Bobři si mohli zařídit jistou účast ve vyřazovací části už v případě středeční výhry na ledě Slezanu, zde ale padli 4:1. Pátá Kometa je nejníže postavený tým v tabulce, který by ještě teoreticky mohl zaútočit na první místo v tabulce. To pro Valachy momentálně při všech počtech znamená, že pokud nad Brnem vyhrají jakýmkoliv způsobem, mají 100% jisté play-off. Utkání je naplánováno na sobotu 29.1.2022 od 17:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.


Trojici neúspěchů vystřídal stejný počet výher

Kometa má nyní za sebou nejúspěšnější období v ročníku, slavila už třikrát v řadě, což se ji doposud nepodařilo. V tabulce je momentálně pátá, na čtvrtý Slezan ztrácí čtyři body, se ztrátou tří ji zase dýchá na záda Velké Meziříčí. Pořadí se tak před koncem základní části, který se už pomalu blíží, může ještě hodně pozměnit.

Čím se brněnští nemohou moc pochlubit, jsou přivezené body z venkovních utkání. V této tabulce jsou až na předposledním místě před Hodonínem. Z výjezdů si zatím domů přivezli pouze 3 vítězství v základní části, jednu v prodloužení a bod za neúspěch taktéž až v přidaném čase. Ve zbylých jedenácti případech Kometa venku nebodovala.

Lídrem kanadského bodování týmu je velkou část ročníku zkušený Kamil Brabenec. Hráč se zkušenostmi z české i slovenské extraligy doposud v dvaatřiceti zápasech nasbíral 35 bodů za 10 gólů a nahrávek. Dále mu sekunduje Robert Havlát (12+21). Poté ale následuje velká propast, na třetí pozici je až se 17 body (5+12) Dominick Vašíček.

Jedničkou týmu je Zdeněk Slavíček (21 utkání - 90,2 %), po většinu klání mu kryje záda Daniel Šembera (14 utkání - 91,9 %). Druhý zmíněný si i před procentuální úspěšnost nevede špatně v inkasovaných brankách za zápas (2,37). V této statistice mu patří druhé místo za valašskomeziříčským Davidem Sachrem.

Sestava z posledního utkání: Šembera (Slavíček) – Jeřábek, Švejda, Sedláček, Zukal, Kališ, Studený, D. Sedláček, Trnka – Brabenec (C), Krejčiřík, Kadlic, Pigl, Krejčí, Havlát, Vašíček, Zabloudil, Svoboda, Škvrně, Popelka, Indrák.


Valaši v Opavě tvrdě narazili. Jistota play-off je stále blíž

Bobři naposledy zavítali do Opavy skoro v plné síle, chyběli pouze Jiří Goiš (9+21), který nyní převážně působí v Přerově, a Tomáš Vávra (16+13), kterého do posledních střetnutí nepustila nemoc. Ze Slezska Valaši žádný bod nedovezli, za hosty se prosadil pouze David Dobša a ti tak prohráli 4:1. V tabulce východní skupiny jim stále patří první místo, ovšem Nový Jičín má kvůli odloženým zápasům o tři méně.

Velkou formou se nyní může pochlubit forvard Lukáš Finsterle. Ten doposud nasbíral 36 bodů (12+24), stačilo mu na to pouhých 25 utkání a nyní tak vede kanadské bodování Bobrů. Pro porovnání, jeho maximum mezi dospělými je ze sezóny 18/19, kdy v barvách Hodonína nasbíral 23 gólů a na 18 jich nahrál. Od dosažení jej tak dělí pouhých 5 bodů.

Velkou sílu mají Bobři v bráně. David Sachr se řadí mezi nejlepší brankáře 2. ligy - Východ (16 utkání - 1,9 % inkasované branky na zápas), Jiří Slovák je v této tabulce na pátém místě (13 utkání - 2,5 inkasované branky na zápas).

Sestava z posledního utkání: Slovák (Tkadlec) - Vosátko, Báchor (A), Hanák, Ďurkáč (A), Gabrhelík, Holiš, Mošnička - Dobša, Křivohlávek, Kozubík - Apolenář, Andris, Finsterle - Weintritt, Pořický (C), Bachánek - L. Stodůlka, Vavřík, D. Stodůlka.

Valašské Meziříčí se s Kometou Brno B utkalo v tomto ročníku už v pěti případech. Doma jsou Valaši stoprocentní po dvou výhrách 4:1, venku se jim ale tolik nedařilo. Nejdříve podlehli 3:1,poté 3:2. Brněnskou Winning Group arénu dobyli až na třetí pokus 3:0.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Daniel Gargulák, Jan Kozák | 29. 1. 2022

Kometa vyloupila Bobří hráz. Valaši poprvé v sezóně doma bez bodového zisku

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | út 16.8.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 0 0:0 0
2. HBR Havlíčkův Brod 0 0:0 0
3. HAV Havířov 0 0:0 0
4. OPA Opava 0 0:0 0
5. ZNS Žďár nad Sázavou 0 0:0 0
6. NJI Nový Jičín 0 0:0 0
7. VAL Valašské Meziříčí 0 0:0 0
8. KOP Kopřivnice 0 0:0 0
9. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0
10. HOM Hodonín 0 0:0 0
11. MBV Vyškov 0 0:0 0
Kompletní tabulka