Už odmala je součástí hokejové organizace Bobrů. Postupnými krůčky si došel přes všechny mládežnické kategorie až do dospělého hokeje. Do další sezóny by se měl už jako právoplatný člen soupisky objevovat ve druholigových zápasech a navázat na své zatím ojedinělé starty mezi muži. Dokáže být devatenáctiletý útočník vzorem pro ostatní kluky z mládeže?

Kdo se hlouběji zajímá o valašskomeziříčský hokej, zajisté jméno talentovaného útočníka zaslechl. "Za Bobry hraji od šesti let. Ve Valmezu se dobře starají o mládež a co se týče mě, já jsem neměl nikdy žádný důvod odejít, protože se tu o mně starali samí skvěli trenéři," prozrazuje hned na úvod svůj vztah ke klubu.

Loni patřil Šimon Kuchařík k tahounům staršího dorostu a s týmem zažil vesměs úspěšnou sezónu. "Minulá sezóna za starší dorost byla dobrá. V základní části jsme se umístili do čtvrtého místa a mohli jsme hrát nadstavbu a bojovat tím pádem o extraligu. Hráli jsme těžší zápasy, které nám toho hodně daly. V nadstavbě jsme odehráli dobré zápasy, hlavně doma se Šumperkem, ale také zápasy, které se nám vůbec nepovedly. Každopádně musím vyzdvihnout gólmana Sachra, který za nás odchytal výbornou sezónu," hodnotí ve zkratce Kuchařík.

Na atmosféru si ale určitě nemůže stěžovat: "V kabině byla super parta. Byli tu kluci z Rožnova a ze Vsetína, kteří skvěle zapadli. Zároveň jsme si užili plno srandy a to je asi při hokeji to nejdůležitější. Tímto bych chtěl i poděkovat trenérům Tomáši Pařízkovi a Petru Pernickému a vedoucímu mužstva Pavlu Škrhlovi za dobrou sezonu."

Nutno podotknout, že několikrát se už Šimon mezi muže podíval. Ovšem většinou sledoval své starší spoluhráče pouze z pozice náhradníka. I tak ale vzpomíná na letní zpestření z loňské přípravy: "Určitě jsem byl za možnost zatrénovat si s muži hodně rád, a když mi v průběhu přípravy řekli, že si můžu jít zahrát fotbalový zápas proti hokejistům Vsetína, docela mě to potěšilo."

Ve své kategorii vynikal, jenže v prvním týmu Bobrů to bude mít daleko těžší. "Do další sezony bych chtěl zlepšit hlavně rychlost bruslení a střelbu, to budou pro mě dva hlavní cíle," zodpovědně hlásí Kuchařík. "Letos to pro mě bude první sezona za muže a sám jsem na ni hodně zvědavý, jak se mi bude nebo nebude dařit," dodává.

A jak hodnotí výkony Bobrů v loňské sezoně a především pak play-off? "Sledoval jsem jak základní část, tak i play-off, a dá se říct, že jsem nevynechal žádný domácí zapas základní části a v play-off jsem neviděl pouze třetí zápas v Porubě, protože jsme měli zápas," překvapuje svým nadšením Kuchařík, který tak strávil podstatnou část sezony nejen jako hráč dorostu, ale i jako fanoušek na tribunách. Cení si zároveň i osobní zkušenosti s týmem: "Jsem velmi rád, že jsem na několik zápasů mohl jet s áčkem jako hráč a mohl sledovat zápas ze střídačky."

A kohopak by si vzal ze zkušených mazáků za vzor? "Z hráčů mě nejvíc zaujal Tomáš Brunec, Jakub Pořický a Michal Žák."

Každý fanoušek Bobrů by si určitě nepřál nic jiného, než aby odchovanec Šimon Kuchařík, který má místní hokej opravdu v srdci, jednou své starší spoluhráče hokejově přerostl a mohl i on sám táhnout svými dovednostmi minimálně druholigový tým Valmezu.

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | út 16.8.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 0 0:0 0
2. HBR Havlíčkův Brod 0 0:0 0
3. HAV Havířov 0 0:0 0
4. OPA Opava 0 0:0 0
5. ZNS Žďár nad Sázavou 0 0:0 0
6. NJI Nový Jičín 0 0:0 0
7. VAL Valašské Meziříčí 0 0:0 0
8. KOP Kopřivnice 0 0:0 0
9. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0
10. HOM Hodonín 0 0:0 0
11. MBV Vyškov 0 0:0 0
Kompletní tabulka