Další změny v kádru během přípravy, na nové posily ale stále čekáme!
středa 24.5.2017 | Richard Müller |

Další změny v kádru během přípravy, na nové posily ale stále čekáme!

Květen se chýlí ke konci a suchá příprava seniorského týmu je v plném proudu. K týmu se připojilo několik mladíků na testy, přesto většina plánovaných posil je teprve v hledáčku. S fyzickou kondicí pomáhají od letoška i služby kondičního trenéra.

Fojtík v Porubě, Podešva končí

Na začátku května byla představena soupiska hráčů, která nastiňovala jména, jež s Bobry začínají suchou přípravu. Za poslední týdny však seznam doznal jistých změn. S týmem už nepokračuje kanonýr Josef Fojtík, který se připojil k novému účastníkovi polské extraligy, Toraxu Poruba. “Nabídce Poruby, kterou dostal Pepa, nemůžeme z prestižní ani finanční stránky konkurovat“, odůvodnil Fojtíkův odchod manažer Dvořák.

Josef Fojtík sice nadchl v loňské sezoně Bobry svým citem pro gól, ale jeho další kroky vedou do nejvyšší polské soutěže

Dres Bobrů už neoblékne Jan Podešva, jenž odehrál za Bobry v předešlých dvou sezónách třiapadesát utkání, v nichž posbíral třicet kanadských bodů. Také obránce Zbyněk Žabčík zatím s týmem netrénuje a je možné, že jeho kroky zamíří jinam.

Nedbálek opět v týmu, počítá se i s Hladišem

Vedení Bobrů myslí i na brankáře a v hledáčku právě jednoho má. Poté, co skončila smlouva Janu Čápovi, chtějí Valaši novou mladou krev, která by doplnila zkušeného Lukáše Plška. “Trénuje s námi Marek Netolička a další brankář přijde, mimo to se budu ještě snažit o Jirku Matouška z Havířova na střídavé starty,“ naznačuje Dvořák pozitivní přetlak mezi třemi tyčemi.

Talentovaný mladý gólman Jiří Matoušek, který se těšil u Bobrů velké oblibě, může pokračovat dále

Hráče z pole doplnili během května i další loňská jména. “Velice sympatické byly výkony Dominika Hladiše, a proto ho bereme i do další sezóny,“ má jasno Dvořák. Domluva padla také mezi Bobry a ostříleným bekem Michalem Nedbálkem. O své setrvání ve Valašském Meziříčí zabojuje technicky zaměřený Patrik Dalajka s Martinem Kubo.

V úvaze je určitá forma spolupráce se Vsetínem, ostatní jména posil brzy!

Do přípravy se zapojila trojice mladých hráčů, kteří se budou rvát o pozici v týmu. Jsou jimi útočníci Lukáš Kuchařík, jenž už zkoušel boj o Bobří hráz loni, Miroslav Janošek a obránce Ivo Svozílek.

“Je tu možnost menší spolupráce s prvoligovým Vsetínem, který by nám poskytl hráče na hostování a střídavé starty, jednalo by se o pár hokejistů, kteří by nenašli své místo na Lapači,“ prozrazuje Petr Dvořák, podle jehož slov oslovil i další posily z jiných klubů.

Trénink pod vedením kondičního trenéra, snaha vytvořit silné trenérské duo

Pro suchou přípravu jsme využili služeb kondičního trenéra pana Riga, který s týmem pracuje každou středu v tělocvičně. Ve zbytku týdne střídají Bobři posilovnu, tělocvičnu a travnaté hřiště v Hrachovci. “Z mého pohledu trénujeme kvalitněji a opravdu jen to, co následně na ledě využijeme,“ pochvaluje si přípravu sám Dvořák.

V pozici asistenta už nepokračuje Radim Dvořák. “Máme s vedením v plánu vytvořit pro příští sezónu silnou trenérskou dvojici, která by svým složením měla opravdu velký potenciál mužstvo vytáhnout, přesné detaily si ale ještě nechám chvíli pro sebe,“ uzavírá manažer a hráč v jedné osobě, Petr Dvořák.

Aktuální složení týmu

Brankáři: Lukáš Plšek, Marek Netolička.
Obránci: Stanislav Báchor, Martin Varga, Michal Nedbálek, Vojtěch Baroš, Dominik Hladiš, Miroslav Mikel, Ivo Svozílek.
Útočníci: David Varga, Petr Dvořák, Miroslav Varga, Tomáš Brunec, Patrik Dalajka, Martin Kývala, Jakub Pořický, Ondřej Martiník, Václav Studený, Martin Kubo, Miroslav Janošek, Lukáš Kuchařík, Josef Daněk.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine