Valašské Meziříčí po prohře v Opavě zůstává bez zisku jediného bodu poprvé v sezóně také na domácím ledě. Brněnská Kometa dokázala přetlačit domácí hráče a uloupila z jejich kluziště důležité tři body v bojích o play-off příčky. Svěřenci trenéra Plška budou mít šanci na nápravu ve středu v Hodoníně.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 35. kolo, sobota 29.1.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kometa B
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Andris (Báchor, Křivohlávek) – 18. Indrák (Brabenec, Havlát), 34. Havlát (Brabenec, Indrák). Rozhodčí: Grygera – Bubela, Mikšík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:25. Diváci: 301. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Valašské Meziříčí: ​Sachr (Slovák) – Báchor (A), Vosátko, Ďurkáč (A), Gréč, Holiš, Gabrhelík, Kamas – Finsterle, Křivohlávek, Andris – Apolenář, Weintritt, Pořický (C) – Kozubík, Vavřík, D. Stodůlka.
Kometa B: Šembera (Slavíček) – Jeřábek, Buchal, Kučera, Švejda, Zukal, Studený, Sedláček, Trnka – Brabenec, Krejčiřík, Kadlic, Mokrohajský, Krejčí, Havlát, Vašíček, Pigl, Soumelidis, Škvně, Popelka, Indrák.

Kometa se ve všech vzájemných utkáních s Bobry prezentovala velmi rychlým, bruslivým hokejem. To Valachům více vyhovovalo, ovšem vždy to byly velice vyrovnané zápasy a jinak tomu nebylo ani tentokrát.

U Bobrů platilo v posledních klání pravidlo, že pokud v prvních pěti minutách vstřelí branku, tak zvítězí. Kometa si ale byla síly soupeře velice vědoma, rychle se vracela zpět do vlastního pásma a sebemenší ohrožení vlastní svatyně povedeně odrážela. V první třetině se dlouho nedařilo nikomu prosadit, hra se přenášela z jedné strany na druhou, až v 18. minutě se nakonec Brno usídlilo v obranné třetině domácích a po rychlé kombinaci vstřelilo první branku. O tu se postaral po nahrávce Roberta Havláta a Kamila Brabence třetí forward z formace Daniel Indrák.

Právě první brněnská formace byla při měření sil velice aktivní. Zkušený Brabenec se snažil nesčetněkrát ujet obraně Valachů, Sachr ale svůj tým v těžkých chvílích opět podržel. Poradil si také se samostatným únikem dvou hráčů.

Využívat přesilovky se svěřencům kouče Plška při posledním zápase s Opavou nedařilo, proti béčku Komety se to ale nakonec povedlo. V čase 21:29 byl vyloučen brněnský Popelka, na trestné si ale ještě ani nestihl odložit svou hůl a mohl zpátky na led. Tomáš Andris dostal nahrávku od obránce Stanislava Báchora přímo před brankoviště hostí, a lehkým odrazem dostal puk až za Šemberu.

Dorovnání dostalo domácí do varu, mermomocí se snažili napadat, David Kozubík dostal nahrávku před odkrytou bránu, ani jemu, ani jeho spoluhráčům se ale prosadit nedařilo, naopak v 34. minutě přišla druhá rána. Stála za ním opět první formace Komety, po asistenci Indráka a Brabence se tentokrát do střeleckých statistik zapsal Robert Havlát.

Poslední perioda se nesla v podobném duchu jako ty předešlé, oba týmy nedovolily svému soupeři větší ohrožení u vlastní brány. Dlouho se hrálo hlavně poblíž středního pásma. Nikomu se už nepodařilo skóre nijak pozměnit a domácí Valaši tak poprvé v sezóně před vlastním publikem nebodovali po prohře 1:2.

Jiří Otoupalík (HC Kometa Brno B): Za vítězství jsme samozřejmě rádi, protože Bobři jsou velice dobrý tým. Jsou první v tabulce, to je potom bez diskuzí. Ale měli jsme s nimi vždycky vyrovnané zápasy, dvakrát jsme nad nimi doma vyhráli, venku zase dvakrát prohráli. Oni u nás naposledy brali tři body, tak jsme jim to zase dnes vrátili, takže je to mezi námi 3:3 na zápasy, což je pro nás pěkné. Hlavně dnes kluci bojovali, odmakali to, jsme tak velice spokojení.