V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ani třetí pokus zdolat ostravskou Porubu nebyl úspěšný. Bobři do utkání nevstoupili ideálně a již po 30 vteřinách prohrávali. Do konce třetiny dokonce odskočila do vedení 3:1, které si nakonec Poruba pohlídala až do konce utkání. Šanci na reparát mají Bobři již ve středu, kdy hostí Nový Jičín.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 11. kolo, sobota 27.10.2012
Poruba
2:5
(1:3, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Bokroš (Coufal), 26. Voznica (Varga) - 1. Holuša (Vaněk, Wolf), 9. Pavlačka (Vaněk), 13. Prokop (Seidler, Buček), 49. Wolf (Sedlář), 59. Buček (Holuša) Rozhodčí: Mrkva – Bojda, Mikler Vyloučení: 2:4 Využití: 1:0V oslabení: 0:0 Diváci: Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
Valašské Meziříčí: Vrzala (Netolička) – Heča, Vajda, Zábojník, Maršálek, Kvapil, Sadil – Ambruz, Bokroš, Varga D., Varga Mar., Coufal, Martiník, Voznica, Šoula, Machala
Poruba:  Tihlář – Šindelář, Wolf, Hruzík, Prokop P., Vychodil, Slavík, Axman, Prokop L., Holuša, Krayzel, Vaněk, Seidler, Pavlačka, Buček, Sedlář, Vrána, Galajda, Chomič, Matějka, Zuber.

Do utkání nevstoupili Bobři úplně šťastně. Hned první střela totiž skončila gólem v jejich síti. Rudolf Wolf z pozice obránce dojížděl nahozený puk mezi dva domácí borce, puk vybojoval a posunul ho Michalu Holušovi, který přehodil Vrzalu. Vedení si ale ostravští neudrželi dlouho. V půlce čtvrté minuty totiž Lukáš Bokroš dotlačil puk za Tihláře a srovnal tak stav na 1:1. V dalším průběhu třetiny se Bobrům podařilo připravit si několik šancí, ale jejich snahu buď zastavil Tihlář, nebo branková konstrukce. A tak udeřilo na druhé straně.Nejprve se prosadil Marek Pavlačka. Další úspěch si hosté schovali do třinácté minuty, kdy Lukáš Prokop napřáhl a díky teči jednoho z domácích obránců přehodil Vrzalu lobem, za který by se nemusel stydět ani Karel Poborský. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:1 pro hosty.

Druhá třetina začala v podobném duchu, jako skončila ta první. Bobři se snažili snížit, ale vyloženější šance si připravovali hosté. Vrzala musel několikrát předvést zázračné zákroky. Opakem k tomuto obrázku hry byla přesilová hra v 26. minutě utkání, kdy nahození puku za bránu využil David Varga, který přistrčil puk před bránu Jakubu Voznicovi, který na třikrát dokázal procedit puk přes Tihláře a snížil tak stav na 3:2. Poruba si i nadále vytvářela spoustu šancí, ale jejich vlastní střelecká nemohoucnost udržela tento stav až do konce třetiny.

Kdo čekal v poslední části tlak Bobrů a honbu za vyrovnáním, musel být lehce zklamán. Obrázek hry se prakticky nezměnil. Když už si ale Bobři vypracovali nějakou větší šanci, byl na místě skvělý Tihlář. A opět tedy udeřilo na druhé straně. Sedlář předložil puk Marku Wolfovi, který rozvlnil síť za Vrzalou po čtvrté. V závěru Bobři hráli přesilovou hru, po jejímž skončení zamkli Porubu na její polovině. Tento tlak, ale neměl žádného většího užitku. Naopak, v poslední minuté utkání Martin Buček nastartoval své motory, ujel obráncům a propálil Vrzalu popáté a určil tak konečný stav utkání. Poruba tak opět dokázala porazit Valašské Meziříčí, tentokráte 5:2.

Josef Málek (Valašské Meziříčí): Už je na nás Poruby moc, my jsme odehráli asi jeden z nejlepších zápasů, co u týmu jsem. Bohužel jsme dostali branky, které Poruba ani nedala. Jen to nastřelili někam k brance a nějaký marťan to tam dotáhl až do sítě. Bohužel i takové zápasy se hrají. Musíme se soustředit na Nový Jičín a potvrdit dnešní výkon, abychom získali i nějaké body.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože porazit třikrát v krátké době stejného soupeře není snadné. Valašské Meziříčí odehrálo nejlepší z těch tří zápasů a výborně bruslilo. V první třetině jsme vstřelili tři góly po důrazu v předbrankovém prostoru. To nás dostalo do pohody. Domácí byli ve druhé části lepším týmem a snížili. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že musíme hrát jednoduše a trpělivě, což se nakonec povedlo a měli jsme konec zápasu pod kontrolou. Přesto si myslím, že Bobři podali dobrý výkon a spoustu soupeřů ještě potrápí.