Bobři vysoko podlehli Jičínu

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři hostili Nový Jičín a chtěli získat nějaké body do tabulky. Tento plán se začal hroutit již po první třetině, kterou vyhráli hosté 3:1. Po přestávce přišlo snížení, víc ale Bobrům Jičín nedovolil a naopak sám začal střílet branky. Skore se zastavilo až na výsledku 2:9. Další kosmetickou úpravu Bobrů zařídil Voznica a určil konečný stav utkání 3:9.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 12. kolo, středa 31.10.2012
3:9
(1:3, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky:19. Kundera (Machala, Maršálek), 22. Varga D. (Heča, Voznica), 58. Voznica (Varga D.) - 1. Kabeláč (Chvostek), 4. Brynecký (Tomášek, Škumát), 17. Andrýsek (Kabeláč), 34. Vašut (Ivan), 35. Ivan (Skaloš), 40. Chvostek (Macháček, Kabeláč), 53. Skýba (Martinčík, Horák), 54. Vašut (Kabeláč, Macháček), 57. Brynecký (Škumát) Rozhodčí: Koliba - Bojda, Řezáč Vyloučení: 4:7 Využití: 0:0 V oslabení: 0:2 Diváci: Střely na branku: 29:35 Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:9, 3:9
Valašské Meziříčí: Vrzala (Netolička) - Ambruz, Bokroš,Coufal, Heča, Kolovratník, Knebl, Kundera, Kvapil, Lehečka, Maršálek, Martiník, Machala, Mikel, Sadil, Schejbal, Šoula, Vajda, Varga Mar., Varga D., Voznica
Nový Jičín: Šrámek (55. Kozák) - Andrýsek, Kabeláč, Brynecký, Hruška, Skaloš, Vašut, Chvostek, Tomášek, Martinčík, Škumát, Macháček, Skyba, Mičůlka, Ivan, Horák, Gulda, Zedník, Chvostek, Uhlár

Ještě se ani domácí nestačili rozkoukat a už museli vytahovat puk ze své sítě. Martin Kabeláč hned první střelou zápasu překonal Vrzalu. Lehečka byl blízko rychlého srovnání, Šrámek byl ale na místě. A tak udeřilo na druhé straně. Odrážený puk doskákal k Bryneckému, který jen zasunul do odkryté branky. V 17. minutě navíc ve vlastním oslabení přidal další branku Andrýsek. Hned vzápětí ale snížil prvním golem v dresu Bobrů Tadeáš Kundera.

Hned po přestávce měl velkou šanci Coufal,ale Šrámek ho vychytal. Krátký ale byl na střelu kapitána Davida Vargy, která vykřesala naději pro Bobry. Tu ale ve 34. minutě zadusal bývalý kapitán Bobrů Přemysl Vašut. O 58 sekund později Ivan přidal další branku. Voznica v 37. minutě krásně vystřelil, Šrámek ale jeho střelu zlikvidoval. O chvíli později selhal Bokroš ve stoprocentní šanci. A tak půl minuty před sirénou opět udeřil Jičín. Michal Chvostek přidal šestý gol hostí.

Třetí třetina se nesla ve znamení snahy domácích. Bohužel bez golového efektu. A tak v 53. minutě přišla překrásná kombinace hostí, kterou golem zakončil Patrk Skýba. O minutu později utnul veškerou snahu Bobrů opět Vašut. O 4 minuty Brynecký zvýšil již na 9:2. V závěru ještě Jakub Voznica kosmeticky upravil výsledek na konečných 9:3 pro hosty. Bobři tak opět nedokázali bodovat a jejich ztráta na deváté místo se i nadále zvětšuje.

Josef Málek (Valašské Meziříčí):
Zápas se hodnotí těžko, jelikož si myslím, že už nějakou hru předvádíme. Bohužel jsme se ještě neodprostili od toho, abychom nabídli více než polovinu gólů soupeřovi sami, po svých hrubých chybách a svou nedbalostí a takovou nedohranou lajdáckostí, kdy nejsme schopni dostat kotouč za modrou čáru, větším důrazem, kdy nabízíme hloupýma přihrávkami nebo trefování hráčů soupeřovi takové šance, že se to v hokeji nedělá. Není to nikde vidět, ale myslím si, že nějaký progres tam je. Už jak jsme nastoupili do druhé třetiny, kdyby se nám trošičku poštěstilo se přitáhnout, za stavu 4:2 jsme dávali do prázdné brány, bohužel jsme dvakrát netrefili, oni nám ulítli na 5:2 a tím se zápas zlomil. V situaci v jaké teď kluci jsou, tak už potom by to byl více-méně zázrak, kdyby to dokázali otočit. Já jsem rád, že to utkání dobojovali, tak jak ho dobojovali, bohužel je to zase debakl, ale musíme jít dál!

Kamil Glabazňa (HC Nový Jičín):
Od první minuty utkání jsme byli lepším manšaftem. Mrzí mě, že jsme na konci první třetiny dostali gól na 3:1, i když pořád jsme měli náskok dvou gólů. Do druhé třetině jsme opět nastoupili, jako mistři světa, trvalo to ale jen sedm minut a pak jsme opět dominovali. Odpovídá tomu i výsledek. Se vší úctou k mužstvu Valašského Meziříčí si myslím, že se tady dneska nedalo prohrát. Je super, že jsme si spravili skóre. Tolik gólů jsme letos ještě nedali. Do hry se zapojili ve třetí třetině i hráči, kteří toho zatím moc neodehráli a taky se prosadili. To je pozitivní. Hlavně bych chtěl poděkovat fanouškům za to, co tady předvedli. To vypadalo, že hrajeme doma. I po zápase čekali na hráče. Za to bych jim chtěl poděkovat. Doufám, že to bude pokračovat i v sobotu v domácím zápase proti Přerovu. Bude hodně důležité dnešní výsledek potvrdit.