Poprvé v sezóně do Šumperku. A ve formě!
úterý 14.11.2017 | Richard Müller |

Poprvé v sezóně do Šumperku. A ve formě!

Valašské Meziříčí už v letošní sezóně čelilo Šumperku dvakrát, ale ani jednou tomu nebylo ve venkovním prostředí. Po rekonstrukci šumperského stadionu tak mohou Bobři v polovině listopadu poprvé nakouknout pod Jeseníky, kde je zatím jejich soupeř stoprocentní.

Nezalekneme se, naznačuje kabina Valachů

Bobři prožívají za několik posledních sezón asi nejúspěšnější období, což potvrdili sobotní výhrou nad favoritem ligy Porubou. Z pátého místa ztrácí na druhý Hodonín pouhé čtyři body, a to je více než velkou motivací pro celý Weintrittův tým.

Pokud přeneseme výkon ze soboty do utkání v Šumperku, tak tam můžeme uspět. Nicméně všechno je otevřené, každý může porazit každého,“ tvrdí obránce Bobrů Martin Varga, který se z důvodu zranění Stanislava Báchora a Vojtěcha Baroše podíval už podruhé do základní sestavy.

Bobři našli svého velkého tahouna, kterým se stal Jakub Pořický (13+8), jenž ve spolupráci s Petrem Dvořákem (7+11) vévodí týmovým statistikám.

Šumperk začal domácí maraton úspěšně

Až do začátku listopadu hráli hokejisté Šumperku na stadionech soupeřů, avšak nyní jim započala série třinácti domácích utkání v řadě. Dva duely z této šňůry už stihli svěřenci Pavla Hulvy odehrát a v obou byli úspěšní.

Porážku si od Jeseníků odvezl Čechmánkův Hodonín i trápící se Opava.

Šumperští disponují šesticí velmi produktivních hráčů, jejichž úspěšnost se točí okolo jednoho bodu na utkání. Této skupince lídrů vévodí Jiří Půhoný (8+11) s Michalem Vymazalem (3+16). Nejlepším střelcem mužstva je pak Vladimír Cink (9+9).

V defenzívě sází Draci tradičně na Tomáše Sedláka (3+8). Největší porci minut mezi třemi tyčemi strávil zkušený mazák Vlastimil Lakosil (85,91%).

Poslední zápasy Šumperku

Poruba - Šumperk 4:3sn
Šumperk - Hodonín 4:2
Šumperk - Opava 3:1

Sestava Draků z minulého zápasu:

Lakosil - Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák - Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer.

Shrnutí

Třetí odvetné utkání 20. kola druhé hokejové ligy skupiny Východ mezi celky Draci Šumperk a HC Bobři Valašské Meziříčí se odehraje ve středu 15. 11. 2017 od 18:00 na zimním stadionu Šumperku.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine