Opava doma urvala výhru v prodloužení. Série znovu srovnána

Stav semifinálové série je znovu srovnán. Valaši nedokázali dotáhnout dobře rozehraný zápas do vítězného konce a a Slezanu podlehli v prodloužení, výhru Opavy vystřelil Malina. Ve středu se vrací semifinále znovu na Bobří hráz.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, SF4, pondělí 7.3.2022, Zimní stadion města Opavy
Opava
4:3p
(0:0, 0:2, 3:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Beránek (Vojtovič, Rousek), 47. Rousek (Vojtovič), 53. Krupa (Thiel, Vojtovič), 65. Malina (Rousek, Wolf) - 29. Vosátko (Pořický, Vávra), 36. Vávra (Andris, Pořický), 53. Vávra (Křivohlávek). Rozhodčí: Blaha - Maloušek, Bartoň. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 314. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Opava: Piták (Baldik) - Zelenka, Peterka, Thiel, Věntus, Kocián, Zouhar - Buršík, Beránek, Malina (A), Vojtovič, Římský, Horný, Kadula, Damašek, Wolf (C), Vašenka, Krupa, Rousek (A), Hendrych.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) - Báchor (A), Vosátko, Ďurkáč, J. Jenáček, Holiš, Gabrhelík, Kamas - Goiš, Vávra (A), Pořický (C) - Andris, Křivohlávek, Apolenář - Dobša, Vavřík, Kuchařík - D. Stodůlka, Weintritt, Kozubík.

Úvod zápasu začal pro Valachy velice nečekaně hned po buly se vydal dopředu opavský kanonýr Wolf a mohl z bezprostřední blízkosti zakončovat. Kotouč mu ale na hůl nesedl přesně jak chtěl a tak jej nasměroval vedle branky. Zanedlouho měl podobnou šanci valašskomeziříčský Šimon Kuchařík. Bobrům se jej podařilo poslat samotného na Pitáka, halou se ale ozval pouze zvuk odrazu do betonu.

Slezané svým soupeřům moc nedovolovali ve středním pásmu. Valaši se chvílemi stěží probojovávali přes jejich obranu, když se to ale povedlo, dokázali si vytvořit hned několik dobrých šancí. Pokud ale hosté puk ztratili, Opava jim chybu oplatila následnými protiútoky, v první periodě ale brankář Sachr moc práce neměl.

Druhé dějství navázalo na to předchozí. Přítomní diváci byli svědky rychlého hokeje na obou stranách kluziště, i když oproti úvodu přidal soupeř Valachů více hry do těla a chvílemi i přitlačil.

Uběhla 28. minuta utkání a Bobři za svou píli sklidili první ovoce. David Vosátko nahodil kotouč od levého kruhu a ten doputoval až za záda opavského gólmana.

Branka svěřence kouče Plška hodně povzbudila a na své protějšky značně přidali s tlakem, z čehož pramenil také druhý gól klání. Tomáš Vávra nahodil při jízdě puk za branku, zde si jej našel Pořický, poslal rychlý pas na Andrise a ten okamžitě nahrál zpět na Vávru, který poté kotouč nadzvedl u levé brankářovy tyčky a poslal mu jej do jeho svatyně. I druhý gól hosty více nakopl, ale do konce periody se už skóre nezměnilo.

Za to v té třetí už ano, bohužel pro Bobry to bylo ze strany Slezanu. Domácí stihl po necelých 5 minutách hry snížit zásluhou Adama Beránka a jeho střely z prostoru před branou, za chvíli už bylo srovnáno na 2:2. Tomáš Rousek si fikaně najel z mezikruží a sledoval svého spoluhráče po jeho levici, na poslední chvilku ale nenahrál, vystřelil. Brankář Sachr na to byl sice připravený, puk mu ale skončil přesně mezi levou rukou a tělem, odkud vzápětí vypadl za brankovou čáru.

Valaši se nenechali zastrašit a pilně napadli, v čase 52:36 se dostali znovu do vedení, úspěšným střelcem byl znovu Tomáš Vávra, který se tak podílel na všech brankách Bobrů v utkání. Za 9 vteřin ale bylo znovu srovnáno, ránou k zadní tyči se prosadil Tomáš Krupa.

Do konce základní hrací doby už žádná branka nepadla a následovalo tak prodloužení 4 na 4. Týmy se rvaly o puk, žádná větší šance se ale žádné straně nenaskytla. Opavským se ale v 64. minutě nabídla přesilová hra, Valaši tak zůstali na ledě pouze ve třech. Už se zdálo, že Bobři udolají, kousek za modrou se ale našel Vlastimil Malina a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Valašské Meziříčí si tak z Opavy odváží druhou prohru, stav série je 2:2 na zápasy. O třetí výhru se tak svěřenci trenéra Plška poperou ve středu na domácím ledě od 18:00.

Ohlasy trenérů poskytneme až jako shrnutí celé série po konci semifinále.