlásil nový trenér Jarda Pokorný na adresu kluků: ”Je třeba kluky pochválit, že v takto citově vypjaté chvíli dokázali zahrát velmi kvalitní zápasy a tím uctít odkaz svého oblíbeného kouče”.

HC Bobři – HC PSG Zlín 8:3 (3:0, 2:2, 3:1)
Sestava:
Oczadly, Ševčík – Andris, Beránek, Brázdil, Denk, Grygařík, Kelnar, Kubenka, Kuchařík, Pavlíček, Škrhla, Vanduch, Mužík, Chmela, Mikulenka

Branky: Pavlíček 2, Kubenka 2, Kuchařík, Denk, Chmela, Kelnar

2.KOLO

Mladší žáci
V druhém kole nás čekal tým, se kterým jsme v minulosti sehrávali vyrovnané zápasy. Dnešní zápas byl ovšem jednoznačně v naší režii. Soupeř zaostával ve všem, co se odehrávalo na ledě a bylo otázkou pouze to, kolik gólů vsítíme do jejich branky. V úvodu jsme spálili několik velkých šancí. Ve 4. minutě jsme střelecké trápení prolomili a do konce třetiny přidali ještě další 2 góly. Druhá a třetí třetina se odehrávala ve stejném duchu, naše převaha byla dominantní a soupeř měl problém vyhodit puk. Kromě gólů v soupeřově brance, tu byla i řada našich neproměněných šancí.

Soupeř nepřinutil naše kluky k většímu nasazení, hra měla monotónní nádech a pohodovým tempem jsme dokráčeli k vítězství.

HC Uherské Hradiště – HC Bobři Valašské Meziříčí 1:13 (0:3, 1:4, 0:6)
Sestava:
Postava, Grygar - Sviták, Veselá, Ondřej, Vávra, Převor, Siner, Adámek, Stodůlka, Pernický, Frieb, Žlebek, Nevrla, Leták

Branky: Adámek 5, Stodůlka 3, Siner, Pernický, Leták, Frieb, Převor

Starší žáci
Starším žákům se na rozdíl od mladších kolegů vůbec nedařilo. Ve velmi okleštěné sestavě (prvních pár minut dokonce v 9 lidech) tahali naši hráči po celý zápas za kratší konec. Ze začátku jsme si sice vytvořili pár šancí, ale soupeř na rozdíl od nás své šance proměnil. Ve druhé třetině jsme snížili na rozdíl dvou branek a zdálo se, že se nadechujeme k velkému obratu. Zbytečnými fauly jsme dostali soupeře zase do výraznějšího náskoku a pohody. Konec zápasu se dohrával spíš z povinnosti.

HC Uherské Hradiště – HC Bobři Valašské Meziříčí 10:2 (3:0, 4:2, 3:0)
Sestava:
Oczadly, Chrástecký - Andris, Beránek, Brázdil, Brodek, Denk, Gorej, Jašíček, Kelnar, Kubenka, Kuchařík, Mikulenka, Škrhla, Vanduch

Branky: Gorej, Brodek

3. KOLO

Mladší žáci
Dnes k nám zavítal soupeř, se kterým jsme podle předpokladů neměli mít sebemenší problémy. Jen díky volnému tempu v druhé polovině utkání neodjel soupeř s větší nadílkou. Do utkání jsme vletěli jako uragán a v 17 sekundě vedli 2:0. Soupeř sice během minuty snížil, ale z jeho strany to bylo nadlouho vše. Soupeř byl pod stálým tlakem a s vypětím sil stíhal alespoň vystřídat. Po 1. třetině byl stav 8:1. Ve druhé třetině jsme polevili a byli k soupeři milosrdní. Za stavu 11: 2 skončila druhá třetina. V třetí třetině jsme sice přidali spoustu gólu, ale hra strádala.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Uherský Brod 19:2 (8:1, 3:1, 8:0)
Sestava:
Postava, Tuček - Sviták, Veselá, Ondřej, Vávra, Převor, Siner, Adámek, Frieb, Žlebek, Nevrla, Leták, Pobořil

