Týdeník mládeže: Povedený víkend mají za sebou naši dorostenci a junioři. Dorost otočil utkání s Brumovem a slaví 3 body, junioři v pátek porazili Studénku, následně sehráli dobré utkání se zálohou zlínských Beranů.

Junioři

Bobři vyjeli na led Studénky s odhodláním zopakovat výkon proti Opavě. Nástup se vydařil lépe soupeři a v čase 05:33 se Studénce podařilo vstřelit první gól. V čase 08:49 se projevil týmový duch a kapitán týmu Tomáš Omelka srovnal na 1:1. Bobři začali mít víc ze hry a hned v čase 13:08 se podařilo Radku Javorskému vstřelit branku. Studénka se ovšem nevzdala a v 18. minutě srovnala. Do druhé třetiny Bobři nenastoupili úplně šťastně. Při přesilovce Bobrův čase 22:23 v oslabení Studénka vstřelila gól. Bobrům se ovšem díky Danu Capilovi podařilo v čase 27:43 srovnat. Do třetí části nastoupily obě mužstva s odhodláním urvat pro sebe vítězství. Touha po vítězství a odhodlání bylo ovšem větší na straně Bobrů a tak se druhým gólem v utkání 46. minutě postaral o vedení Dan Capil a když se o pár minut později o na výšení skóre postaral Dorian Škarbola, bylo prakticky o vítězi rozhodnuto. Mužstvo vedené trenérem Dobošem si tak připsalo důležité vítězství v nadstavbě o postup do I. ligy juniorů.

3. kolo - Regionální liga juniorů - nadstavba o postup do I. ligy, 23. 2. 2024, HC Studénka - HC Bobři Valašské Meziříčí, 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Nesvadba (Horký, Kuba), 15. Hájek (Čermák), 16. Kuba (Svoboda), 48. Svoboda (Suchánek, Horký). Průběh utkání: 4:0.

SK Horácká Slavia Třebíč: L. Vejmelka (J. Přecechtěl) — J. Šoltes, P. Kříž, F. Bláha, T. Suchánek, A. Svoboda, L. Stuchlík, R. Němec — T. Kuba, P. Čermák, J. Hanák, V. Nesvadba, D. Krotký, T. Havlíček, J. Hájek, S. Budín, A. Horký, P. Bartoš, J. Huňady, T. Chadim.

HC Bobři Valašské Meziříčí: A. Vohlídka (J. Cegliňski) — O. Vašek, P. Balažovič — D. Holík, T. Omelka, V. Smetana, D. Capil, A. Mach, B. Jež, R. Javorský, J. Stružka, L. Bednařík, T. Hrdý, J. Stupka, M. Žárský, J. Matoška.

Ve čtvrtém kole nadstavbové části o účast v 1. lize zavítala juniorka v neděli na led Zlína. I když mají mladí Bobři ze základní části se Zlínem zápornou bilanci, i tak dávala předešlá utkání šanci na zisk bodu.

Utkání začalo ve vysokém tempu. V páté minutě přišel trest a první branka Zlína. Postupně začal tlak Beranů upadat a hra se začala vyrovnávat. Valaši se začali postupně dostávat i do vyložených gólových šancí, avšák v první třetině gól ještě nevsítili (1:0). Ve druhé třetině už to bylo mužstvo Bobrů, které začalo udávat tempo zápasu a byli za to v 35. minutě odměněni vstřeleným gólem Jindřicha Stružky. Třetí perioda už probíhala podle scénáře hráčů Zlína. Rozhozené mužstvo nakonec ve třetí třetině inkasovalo ještě čtyřikrát. I přes prohru juniorka odehrála výtečné utkání a zřejmě po předchozích utkáních budila ve Zlínských hráčích natolik obavy, že do brány postavili třetího gólmana A-mužstva mužů a do útoku hráče z juniorské extraligy.

