Valaši podlehli na domácím ledě před volným kolem Znojmu

Po sérii čtyř výher přišel proti suverénovi soutěže náraz, Bobři v domácím prostředí podlehli vysoko znojemským Orlům, svůj debut za Valachy si připsal brankář Daniel Růžička. Svěřence trenéra Plška nyní čeká ve středu volno, během kterého mají prostor načerpat síly do posledních dvou klání tohoto roku.
2. liga - Východní konference 2022/23, 23. kolo, sobota 10.12.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Znojmo
1:8
(1:3, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Vávra (Gréč, Kozubík) – 4. T. Svoboda (TS), 9. Adámek (Jenáček, Köver), 11. Hruška (Kloz, Beránek), 22. Sklenář (Šťovíček, Špaček), 30. Špaček (Šťovíček), 32. T. Svoboda (Hruška, Kloz), 33. Šťovíček (Adámek, Sklenář), 59. Šťovíček (Špaček, Sklenář). Rozhodčí: Kapitanov – Bartek, Klimek. Vyloučení: 5:4, navíc Nižnikov (ZNO) 5 + osobní trest do konce utkání (hrubost). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8.
Valašské Meziříčí: Slovák (32. Růžička) – Gréč, Hryciow, Hanák, Báchor (A), Holiš, Ďurkáč, Gabrhelík – Tarnoczy, Vávra (C), Kozubík – Finsterle, Pokorný, Vítek – Pětník, Vavřík, Martinec – Martiník.
Znojmo: Groh (Velička) – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, J. Jenáček, Mareš, Remta – Špaček, Köver, Šťovíček, O. Svoboda, Sklenář, Hruška (A), Adámek, Nižnikov, Pigl, Beránek, T. Svoboda (C), Čermák.

Do první periody vletěly oba týmy velice dobře, přítomní diváci byli svědky rychlého hokeje. Už ve čtvrté minutě šlo ale Znojmo do vedení. Tomáš Svoboda se dostal do samostatného úniku, dojíždějící Ďurkáč se ale dopustil faulu a bylo nařízeno trestné střílení. To zkušený střelec s klidem proměnil střelou mezi betony a dostal svůj tým do vedení 1:0

Bobři se nenechali, další branku ale inkasovali v 9. minutě. Jakub Jenáček nahodil puk od modré přes Slováka, před brankovištěm dorážel Lukáš Adámek. Netrvalo dlouho a znojemští se radovali potřetí. Tentokrát byl tím šťastlivcem Jan Hruška, který si počkal před brankářem a z prostoru před brankovištěm sám doklepl nahrávku od Kloze.

Obrana hostí držela, Bobři se špatně dostávali před branku, v 14. minutě se jim to ovšem podařilo a hned toho také využili. Matyáš Gréč dostal puk k prostoru před hostující střídačkou a najel si s ním až do rohu, odkud nahrál přímo před branku Tomáši Vávrovi a ten svou střelou rozvlnil síť za Grohem. Gól Valmez nabudil, pokoušel se vstřelit další, dokonce si vytvořil několik slibných příležitostí, za brankáře Znojma se už ale neprosadil.

Druhá třetina začala znovu velice zhurta, už po dvou minutách slavili Orli další vstřelenou branku, Dominik Sklenář dostal rychlou nahrávku před brankovištěm a doklepl puk za přesunujícího se Slováka. Pátý gól Znojma si připsal v čase 29:40 Marek Špaček, za necelé dvě minuty později se na 6:1 prosadil Tomáš Svoboda.

Brankáře Jiřího Slováka z důvodu zranění vystřídal v brance gólman valašskomeziříčské juniorky Daniel Růžička, pro kterého se jednalo o jeho debut za muže. Za necelou minutu ale slavili hosté už posedmé, další bod si tentokrát do statistik zapsal Martin Šťovíček, ten přehodil kotouč nad Růžičkou až do branky. Mladý brankář se ale rozchytal, do konce periody už za svá záda žádnou branku nepustil a svůj tým v mnoha případech podržel.

Gólman Daniel Růžička v brance valašskomeziříčské juniorky.

Poslední část pokračovala v podobném tempu, jako ta předešlá, na obou stranách byly k vidění šance, dobře chytající junior Růžička ale znovu s jistotou zasahoval a mařil Znojmu jeho vytvořené akce. Až v 19. minutě se znojemští prosadili za jeho záda podruhé, i tentokrát skóroval bekhendem Martin Šťovíček.

Už se zdálo, že se zápas v poklidu dohraje. Před brankářem domácích se ale v jednu chvíli vytvořil hlouček několika hráčů, který vyústil až k potyčce. Útočník Znojma Nižnikov hrubě zasáhl u mantinelu pěstí obránce Hanáka, který to však nečekal a později otřesen opustil ledovou plochu. Závěrečné vteřiny tak odehráli Valaši v přesilové hře, znojemskému hráči byl udělen trest 5 plus do konce utkání, Bobři už ale skóre nijak neměnili.