Hokejová reprezentace na právě probíhajícím Hlinka-Gretky Cup v Kanadě postoupila po třech výhrách ve skupině do semifinále. Skvělé výkony mladíků vyprovodily z ledové plochy porážkami postupně Finy, Němce a nakonec také USA. O postup do finále budou bojovat se Švédy.


Matyáš Adámek, který momentálně nastupuje za mládež Karlových Varů, sbírá na turnaji cenné zkušenosti. „Turnaj je skvělý, moc si to tady klukama užíváme. Hrajeme jako tým, je tady výborná parta. Ta pohoda v kabině se potom přenáší i na led,“ liboval si Adámek bezprostředně po výhře nad Američany.

Reprezentační zkušenosti už má také jeho bratr Lukáš, také odchovanec Bobrů, který do Karlových Varů z Valašského Meziříčí zamířil o něco dříve. „S bráchou máme výborný vztah, jsme pořád v kontaktu. Jít do Varů byl výborný krok a tím, že tam byl už brácha, jsem nešel úplně do neznáma,“ ohlíží se za přestupem napříč celou republikou.

📸 Erica Perreaux / Hockey Canada Images

Matyáš Adámek ale také vzpomíná jen v dobrém na působení v mládeží ve Valašském Meziříčí a nadále sleduje výkony Bobrů nejenom ve druhé lize. „Ve Valmezu byla skvělá parta, moc jsem si to tam užíval. Dodnes kluky sleduju, jsme pořád v kontaktu.“

Matyáš v uplynulé sezóně nastupoval i přes svůj nižší věk zejména za juniorský výběr Karlových Varů. Ve 41 zápasech nasbíral ve vyšší kategorii skvělých 21 bodů za 10 gólů a 11 asistencí.

„Osobně jsem spíše defenzivní útočník, ale nemám samozřejmě ani problém s útočením. Do budoucna bych chtěl vyzkoušet působení v zámoří, uvidíme, co hokejový život přinese,“ uzavřel s vyhlídkami Adámek.

Česká hokejová reprezentace do 18 let i s Matyášem Adámkem odehraje semifinále se Švédy v noci z pátku na sobotu, online přenos můžete sledovat ZDE nebo živý přímý přenos ZDE.

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | út 16.8.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 0 0:0 0
2. HBR Havlíčkův Brod 0 0:0 0
3. HAV Havířov 0 0:0 0
4. OPA Opava 0 0:0 0
5. ZNS Žďár nad Sázavou 0 0:0 0
6. NJI Nový Jičín 0 0:0 0
7. VAL Valašské Meziříčí 0 0:0 0
8. KOP Kopřivnice 0 0:0 0
9. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0
10. HOM Hodonín 0 0:0 0
11. MBV Vyškov 0 0:0 0
Kompletní tabulka