Starší žáci porazili Uherský Ostroh

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Starší žáci odehráli další ligové kolo, tentokráte na ledě Uherského Ostrohu. Po první vyrovnané třetině přišla ve druhé části gólová smršť ValMezu, který si tak odvezl tři body za výhru nad svým sokem. Více se dočtete v tomto článku.
Starší žáci, 7. kolo, sobota 27.10.2012
Uherský Ostroh
6:9
(2:2, 1:4, 3:3)
Branky Bobrů: Brodek 4x, Kuchařík 2x, Kelnar 2x, Andris
Valašské Meziříčí: Oczadly, Chrástecký - Andris, Beránek, Brázdil, Brodek, Denk, Gorej, Kelnar, Kuchařík, Mikulenka, Škrhla, Vanduch

První třetina a začátek druhé třetiny byla velmi vyrovnaná na obou stranách. Žádné z družstev nebylo ve dvoubrankové výhodě až do stavu 3:3, když vedoucí góly střílelo pouze družstvo domácích. My jsme dokázali vždy relativně rychle srovnat (na 1:1 za 176 sec., na 2:2 za 14 sec. a na 3:3 za 23 sec.). Teprve poté jsme dokázali dát v rychlém sledu 3 branky a to v 31, 32 a 35 minutě, takže jsme od soupeře odskočili na výraznější rozdíl. Za tohoto stavu jsme vyměnili i brankáře a místo Evžena Oczadlyho šel do svatyně Viktor Chrástecký. Ten sice nakonec také inkasoval 3 góly (stejně jako Evžen Oczadly), ale jinak oba dva brankáři předvedli celkem solidní výkon a zabránili ještě mnohým soupeřovým "tutovkám".

Bobři hráli jakoby na půl plynu a vždy přidali až poté, co si soupeř "dovolil" skórovat. Ve druhé třetině už to vypadalo, že se z té letargie hráči Bobrů probrali (o čem svědčí již zmíněné 3 góly), ale pak jakoby si opět uvědomili, že netřeba plýtvat silami, a zápas dohráli v nezbytně nutném (povinném) tempu. Že by se v hlavách hráčů honila myšlenka na šetření sil na svého příštího soupeře, kterým bude příští týden celek Zlína, který bude chtít vrátit porážku od Bobrů, kterou obdržel v prvním kole u nás ve Valmezu? Kéž by to teda byla pravda a všechen svůj um a bojovnost předvedli hoši v odvetě se Zlínem nejméně tak dobře, jako při domácím utkání, které bylo velmi bojovné a hrálo se na počest Jardy Šilhána. Tady v Ostrohu svůj úkol Bobři splnili a s papírově nepatrně slabším soupeřem povinně vyhráli.