V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zajížděli na led lídra druholigové tabulky a zároveň největšího favorita na postup do první ligy, celku Salith Šumperk. Bobrům nevyšla především první třetina, kterou prohráli rozdílem dvou branek. Domácí zkušení hokejisté své šance dokázali v průběhu zápasu proměnit, hostující Bobři i přes své brankové příležitostí však tolik štěstí neměli, když v cestě ke vstřelení gólů stál především výborně chytající Tomáš Štůrala. Domácí šumperští hokejisté si skóre již pohlídali až do konce třetí třetiny, když za zády hostujícího brankáře Václava Vlachynského postupně skončily celkem čtyři přesné zásahy. Za hosty se trefil z úniku jen Lukáš Bokroš. Bobři se stali prvním týmem, kterému Šumperk na domácím ledě nevstřelil alespoň pět branek. Hokejisté Valašského Meziříčí i přes prohru nezanechali vůbec špatný herní projev, který je snad příslibem do příštího domácího sobotního zápasu proti prozatím druhému celku tabulky, AZ Havířov. Bobrům tak nadále patří devátá příčka, se stejnou čtyřbodovou ztrátou na osmé místo znamenající poslední vstupenku do vyřazovacích bojů.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 26. kolo, středa 15.12.2010
Šumperk
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6.Matějka (Meluzín), 8.Velecký (Červenka), 26.Velecký (Červenka, Haas), 51.Brunec (Ambruz, Hulva) - 44.Bokroš (Martiník, R. Bacul) Rozhodčí: M.Dědek-F.Held, O.Trunečka Vyloučení: 5:5 Průběh utkání: 3:0,3:1,4:1
Šumperk: Štůrala (Boška)- Holík(C), Novotný, Ondráček, Sedlák, Tesařík, Drtil, Drábek, Novosad, Meluzín(A), Fischer, Ambruz, Hulva(A), Brunec, Haas, Velecký, Červenka, Skoumal, Cink, Matějka, Gewiese
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Mocek)- L.Bacul, R.Bacul, Balga, Bokroš, Musil, Martiník, Matějný(A), Matuštík, Mikel, Palík, Růčka, Tatarčík(A), Varga Martin, Varga D., Varga Miroslav, Vašut(C), Winchester

Už od začátku byli domácí Draci velmi namotivovaní, protože Valašské Meziříčí bylo jedním ze dvou týmů, které dokázaly Salith porazit v základní hrací době.

Bobři se do Draka ovšem hned pustili. Okamžitě v první půlminutě pohrozil Lukáš Bacul. Jakub Hulva v tu chvíli musel zaskakovat na místo Tomáše Štůraly. Hra se poté uklidnila a přemístila do středního pásma. O několik minut později následovala další zajímavá chvíle v této třetině. Rozhodčí poprvé vyloučil domácího Novosada, v dalších minutách třetiny se však nevylučovalo. Draci ve svém oslabení dobře bránili a nepustili Bobry za modrou čáru. I když se přesilovka hostům nepovedla, stále pokračovali v pressingu domácího týmu.

V čase 5:23 už to přišlo. K údivu všech se Jan Matějka sám vydal do pásma, kde se k němu odrazil kotouč vyslaný od Romana Meluzína, a zakončil bez problému za záda Václava Vlachynského. Šumperk chtěl svému soupeři odskočit ještě o jednu branku. Přesně minutu po vstřelené brance pálil Hulva bekhendem. Dalším aktivním hráčem na ledě byl Jan Tesařík, když jeho střela označkovala betony gólmana z ValMezu. Druhé branky se dočkali domácí fanoušci v čase 7:47. Adam Červenka odpracoval u mantinelu špinavou práci a poté nahrál rozjetému Veleckému, který už neměl sebemenší problém zakončit pohlednou kombinaci.

Valaši tušili, že jim teče do bot. Dalším útočícím byl Lukáš Bacul. Ani jemu se přihrávka před Štůralovu bránu nepovedla, Miroslav Varga byl na ni moc krátký. V polovině třetiny přihrával Martiníkovi Robin Bacul. Když by tato přihrávka prošla, tak by se asi domácí brankář hodně zapotil. Ondřej Martiník měl totiž před sebou úplně volný prostor. O dvě minuty později se opakovala stejná situace, akorát na druhé straně. Nájezd Jakuba Hulvy však zastavil mladý Vlachynský. Domácí obranu trápil hlavně Robin Bacul a Štůrala měl velké štěstí, protože hostující útočník byl velmi blízko ke snížení stavu na 2:1.

Bobři i nadále napadali rozehrávky domácích hráčů. V závěru třetiny mohli vidět příznivci hokeje několik akcí. Jan Tesařík například trefil od modré tyč. Stav se už ale neměnil a hokejisté odcházeli do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Začátek druhé třetiny si určitě zapamatuje Miroslav Mikel. Holík střílel tvrdě od modré a právě bránící Mikel dostal bolestivou ránu pukem do nohy. Valašský obránce to však zvládl a pokračoval ve hře. V čase 21:17 se Meluzín objevil před bránou. Ani tato akce neskončila brankou. O pár minut později nedokázal zpracovat přihrávku ve výborné pozici Brunec. Bobři se ukázali v útočném pásmu až ve třetí minutě třetiny. Když už, tak už. To patrně platilo pro Valachy v útočném pásmu. Šumperská obrana mohla být opravdu rána, že neinkasovala při nebezpečných pokusech soupeře.

