Ve středu čeká Bobry venkovní souboj proti Slezanu
pondělí 5.2.2018 | Richard Müller |

Ve středu čeká Bobry venkovní souboj proti Slezanu

Středeční zápas proti Opavě bude druhým venkovním střetnutím Valachů v řadě. O víkendu neuspěli nad svěřenci Romana Čechmánka v Hodoníně a v každém případě budou chtít bodovat alespoň proti poslednímu celku tabulky Opavě. Slezané ovšem chytili druhý dech a začali po protrápeném období opět bodovat. Jak si povedou Bobři bojující o čtvrtou pozici s mužstvem, jehož šance na playoff jsou takřka nulové?

Proti Opavě bez opavských posil

To, že do Opavy pojede s okleštěnou soupiskou, věděl trenér Weintritt už dlouho dopředu. Bobři budou muset podle smlouvy počítat s absencí čtyř bývalých opavských hráčů, kteří nesmějí proti svému předchozímu zaměstnavateli nastoupit. Jmenovitě jde tedy o gólmana Dušana Šafránka, obránce Dominika Rudla a křídla Rostislava Vaňka s Petrem Seidlerem.

Nejvíce se budou muset Bobři spoléhat na své, teď už čtyřicetibodové, tahouny Petra Dvořáka (13+27) a Jakuba Pořického (20+20). Mezi třemi tyčemi tak pravděpodobně, po odchodu Daniela Bechného do Nového Jičína, vše nasvědčuje padesátému sedmému startu Lukáše Plška (89,05%).

Opava čestně finišuje

To pokračování Opavy směřuje úplně jinam. Ani ten největší optimista už nemůže příliš doufat v postup Slezanů mezi šestici nejlepších a sezóna se mužstvu chýlí ke konci. Flintu do žita ale hráči okolo Lukáše Černého (7+16) nehodili.

V uplynulých sedmi duelech dosáhli na deset bodů a přiblížili se ostatním soupeřům, a tak v žádném případě není radno Opavské podceňovat. Své by o tom mohl říct například takový Hodonín, ale i sami Bobři poznali hořkost porážky v minulém vzájemném souboji u soutoku Bečev, které prohráli 4:6.

Poslední zápasy Slezanu

Šumperk - Opava 4:3sn
Opava - Hodonín 5:3
Poruba - Opava 7:3

Sestava Opavy v minulém utkání:

Wanecki (Plánovský ) – Kažimír, Kiss, Šindelář, Tichý, Slavík D. – Cihlář, Pělucha, Bitomský, Herman, Vítek, Štindl, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Černý, Malina.

Shrnutí

Utkání 43. kola druhé hokejové ligy skupiny Východ mezi celky HC Slezan Opava a HC Bobři Valašské Meziříčí se odehraje ve středu 7. 2. 2018 od 18:00 na Zimním stadionu města Opavy. Vstupné na zápas je 40 Kč.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS