Bobři berou v zápase s Opavou bod

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři přivítali celek Slezanu Opava. Po první třetině byl stav vyrovnaný 1:1. Druhou část ovšem vyhráli hosté a dostali se do vedení 3:2. Půl minuty před koncem si prodloužení vynutil Lukáš Bokroš. Bobři ale v prodloužení inkasovali a připsali si tak jeden bod.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 16. kolo, středa 14.11.2012
Opava
3:4p
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Máša (Voznica, Coufal), 21. Bokroš (Varga Miroslav), 60. Bokroš (Voznica, Ambruz) - 17. Wolf (Polok, Vítek), 22. Kocián (Mlýnek), 29. Pavelek (Bednárek, Galvas), 64. Chalupa (Wolf) Rozhodčí: Škach - Štěpán, Hanzlík Vyloučení: 7:7, navíc Tůma (OPA) 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku, Martin Varga (VAL) 10 minut osobní trest Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Okáč (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl,, Kolovratník, Kvapil, Maršálek, Martiník, Máša, Mikel, Smetana, Šoula, Vajda, Varga Mir., Varga D., Varga Mar., Voznica
Opava: Šafránek (Novák) - Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Džemla, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa

Dnešní zápas začal poněkud rozpačitě na obou stranách, tempo připomínalo spíše uspávání hadů. První trefu si zapsali domácí hokejisté, Jakub Voznica poslal kotouč přes brankoviště na Libora Mášu, který pohodlně zakončil do prázdné brány. Bobři poté dokonce dostali příležitost přesilové hry pět na tři, které nedokázali využít, nedostali ani ke střele a tak Opava tuto početní nevýhodu bez problémů ustála. A nejen to, hosté, nabuzení hrou v oslabení, dokázali chvíli na to srovnat stav zápasu. Tvrdá střela Petra Wolfa skončila sice na tyči, ale od té se kotouč odrazil do brány Okáče. Poté hra nabrala na obrátkách, vynikal zejména hostující Šafránek, domácí Okáč moc příležitostí neměl, jelikož většina střel šla mimo domácí bránu.

Druhá dvacetiminutovka začala poněkud rychle. Po sedmnácti vteřinách se po chybě hostující obrany dokázal prosadit Lukáš Bokroš, který nadvakrát překonal z bezprostřední blízkosti Šafránka. Střídání na to však Ivo Kocián vyjel zpoza domácí brány a střelou zápěstí překonal Okáče. Poté hra ubrala na tempu a oba týmy jakoby si dávaly čas na rozmyšlenou, co teď. Až přišla dvacátá osmá minuta, za napadení brankáře Šafránka byl vyloučen domácí Ambruz a v přesilové hře se krásnou souhrou dokázal prosadit Zdeněk Pavelek, Opava šla tím pádem do vedení a to si udržela až do konce třetiny.

Poslední část hry byla poněkud nudnější a skoro nic se chvílemi na ledě nedělo, a když už ano, tak zasahoval buďto výborný Okáč nebo Šafránek, až přišla poslední minuta a závěrečná powerplay domácích. Jakub Voznica našel před brankoviště skvěle postaveného Lukáše Bokroše, který poslal zápas do prodloužení. To se Bobrům moc nepovedlo, necelou minutu a půl před koncem využil chybu domácích skvělým breakem Petr Chalupa, ten rozhodl o bodu navíc pro Opavu.

Josef Málek (Valašské Meziříčí):
Dnešní zápas bych chtěl hlavně poděkovat klukům za bojovnost, že to nevzdali, dokázali jsme urvat bod. Pro nás velmi důležitý, navázali jsme na ty poslední zápasy, kdy už konečně začínáme hrát hokej. Zase jsme si ovšem neodpustili ty hrubé chyby, kdy dáme gól a střídání na to si jej necháme dát. Toho se musíme oprostit a pak možná ty výsledky přijdou lepší než ten dnešní, i když za dnešní bod samozřejmě děkujeme.

Karel Suchánek (Opava):
Zápas jsme měli rozhodnout v jeho průběhu a získat tři body, šancí jsme na to měli opravdu hodně. Pořád řešíme brankové příležitosti moc složitě, kombinačně, namísto střely. Výborně zahrál Ivo Kocián, který byl po dlouhé době na ledě. Dva body z Valmezu ale bereme jako plus, v sobotu jsme ztratili body ve Vsetíně, tak tady jsme to aspoň trochu napravili. Ne každý tady bude jednoduše vyhrávat, domácí tým se pomalu zvedá.