Valašské derby je opět zde!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - 20.12. 2010 – uběhl zhruba měsíc a půl a je tady znova – Valašské derby, tentokrát s označením číslo 5 a hrát se bude ve Valašském Meziříčí. Podaří se Vsetínu konečně vyhrát, nebo Valašské Meziříčí zvýší svůj náskok v počtu vyhraných zápasů proti svému rivalovi, který leží 20 km proti proudu Bečvy, již na 5:0?

Šlágrem 31. kola 2. hokejové ligy skupiny Východ, je určitě již od minulého roku, tradiční Valašské derby Vsetína a Valašského Meziříčí. Tento zápas slibuje, jak skvělou hokejovou podívanou, tak skvělou atmosféru, kterou vytváří fanoušci obou týmů. V letošní sezóně se tyto celky potkaly na ledě již dvakrát. Poprvé to bylo ve středu 14.10.2009 na ledě Valašského Meziříčí, kde si Bobři poradili se Vsetínem poměrně hladce 8:2. Naproti tomu druhé setkání těchto týmů již nebylo tak jednoznačné a zápas na vsetínském ledě vykvetl až do prodloužení, kde se štěstí přiklonilo ve 4.minutě prodloužení zase k týmu, jenž má ve svém znaku bobra. Tento zápas se odehrál 2.12.2009.

Vsetín má od začátku letošní sezóny výsledky jak na houpačce a zajisté to bude velmi nepříjemný soupeř, od kterého nikdo až do konce zápasu neví, co čekat. V posledních třech zápasech dokázal VHK vyhrát pouze jednou, a to na domácím ledě, když porazil Uničov vysokým rozdílem 9:3. Poté hrál VHK v Prostějově, kde vsetínští hokejisté prohráli až v samém závěru třetí třetiny, a to sice v poměru 4:3. V minulém kole na ledě Vsetína hostoval Hodonín, který si odvezl výhru 5:2.

Pozor si naši hokejisté budou muset dávat hlavně na exBobra Josefa Štrauba, který je nejproduktivnějším hráčem Vsetína, za 24 zápasů dokázal vstřelit 6 branek a na dalších 19 přihrát. Dalším nebezpečným útočníkem bude Petr Mokrejš, který se ve 25ti zápasech trefil do brány soupeře 14x a je tak nejproduktivnějším střelcem VHK. V obraně bude dále nebezpečný Pavel Rajnoha (6+6). A bránu bude hájit vždy pozorný Lukáš Plšek, který je jednou z největších opor Vsetína.

Sestava VHK v minulém kole:
Plšek - Rajnoha, Horák, Zavrtálek, Matula, Tomis, Šimek - Mokrejš, Štraub, Tesařík - Hrňa, Vaněk, Ševčík - Sakrajda, Klabačka, Mikeš

K vidění bude jistě nadstandartní hokej, s nadstandartní atmosférou, za kterou by se nemusely stydět ani některé extraligové týmy. Tomu taky odpovídá výše vstupného, které se na tento zápas zvýší o 20 kč (lístek tedy bude stát 70 Kč).

Všichni fanoušci jsou tedy srdečně zváni na tento hokejový svátek na Valašsku, zápas začíná v 18:00.