Když se domácím podařilo dostat zpět do útoku, tak si ani brankář Václav Vlachynský nemohl stěžovat na nedostatek práce. Marek Haas jej málem překvapil tečí těsně u brány. O pár vteřin se Draci chystali na první přesilovku v utkání. Po několika odehraných sekundách udělal domácím rozhodčí mnohem větší radost. Ondřej Martiník hákoval a Šumperk tak měl výhodu dvou mužů v poli. Přesilovku 5 na 3 podle očekávání domácích příznivců proměnil znovu Michal Velecký, který dostal od Adama Červenky přihrávku zpoza brány.

Nadějí pro snížení stavu měl být David Varga, když ujížděl sám na Štůralu. Domácí gólman se opět vyznamenal a skóre zůstalo nezměněné. V čase 27:07 jel Ambruz s Hulvou sami proti jednomu obránci. Už to vypadalo, že kotouč skončí v síti, ovšem Vlachynský se stačil přemístit. O minutu později vstřelili Draci branku. Jenže ta nemohla být uznána, protože v pádu letící Velecký zasáhl kotouč rukou. V rozhodování o neplatnosti branky musel pomáhat i brankový rozhodčí. Hra se poté několikrát přesunula z jednoho pásma do druhého. Vyrovnanou hru přerušil až hlavní rozhodčí. Martin Ambruz byl vyloučen za nedovolené bránění. Šumperk skvěle bránil své oslabení a Valašské Meziříčí mělo potíže udržet kotouč v pásmu.

Ve chvíli, kdy Ambruz naskočil na led, okamžitě ujížděl směrem k Vlachynskému, ten jeho střelu vykryl. Draci měli mnoho prostoru na ledě. Dvě střely od Marka Haase a Adama Červenky vychytal Vlachynský se štěstím. Tlak domácích hráčů zastavilo až vyloučení Aleše Holíka. Hned po vyhraném bully střílel Luděk Růčka. Střelu stačil zachytit Jakub Hulva a hned se pokusil ujet na brankáře. Jenže Růčka mazácky ubránil kotouč před dotěrným Hulvou a Bobři tak mohli dále pokračovat v útoku. V závěru třetiny došlo ještě k dalšímu vyloučení na domácí straně. Skóre se už ale neměnilo a stav tedy zůstal stejný – 3:0.

Do úvodu poslední části nevstoupily oba týmy moc aktivně. Tomáš Štůrala se zapotil až při akci hostujících hráčů ve třetí minutě. Co muselo přijít, přišlo. Martiník našel volného Lukáše Bokroše, který poprvé zavěsil do Štůralovy klece. Ondřej Martiník byl i nadále na ledě velmi vidět. Domácí obrana měla s tímto dobře hrajícím hráčem problémy. Drakům se o několik minut později naskytla příležitost v podobě přesilové hry. Michal Palík totiž dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

Draci dlouho drželi pásmo. Hosté je však nepustili k mnoha střelám. Když už skončil jeden trest, následoval druhý. Luděk Růčka hrál nedovoleně, a proto si musel odpykat trest. V této přesilovce se už Draci nemýlili. Martin Ambruz přihrál na druhou Tomáši Bruncovi, a ten už neměl problém zakončit za ležícího Vlachynského. V čase 52:03 málel daroval Štůrala hostům jednu branku. Bokroš se ale do prázdné klece netrefil. Na led se dostala i mladá síla šumperského hokeje. Nepříliš dobrý byl začátek pro Petra Drábka, jenž si musel jít okamžitě při prvním střídání sednout na trestnou lavici za vysokou hůl. Tato přesilovka se Bobrům ovšem vůbec nepodařila.

Hlavní podíl na podařeném oslabení domácích měl Jakub Hulva, které dlouho vozil kotouč na holi. Formace složená na oslabení tedy zvládla svůj úkol na jedničku a Štůrala neměl moc práce. Valaši však zbraně nesložili a Miroslav Varga nahazoval kotouč na teč, Vašut na něj nedokázal reagovat. Domácí fanoušci už slavili na Tyršově stadionu další výhru, zatímco hostující tým si připsal další porážku.

Roman Sedlák (Valašské Meziřičí):
Myslím, že to bylo více-méně slušné utkání, které bylo hlavně o šancích, Šumperk potrestal naše chyby naopak, my jsme ty jejich nedokázali využít. V první třetině jsme jeli 3x sami na branku a neuspěli jsme, šumperský brankář chytal výborně a rozhod zápas. Sráží nás zkrátka produktivita, již asi čtvrtý zápas nehrajeme špatně, dostáváme se do šancí, ale nedokážeme je využít. Šumperk je samozřejmě kvalitní soupeř a od toho se to odvíjelo, ale dle mého jsme podali o 100 % lepší výkon než minulé tři zápasy. To nasazení a chtění tam bylo vidět, ale chce to více trpělivosti a štěstí v koncovce a věřím, že playoff stihnem.