Bobři deklasovali Opavu!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hráči Valašského Meziříčí dneska skvěle zvládli zápas proti Opavě, když jí porazili vysokým rozdílem 8:3. Branky vstřelil Ivo Kratěna (2), Jan Matějný, Pavel Šebesta, Luděk Růčka, Ondřej Tatarčík, Lukáš Bokroš a Petr Dvořák. Tímto vítězstvím si Bobři zajistili účast v první trojce a tím i přímý postup do Play Off.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 45. kolo, středa 4.3.2009
Opava
8:3
(3:1, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky:11. Kratěna (Šebesta, Sochorek), 12. Matějný (Bokroš L., Tatarčík), 16. Šebesta (Sochorek) 37. Růčka (Matějný, Zrník), 37. Růčka (Matějný, Zrník), 49. Kratěna (Sochorek), 52. Lukáš Bokroš (Dědek, Vaněček), 56. Petr Dvořák (Tatarčík) - 8. Chalupa (Kukl, Kocián), 26. Měch (Grofek), 51. Kocián (Měch, Kukol). Vyloučení 6:9. Využití: 4:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:1, 3,1, 3:2, 6:2, 6:3, 8:3.
Valašské Meziříčí: Jirkův (Mocek) - Růčka, Zrník, Mlynář, Krisl, Blažek, O. Dvořák, Starůstka, Zientek - Tatarčík, P.Dvořák, Matějný - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Vaněček, D.Varga, Borkoš - Dědek, M.Varga, Martiník
Opava: Iláš (Trenčan) - Tichý, Kukol, Čavrk, Měkýš, Vitásek, Bednárek, Plánovský - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Tůma, Polok, Suchánek - Suchý, Mlýnek, Herman

Zápas mezi Valachy a Slezany začal dle očekávání opatrně. Opavští měli v první minutě dvě zakázané uvolnění. Šance si v úvodní minutě oba týmy prozatím nevypracovávaly, až ve druhé minutě zápasu se do první šance dostal domácí útočník Lukáš Bokroš, který projel od vlastní modré až k hostujícímu brakáři Ilášovi, ovšem svůj nájezd již nedokázal přesně zakončit, neboť byl faulován hostujícím obráncem.

V přesilové hře domácích se opět dobře prosazoval Pavel Šebesta, který vystřelil z levého mezikruží, ovšem brankář Iláš byl na místě. Tlak domácích pokračoval i nadále, nicméně Slezané se ubránili a oslabení přečkali. Běžela 6.minuta a po levém křídle uháněl David Varga, ovšem jeho střela byla sražena hostujícím obráncem do ochranné sítě. V téže minutě se Opava dostala do šance, kdy se před domácím brankářem Jirkůvem zjevil hostující Grofek, ovšem brankář domácích touš za svá záda nepustil.

Běžela 8. minuta, kdy uděřili hosté. Po vyhraném vhazování ujížděli 2 hostující hráči na obránce Zrníka. Ten sice stačil ztlumit střelu, ovšem tak neštastně, že se puk dostal k hostujícímu Chalupovi a ten překonal Jirkůva k levé tyči - 0:1.

Gól však Bobry do kolen neposlal, naopak přidali na aktivitě a opět zahrozila druhá lajna Šebesta – Sochorek – Kratěna, kdy po přihrávce Pavla Šebesty měl vyrovnání na holi Ivo Kratěna. Jeho střela však skončila na hrudi opavského brankáře.

V deváté minutě zápasu měl obrovskou příltežitost ke skórování Ondřej Tatarčík, ovšem bez úspěchu, brankář hostí byl na místě. V 11. minutě byl vyloučen hráč hostí Chalupa. Netrvalo dlouho a druhý útok Bobrů vyrovnal stav zápasu. Po Šebestově střele ještě brankář Iláš puk vyrazil, ovšem na dorážku Iva Kratěny byl již krátký - 1:1. Druhou asistenci si připsal Dalibor Sochorek.

Ve třinácté minutě zaúřadovala první lajna, kdy po individuální akci Tatarčík přihrával na zcela volného Matějného, který poslal puk do protipohybu brankáře - 2:1. Hosté se ovšem nestáhli, naopak hráli uvolněně a vypracovali si v následujících minutách brankové příležitosti, které kryl výborný Ondřej Jirkův. V 15. minutě se ocitl ve velké šanci domácí Tatarčík, který převzal přihrávku zpoza branky od Petra Dvořáka, ovšem brankář hostí famózním zákrokem chytil. O minutu později se zjevil ve velké šanci hostující Mlýnek, jehož možný únik na brankáře zastavil offside.

V následující minutě zápasu byl vyloučen hostující Měch. Velmi dobře si v přesilovce najel do levého mezikruží Pavel Šebesta, který střelou zápěstím zvyšuje skore utkání na 3:1.