4. kolo - Regionální liga juniorů - nadstavba o postup do I. ligy, 25.2.2024, Berani Zlín B - HC obři Valašské Meziříčí, 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Fajkus (Kotala), 42. Červenka (Chromý, Čapka), 47. Čermák (Páže), 47. Valouch (Chromý), 59. Červenka (Chromý, Čermák) – 35. Stružka. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Berani Zlín: S. Kowalczyk (M. Malota) — M. Kotala, D. Čapka, J. Kopřiva, M. Řezníček, M. Valouch, O. Páže, M. Mojžíš — J. Chromý, M. Mičkal, J. Hampl, D. Šlesinger, Y. Arik, V. Čermák, J. Fajkus, M. Veselý, M. Haida, M. Červenka.

HC Bobři Valašské Meziříčí: A. Vohlídka — P. Balažovič, O. Hofmann, J. Koláček, O. Vašek, D. Škrabola, V. Mikula — M. Žárský, D. Capil, A. Mach, B. Jež, R. Javorský, J. Stružka, D. Holík, L. Bednařík, T. Omelka, V. Smetana.

Archivní fotografie ze zápasu Valašského Meziříčí se Zlínem. (foto: Vojtěch Gargulák / beranizlin.cz)

ROZPIS NADSTAVBY ZDE

Dorostenci

Dorostenci prohrávali po první třetině 1:0 a začátkem té druhé se navíc Brumovu podařilo navýšit na 2:0, Valašskomeziříčští dorostenci ale následně zabrali a díky brankám Mucsky, Fabiána a Štěpána Vrby stav otočili. V 51. minutě ovšem domácí srovnali na 3:3 a dali taktéž najevo, že se nevzdávají. V čase 52:27 ale udeřil Michal Navrátil a navýšil na konečných 4:3 pro Valmez. Mladým Bobrům se tak už podruhé v sezoně podařilo nad týmem Brumov-Bylnice zvítězit.

2. kolo - Regionální liga dorostu - o umístění, 23. 2. 2024, HC Brumov-Bylnice - HC Bobři Valašské Meziříčí, 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Heča (Kundrata, Ovesný), 23. Hlavička (Ovesný, Kundrata), 51. Holba (Kristín) – 25. Mucska (Březovjáková), 33. Fabián (Navrátil, Gregorčík), 46. Vrba (Matoška), 53. Navrátil (Matoška) Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Brumov-Bylnice: T. Bublák (J. Kolínek) — J. Vaškůj, L. Kroupa, D. Kundrata — P. Chuchma, D. Matějík, M. Mudrák, T. Ovesný, Š. Holba, M. Heča, A. Lysák, M. Kaiser, J. Hlavička, M. Kristín.

HC Bobři Valašské Meziříčí: O. Souček (J. Rajnoch) — O. Hofmann, O. Gregorčík, J. Matoška, J. Koláček, B. Březovjáková, K. Kočí — R. Mucska, Š. Vrba, N. Veselá, V. Fabián, M. Navrátil.

Další zápas:

3. kolo - Regionální liga dorostu - o umístění, 26. 2. 2024, HC Bobři Valašské Meziříčí - HK Kroměříž, 18:45 (bude aktualizováno po konci utkání)

4. kolo - Regionální liga dorostu - o umístění, 2. 3. 2024, HC Uherské Hradiště - HC Bobři Valašské Meziříčí, 15:45

Starší žáci

Další zápas: 5. kolo - liga starších žáků "B" - o umístění, 2. 3. 2024, HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Spartak Uherský Brod, 10:15

Mladší žáci

Další zápasy: 23. kolo - Liga mladších žáků "B", 3. 3. 2024, Hokej Uherský Ostroh - HC Bobři Valašské Meziříčí, 10:00

4. třída

9. kolo - Soutěž 4. tříd zlínského kraje, (zápas z původního termínu 16. 12. 2023, přeložen na 25. 2. 2024) HC Bobři Valašské Meziříčí - Berani Zlín.

16. kolo - Soutěž 4. tříd zlínského kraje, 9. 3. 2024, VHK Vsetín - HC Bobři Valašské Meziříčí, 09:00

3. třída

11. kolo - Soutěž 3. tříd zlínského kraje, 3. 3. 2024, HC Bobři Valašské Meziříčí - VHK Vsetín, 09:00

2. třída

Další zápas: 7. kolo - soutěž 3. tříd zlínského kraje, 9. 3. 2024, Tigers Zlín - HC Bobři Valašské Meziříčí, 08:00

Autor: Jan Kozák s přispěním trenérů mládeže