Až nájezdy rozhodly o dvou bodech pro Bobry

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Opava v dnešním zápase nebyla nikterak jednoduchým soupeřem pro hosty z Valašska a ukázala, že i v play-off se s ní musí vážně počítat. Dlouho se Bobři nemohli prosadit proti velmi konsolidované obraně a hlavně proti skvěle chytajícímu Trenčanovi v dresu Slezanu. Na úvodní branku domácího nejproduktivnějšího útočníka Tomáše Měcha odpověděl a srovnal stav utkání Pavel Šebesta. Když se však skóre zápasu nezměnilo ani do konce třetí třetiny, ani nerozhodlo prodloužení, musely přijít na řadu samostatné nájezdy. V nich vystřelil bonusový druhý bod pro Bobry útočník Dalibor Sochorek.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 38. kolo, středa 17.2.2010, Opava
Opava
1:2sn
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 31.Měch (Grofek) - 44.Šebesta (Sochorek, Ovšák),65. rozh.samostatný nájezd Sochorek Vyloučení:5:7 Využití:0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 250 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2
Opava: Trenčan (Iláš) - Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek, Dohnal - Grofek, Měch, Černý, Herman, Polok, Pavelek, Suchánek, Mlýnek, Tůma, Chalupa, Kříž, Seidler.
Valašské Meziříčí: Gleich (Krumpoch) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Lhotský, Kajaba, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Mlynář, Vašut, Vnenk.

Zápas mezi Bobry a Slezanem začal velkou šancí domácího týmu. Opavský Tomáš Polok již ve 44. vteřině ohrozil hostujícího brankáře Michala Gleicha, ovšem svou velkou šanci na první změnu stavu v utkání zahodil. O minutu později rozhodčí poprvé vylučuje. Za faul loktem obdržel dvě minuty hostující obránce Vnenk. Po minutě a půl přesilové hry se však síly na ledě vyrovnaly a Pavelek za kroček obdržel také dvě minuty. Přesilovku však jak domácí, tak i hosté nevyužili. Hosté se pomalu dostávali do zápasu, a tím si připravovaly i šance, které ovšem vychytal domácí Trenčan v bráně. V 9. minutě utkání mohl poprvé rozvlnit síť za Gleichem domácí útočník Mlýnek, který po svém sólu nedokázal velkou šanci proměnit. Slezan si vytvářel dále šance, ovšem ani Suchánek nedokázal prostřelit dobře chytajícího Gleicha. Ve 12 minutě utkání měli postupně možnost domácí zahrávat početní výhodu pět na tři. Domácím se však přesilovka vůbec nepodařila, Bobři dobře své oslabení ubránili. V 17. minutě utkání měl velkou možnost ke skórování hostující Lhotský, který ovšem svou obrovskou šanci neproměnil. V závěru první třetiny hráli i Bobři přesilovku, ovšem bez využití. První třetina se tak ani jednomu týmu nepovedla dle představ.

Do druhé třetiny vstoupili opět domácí aktivně a ve 22. minutě mohl Grofek skórovat, jeho střelu však Michal Gleich za svá záda nepustil. V dalších minutách utkání však moc šancí na obou stranách nebylo. Diváci viděli mnoho oslabení či přesilových her, oba brankáři však puk za svá záda nepustili. V polovině utkání, v čase 30:12 se však domácí Slezan ujímá vedení zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče Tomáše Měcha, který přes ležícího Gleicha vstřílí úvodní branku zápasu 1:0. Poté mohli domácí svůj stav ještě navýšit, nicméně hostující obránci v čele s výborně chytajícím Gleichem byli proti. Jelikož se již do konce druhé třetiny skóre nezměnilo, odcházeli do kabin domácí hokejisté s jednobrankovým náskokem a hosté z Valašska museli do třetí třetiny nastoupit s odhodláním stav změnit.

Tak se i stalo, do závěrečné třetiny vstoupili hosté s odhodláním výsledek zvrátit na svou stranu. Velkou šanci měl ve 42. minutě utkání Dalibor Sochorek, ovšem výborně chytající Trenčan ještě nepřipustil vyrovnání. To se hostům podařilo ve 44. minutě utkání, kdy opět zaúřadovala produktivní dvojice Sochorek – Šebesta. Dalibor krásně našel najetého hostujícího kapitána Šebestu, a ten prudkou střelou mezi betony srovnal stav utkání 1:1. Po vyrovnání se tlačily oba týmy za svým druhým gólem, nicméně oba brankáři své týmy drželi nad vodou. Poté přišlo vyloučení na obou stranách, avšak beze změn na ukazateli skóre časomíry. Ve 48. minutě utkání měl na hokejce branku Luděk Lhotský, nicméně jeho opětovnou velkou šanci domácí Trenčan vychytal. A hostující Bobři v tomto časovém úseku zatlačili domácí Slezan do svého obranného pásma. Lukáš Bokroš však svou šanci nedokázal také využít. V 53. minutě utkání mohli rozhodnout domácí ve své nabízené přesilovce, ovšem Gleich byl velice pozorný a nepropustil žádnou střelu za svá záda od obránce Tichého. Do konce třetí třetiny se již stav nezměnil a utkání mohlo jít do prodloužení.

V prodloužení měli více šancí k bodu navíc hosté z Valmezu, avšak domácí brankář vždy skvěle vychytal hostující hráče. Velkou šanci měl Pavel Šebesta, Trenčan však byl proti bonusovému bodu pro Bobry. Prodloužení také rozdílnou branku nepřineslo, takže na řadu přišly samostatné nájezdy.

V nich byli úspěšnější hosté z Valašského Meziříčí a zásluhou rozhodující branky Dalibora Sochorka přiváží na Valašsko dva body.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Je tady větší kluziště a soupeř byl na nás dobře připravený. Utkání určitě nevyšlo podle našich představ, ale jsme rádi i za vítězství v nájezdech, ikdyž to je vždycky o štěstí. Sice jsme ztratili, ale nevadí. Před námi je ještě pět kol. Určitě se budeme chtít pořádně připravit na derby s Jičínem a vyhrát.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): V první třetině jsme měli jasně navrch, vytvořili jsme si tři dobré šance plus ještě jedno přečíslení dva na jednoho, které jsme nedokázali bohužel využít a to se v takovém zápase neodpouští. Ve druhé třetině jsme se ujali vedení 1:0, ale poté nevyužil svůj únik Michal Mlýnek, který trefil tyčku. V poslední fázi zápasu jsme pak udělali velikou hrubku a tu týmy jako Valašské Meziříčí dokáží potrestat. Utkání tak dospělo k nájezdům ve kterých byli hosté šťastnější. My se teď musíme dobře připravit na následující zápas s Blanskem, který budeme chtít určitě vyhrát.