V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Z duelu dvou týmu z úplného dna tabulky vzešli po nájezdech jako vítězové hosté z Valašského Meziříčí. Vítězný gól Bobrů v nájezdech proměnil David Varga a zajistil tím pro svůj tým dva body, které si odvážejí na Valašsko. Jako druhý brankář na lavičku Bobrů usedl mladý dorostenec Evžen Oczadly, který ale do utkání zasahovat nemusel. Pro Karvinou znamená prohra už desátý nevyhraný zápas v řadě.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 9.1.2016, Zimní stadion Karviná
Karviná
3:4sn
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Javín (Kasperlík), 37. Kasperlík, 58. Opravil (Kasperlík, Javín) – 26. Janota (Kývala), 36. Kubo (Podešva, Kývala), 49. Varga Dav. (Studený), rozh. náj. Varga Dav.. Rozhodčí: Šutara – Bojda, Holibka. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Karviná: Wolf (Pútec) – Milch, Opravil, Javín, Jaroch, Deutsch, Trnený, Malík, Chomič, Foltyn, Grygar, Dziov, Logunovs, Václavík, Vlček, Vyčesaný, Křibík, O. Kasperlík, M. Kasperlík, Juhász
Valašské Meziříčí: Vydržel (Oczadly) – Černín, Janota, Valentík, Žabčík, Hradil, Tomek, Martiník, Baroš, Sprušil, Varga Mar., Studený, Kubo, Pořický, Varga Mir., Podešva, Kývala, Varga Dav., Kuchta

Vlažný začátek utkání rozvířili v 3. minutě dvěma pokusy na brankáře Karviné Kývala s Valentíkem. To nakoplo i domácí, kteří prověřili i schopnosti Lukáše Vydržela. V 8. minutě to byl opět Kamil Valentík, který neměl daleko ke gólu, ovšem i tentokrát byl Wolf bezchybný.

Do problému se Bobři dostali s vyloučením Žabčíka. Domácí přesilovku po necelé minutě využili, když Kasperlíkovu přihrávku využil veterán Javín.

Po gólu se hra na obě strany zklidnila, oba týmy ztrácely na přesnosti a konec první třetiny završilo vyloučení Studeného za podražení.

Bobři se z úvodu druhé třetiny vypořádali s oslabením a i přes to, že Karviná byla na puku o něco lepší, dokázali srovnat stav utkání. Ve 25. minutě se trefil obránce Michael Janota, jemuž ke gólu pomohl Kývala.

Dá se říct, že gól nakopl oba týmy k útočné hře a mohli jsme vidět šance na obou stranách. Brankáři však byli vždy lepší než střelci.

Přesně v polovině utkání nastalo ticho před bouří, které přerušil Martin Kubo, když doklepl za záda Wolfa puk, který mu naservíroval Jan Podešva s Martinem Kývalou.

Z vedení se modrobílí dlouho neradovali. Srovnání Karviné přišlo v době, kdy to málokdo čekal. Přesněji ve vlastním oslabení se individuální akcí předvedl Ondřej Kasperlík.

Na srovnání nenašli Bobři adekvátní odpověď ani ve dvou dalších nabídnutých přesilovkách ze strany Karviné. Před třetí třetinou odcházeli hráči do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Ve 45. minutě se dostali Bobři do oslabení. Jenže svěřenci Davida Handla, dokázali to, co před chvílí Karviná. Ve vlastním oslabení prostřelil domácího brankáře David Varga, za pomocí asistence Václava Studeného.

Snaze Bobrů k navýšení skóre dopomáhala Karviná menšími tresty na vlastní straně. Ani jednu ze dvou příležitostí nechytli hosté za pačesy a sami se dostali v 57. minutě do čtyř hráču na ledě.

Karviná se rozhodla trestat i podruhé v tomto utkání. Ladislav Opravil prostřelil tři minuty před koncem Vydržela a srovnal tak stav utkání.

Na drama zadělal ještě Pořický, jenž šel chvíli po inkasovaném gólu na trestnou lavici za podražení. Valaši se ale ubránili dalšímu gólu a začali pomalu střádat síly na dalších pět minut na ledě.

Prodloužení nebylo pro oko diváka nijak zajímavé. Vše směřovalo k tomu, že zápas bude muset rozhodnout dovednostní soutěž - nájezdy.

První čtyři série se síťka za branáři nerozvlnila. Střelecké mlčení prolomil Martin Kubo, na jehož gól ale ještě domácí Foltýn odpověděl. V šesté sérii se k puku postavil David Varga a proměnil. Nyní byl už karvinský Foltýn neúspěšný a Bobři mohli slavit vítězství v zápase.