Bobři do Českých Budějovic? Návrh aktivu musí posvětit svaz
pátek 1.6.2018 | Richard Müller |

Bobři do Českých Budějovic? Návrh aktivu musí posvětit svaz

První červnový den byl v Praze na programu druholigový aktiv, na kterém samy kluby diskutovaly a následně složily návrh pro hrací systém druhé ligy v sezóně 2018/2019. Pokud nový formát odsouhlasí i Český svaz ledního hokeje, čekají Valašské Meziříčí zajímavé novinky.

Více skupin, méně vzájemných zápasů

Zájem o účast ve druhé lize projevilo celkem 28 týmů, které byly rozděleny do čtyř sedmičlenných skupin. K existujícím skupinám Východ, Střed a Západ, vznikla nově i skupina Jih, a právě s ní budou měřit síly Valaši, kteří pokračují tradičně ve skupině Východ.

Celkem bude liga hrána na šest kol, z toho čtyři kola odehrají Bobři proti soupěřům ze své skupiny Východ a další dvě kola proti týmům z Jihu.

Týmy ze skupiny Východ (4 zápasy): SHK Hodonín, Draci Šumperk, HC Orlová, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC TATRA Kopřivnice, HK Nový Jičín, HC Slezan Opava.

Týmy ze skupiny Jih (2 zápasy): BK Havlíčkův Brod, HC Moravské Budějovice, HC Žďár nad Sázavou, HC Tábor, DS České Budějovice, IHC Písek, HC Lední Medvědi Pelhřimov.

Play-off

Do play-off se dostanou čtyři týmy z každé skupiny a právě vítěz skupiny Východ začne čtvrtfinále se čtvrtým celkem skupiny Jih.

A jak se k systému staví Bobři?

Přímo z Prahy zaslal oficiální vyjádření manažer Petr Dvořák: "Je to návrh, který si odsouhlasily kluby a teď ho musí ještě odsouhlasit svaz. My jsme byli pro ponechání skupiny Východ a nechtěli jsme se míchat s žádnou jinou skupinou, přestože to přinese zpestření, budeme muset absolvovat několik opravdu dlouhých výjezdů.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Metal