Branky: Adámek 6, Siner 4, Frieb 3, Převor 2, Žlebek, Sviták, Nevrla, Ondřej

Starší žáci
Tento zápas byl o poznání vyrovnanější a kluci se na vítězství hodně nadřeli. Hodně sil stálo družstvo množství neproměněných šancí, které soupeře neustále přidržovaly při životě. První branka padla až v poslední minutě první třetiny. Druhý gól v 2 min druhé třetiny sice kluky trochu nabudil, ale zas ne tak moc, jak bychom si všichni představovali. Poté se ”brankostroj” zastavil. Soupeř vycítil šanci a gólem ve 47 min se dostal zpět do hry. ”Brankostroj”se podařilo opět nahodit až v závěru poslední třetiny, kdy jsme přidali poslední 2 góly a pečetili vítězství, na které se kluci hodně nadřeli, protože nedovedli proměnit přehršel šancí, které si v zápase vytvořili.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Uherský Brod 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Sestava:
Oczadly, Chrástecký - Andris, Beránek, Brodek, Denk, Gorej, Jašíček, Kelnar, Kubenka, Kuchařík, Mikulenka, Škrhla, Vanduch, Pernický, Stodůlka

Branky: Vanduch, Andris, Kubenka, Kuchařík

4.KOLO

Mladší žáci
Výsledek zápasu připomíná spíš skóre z házené, ale k soupeři je ještě hodně milosrdný. Kdybychom proměnili ještě spoustu dalších šancí, mohl být výsledek rekordní. Soupeře jsme zcela jasně přebruslili a dlouhé minuty drželi pod tlakem v jeho obranném pásmu. Po 1. třetině bylo skóre 8:0. Druhá třetina probíhala stejně jako ta první. Na světelné tabuli svítilo 20:0. Stav a průběh utkání nesli těžce rodiče od soupeře. Tradiční hlášky ”… to se vám hraje se šesťáky…”, ”… že vás to baví …” jsou k pousmání. Nebaví !!! Takový hokej nemohl bavit nikoho. V kabině trenér Pokorný nabádal hráče k udržení koncentrace a ke zkvalitnění výkonů. Jeho slova však zůstala v kabině. Soupeř vstřelil 3 branky a teprve potom naši opět zabrali.

HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 27:3 (8:0, 12:0, 7:3)
Sestava:
Postava, Tuček - Sviták, Veselá, Ondřej, Siner, Adámek, Frieb, Žlebek, Nevrla, Leták, Stodůlka, Pernický, Smejkal

Branky: Adámek 9, Stodůlka 5, Pernický 4, Nevrla 3, Frieb 2, Siner 2, Sviták, Žlebek

Starší žáci
Festival neproměněných šancí, který začal již v minulém kole, pokračoval i tento zápas. Střely mimo prázdnou branku, množství tyček a několik ”hezkých” minel zdramatizovaly začátek utkání. Soupeřovi se podařilo v průběhu celého zápasu se několikrát vymanit z neustálého tlaku a na rozdíl od nás dovedl skórovat. Kluky zaskočil už první gól soupeře ve 2 min první třetiny. Poté se do soupeře opřeli a zamkli ho v jeho obrané třetině a zkoušeli to snad ze všech pozic. Střeleckou smůlu protrhl až v 18 min první třetiny Adam Gorej. Ten zavelel ke zteči, kterou kluci využili ve svůj prospěch a i nepatrné zlepšení stačilo k tomu, aby kluci nakonec s přehledem vyhráli. S ohledem na množství neproměněných šancí by nebylo překvapením, kdyby utkání skončilo minimálně z poloviny tak dobře jako u ml. žáků, ale bohužel – hokej se hraje na branky a ne na množství vyložených šancí.

HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)