Bobři deklasovali Uničov 10:3

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším zápase druhé hokejové ligy deklasovali Bobři celek Uničova 10:3. Po špatném začátku, kdy Uničov vedl již ve druhé minutě první třetiny 2:0, zavelel k obratu Matějný a posléze Sochorek, když vyrovnal na 2:2. Zápas se lámal ve druhé třetině, kterou Bobři vyhráli 6:0. Ve třetí třetině Bobři již kontrolovali výsledek a porazili Uničov 10:3.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 23. kolo, sobota 12.12.2009, Uničov
Uničov
3:10
(3:2,0:6, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Malý (Komínek), 2. Sršeň (Pur),12. Handl (Diviš, Drábek) - 5. Matějný (Dvořák P.), 11. Sochorek (Bokroš), 24. Lhotský (Matějný), 25. Šebesta (Bokroš, Sochorek), 29. Tatarčík (Dvořák P.), 33. Varga David (Vnenk), 34. Tatarčík (Dvořák P., Růčka), . Matějný (Dvořák P., Blažek), 49. Sochorek (Šebesta) , 49. Lhotský (Vnenk). Rozhodčí:Alka - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:5. V oslabení: 0:1. Diváci: 225. Průběh utkání:2:0,2:1,2:2,3:2,3:10 .
Uničov: Peksa ( Koloušek), Pavlas, Molota, Diviš, Drábek, Malý, Hrčka, Holík, Hodulák, Sršeň, Heča, Skável, Přikryl, Handl, Pur, Komínek
Valašské Meziříčí: Mocek (Krumpoch) - Bokroš, Brunec, Dvořák, Dvořák O., Hruškovský, Matějný, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga, Lhotský, Vašut, Dědek, Tatarčík, Varga M., Vnenk

Do zápasu vstoupili hostující Bobři tradičně neštastně. Již ve druhé minutě utkání prohrávali zásluhou domácích Malého a Sršně o dvě branky. Divoký start domácích hokejistů však Bobry i přes rychlé inkasování nezaskočil. V 5. minutě utkání vstřelil první branku hostů Jan Matějný. Vyrovnat se hokejistům Valašského Meziříčí podařilo v minutě jedenácté, kdy se trefil Dalibor Sochorek. O minutu později však domácí Uničov jde opět do vedení zásluhou útočníka Handla. I přes šance na obou stranách však skóre první třetiny zůstalo nezměněno a domácí Uničov vedl 3:2.

Druhou třetinu zvládli hokejisté Valašského Meziříčí výborně. Nejprve se v nabízené pětiminutové přesilovce trefil Luděk Lhotský, následně i Pavel Šebesta. A produktivní byli Bobři i posléze. Ve 29. minutě utkání proměnil opět početní výhodu Ondřej Tatarčík, pro kterého to byla pvní branka po dlouhodobém zranění kotníku. Bobři ve druhé třetině na ledě dominovali a zásluhou jim byly ještě další tři branky v síti domácích zásluhou Davida Vargy, Ondřeje Tatarčíka a Jana Matějného. Druhá třetina tak vyšla Bobrům více než dobře a vyhráli ji v poměru 0:6. Po osmém inkasovaném golu domácí vyměnili brankáře Peksu, kterého nahradil Koloušek.

Ve třetí třetině přidali své další přesné zásahy ještě opět Dalibor Sochorek a Luděk Lhotský a završili tak konečný stav na ukazateli časomíry v poměru 3:10. Nutno zmínit, že i přes zranění Michala Krumpocha a Tomáše Popoviče, naskočil do brány třetí brankář Jakub Mocek, který inkasoval pouze třikrát a pomohl významnou měrou k zisku tří bodů z uničovského ledu.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Jsme rádi, že jsme potvrdili roli favorita utkání, i když nás opět zaskočil špatný úvod zápasu, kdy jsme prohrávali ve druhé minutě o dvě branky, což se s náma zatím táhne celou sezonu. Nicméně v mužstvu je síla tento nepříznivý stav otáčet. Jinak velká spokojenost, že jsme se gólově prosadili. Zápas chytal náš třetí golman, jsem rád, že vychytal utkání do vítězného konce. Čekají nás těžké zápasy, sezóna je rozjetá a na příští domácí zápas s Prostějovem se připravíme.