V následujícím protiútoku se ještě Kovalský neprosadil když nebezpečně střílel od modré - brankář domácích byl připraven. V poslední minutě první třetiny ještě Dalibor Sochorek prokličkoval celé kluziště, ovšem také neúspěšně.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kteří si vynutili tlak a opavským hráčům nezbývalo nic jiného, než faulovat. Ve 22. minutě se krásně prosadil Lukáš Bokroš jeden na jednoho, přihrál na najíždějícího Sochorka, který z druhé vlny střílel jen do hrudi opavského gólmana. Po založení akce hostů se do přečíslení dostala dvojice Polok – Tůma, domácí brankář však svou holí dokázal vypíchnout přihrávku a znemožnil tak druhému jmenovanému skórovat.

Mezi 23. – 25. minutou se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ve 26. minutě hosté snížili stav utkání, kdy Tomáš Měch nahrával na jmenovce Grófka. Ten tvrdě vystřelil, puk se odrazil zpět k volnému Měchovi, který již neměl problém zavěsit puk do brány - 3:2.

Po tomto gólu opavští hráči začali více kousat a tlačit se do šancí, kdy nejprve spálili své šance hráči Kocián a poté Polok. Ve 29. minutě zápasu jeli domácí Varga s Bokrošem na osamoceného hostujícího obránce. David Varga vystřelil a opět byla střela sražena do ochranné sítě. Poté se hra odehrávala především ve středním pásmu. Vyjímkou byla 36 minuta zápasu, kdy byl vyloučen hostující Tichý na 5 + do konce utkání za likvidační faul na hlavu domácího kapitána Šebesty. Po tomto zákroku byl nucen být domácí kapitán ošetřen a start v nejbližším utkání je vyloučen.

Ve 37. minutě po přihrávce Jana Matějného posílá Bobry v přesilové hře šikovnou střelou do dvoubrankového vedení obránce Luděk Růčka - 4:2.

Ve třetí třetině byl vyloučen domácí Mlynář, hosté však brankáře Jirkůva ohrožovali jen velmi sporadicky. Ve 46. minutě zápasu se trefil Tatarčík, kterému poslal puk zpoza brány opět Petr Dvořák - 5:2. Ve 49. minutě po akci Sochorek – Kratěna střílí gol druhý jmenovaný, který dorazil Sochorkovu střelu, jenž plachtila do brankoviště - 6:2. V téže minutě se sám objevil před domácím brankářem Polok, ovšem jeho kličku vychytal brankář Jirkův. V tu samou minutu se Černý po vyhraném vhazování dostal až k Jirkůvovi, kličku do forhendu však přetáhl. V 51. minutě střílí gól Opavy po samostatné akci hráč Kocián - 6:3.

O dvě minuty později mělo publikum opět důvod k oslavám, neboť po opětovné přihrávce zpoza brankáře Iláše mířil přesně Lukáš Bokroš. Aistenci si připisuje Roman Vaněček - 7:3.

V 56. minutě převzal domácí útočník Petr Dvořák v obranném pásmu puk, projel celým hřištěm až před brankáře, kterého šikovně překonal mezi betony - 8:3.

S přibývajícím časem přichází chvíle Ondry Jirkůva, který se zdraví s publikem a stadionem zní vysoký jalovec a skandování hoši děkujeme. Valašské Meziříčí vyhrálo zaslouženě, nicméně Opava nebyla vůbec odevzdaným soupeřem. Tímto vítězstvím postupují Bobři přímo do play - off bez nutnosti hrát předkolo.

Roman Sedlák (trenér Valašského Meziříčí): Zápas se mi hodnotí určitě dobře. Splnili jsme cíl, který jsme si dali, skončit do třetího místa. Sezóna nekončí, jedeme do Šumperku, kde si to rozdáme o první místo. Tahle část sezóny se nám zase povedla. Opět nám sice utekl začátek, prohrávali jsme 1:0, ale podařilo se nám to otočit. Za stavu 3:2 to bylo ještě trošku vyrovnané, ale od stavu 4:2 jsme byli jasně lepší a určitě jsme se chtěli vyhnout zraněním a podobně. Opava na konci trošku přitvrdila, nechci ovšem říci, že by hrála zákeřně. Ale sezóna nekončí a chceme jít dál.

Karel Suchánek (Opava): Do poloviny zápasu byla hra vyrovnaná, ve druhé třetině jsme dokázali snížit a byli jsme blízko vyrovnání, pak ale vzal hru do ruky rozhodčí a to, že byl stav vyloučených po druhé třetině 1:7 nechám bez komentáře. Zejména v první třetině nás podržel David Iláš, který tam měl skvělé zákroky. Faul na Pavla Šebestu jsem neviděl, ale Josef Tichý není zákeřný hráč a neměl v úmyslu nikoho zranit.