Předvánoční derby přineslo vyprodaný stadion ve Valašském Meziříčí, skvělou diváckou kulisu a plno zajímavých momentů na obou stranách. Rozmezí tří minut v první části stačilo k tomu, aby hosté třikrát skórovali a pro Bobry už bylo velmi těžké s výsledkem něco udělat. Domácí sice ve třetí části snížili na rozdíl dvou branek, ovšem Vsetín prokázal, proč se nachází na prvním místě a následně ještě dvakrát udeřil. Poslední branku vstřelili hosté do opuštěné klece. Svěřenci Romana Čechmánka si však v měření sil s celkem kouče Luboše Jenáčka rozhodně ostudu neudělali!
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 28. kolo, středa 21.12.2016
Vsetín
1:5
(0:3, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 47. Pořický (Hlaváč) – 8. Mojžíš (Čech), 10. Pokorný (Janáček), 10. Pokorný (Janáček), 54. Hořanský (Luka), 60. Luka. Rozhodčí: Netopil – Blaha,, Goňa. Vyloučení: 9:11, navíc Studený (VAL) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200 (vyprodáno). Střely na branku: 23:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Mikel, Pernický, Báchor, Žabčík, Hladiš – Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mir., Hlaváč, Podešva, Studený.
Vsetín: Šurý (Hromada) – Janáček, Hryciow, Žák, Jeník, Mojžíš, Ostrčil, Vrba, Stuchlík – Zúbek, Pokorný, Finsterle, Kajaba, Šilhavý, Čuřík, Luka, Čech, Hořanský, Kolařík, Vávra, Hrazdira.

Poslední letošní valašské derby mělo velmi aktivní vstup do utkání z obou stran a jeden nebezpečný útok střídal druhý. Bobři šli v šesté minutě do čtyř a pouhé tři vteřiny před vypršením trestu inkasovali první branku. Přesná střela Pavla Mojžíše skončila až za zády bezmocného Plška.

Tento úsek hry se domácím vůbec nevyvedl. V desáté minutě vedli Vsacané už o dvě branky! A to když se k dorážce dostal Dominik Pokorný, který puk propasíroval za záda domácího brankáře. Uběhlo osm vteřin a Dominik Pokorný ukázal, proč je nejlepším střelcem Vsetína! Využil chyby v domácí obraně a střelou mezi betony Plška poslal favorita do tříbrankového vedení! Zbytek první části už branku i přes snahu obou celků nepřinesl a do kabin se šlo za stavu 0:3!

Hosté do druhé části vstoupili s početní výhodou, kterou využít nedokázali a šance se naskytly i na druhé straně. Brankář Šurý však svůj tým hned několikrát podržel. V akci byl také domácí gólman, který kryl několik nebezpečný příležitostí soupeře. Tu největší měl znovu Pokorný. Tentokrát už na Plška nevyzrál. Druhá třetina nám žádnou branku nenabídla, Vsetín si tak stále držel velmi pohodlný náskok.

Třetí třetina přinesla spoustu zajímavých momentů. Rozhodčí měl hodně práce, vylučovalo se na obou stranách a metr sudího Netopila se nelíbil oběma táborům. V sedmé minutě šly oba týmy do čtyř a poněkud překvapivě tato hra vyhovovala spíše domácím, kteří se brzy prosadili a zdramatizovali vývoj tohoto zápasu! Hlaváč puk chytře posunul na Jakuba Pořického, který střelou nad pravé rameno vůbec poprvé našel recept na brankáře Šurého.

Bobři se v těchto chvílích snažili o další gól, ovšem soupeř hrozil z rychlých brejků. Jeden takový využil šest minut před koncem tohoto derby Adam Hořanský, který prostřelil přesunujícího se Plška. V závěru utkání dostali hokejisté Valašského Meziříčí výhodu přesilové hry a Roman Čechmánek ukázal sympatické gesto, když zkoušel hru v šesti. Ta Bobrům ale nevyšla. Deset vteřin před koncem upravil skóre na konečných 1:5 Vladimír Luka.