V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí se i nadále drží na vítězné vlně, ikdyž tentokrát jen díky vítězství v prodloužení. Domácí přitom svůj zápas začali velice dobře a zásluhou gólů Lukáše Bacula se ujali dvoubrankového vedení. V prostřední části v rozmezí jedné minuty si však domácí Bobři vybrali slabší chvilku a soupeř z Frýdku-Místku toho dokázal dokonale využít a rázem srovnal stav utkání. Ve třetí třetině začala velká přetahovaná o vítězný gól. Bobři i přes řadu vyložených šancí skórovat nedokázali. Na řadu přišlo tedy prodloužení, které rozhodl svou třetí brankou v zápase excelentní Lukáš Bacul a zajistil tímto valašskomeziříčským hráčům další dva body do druholigové tabulky.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 10. kolo, středa 13.10.2010
Frýdek-Místek
3:2p
(1:0, 1:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7.Bacul (Vašut, Matějný), 27.Bacul, 63.Bacul (Tatarčík) - 35. Sluštík J. (Gottwald), 36. Štubňaňa (Rozum) Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský Vyloučení: 8:7 Průběh utkání:2:0, 2:2, 3:2
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Krumpoch) - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Vořák, Fojtík J., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Musil, Palík, Tatarčík, Varga D., Varga Mir., Varga Mar.
Frýdek-Místek: Vašíček (Polonti) - Raszka, Mintěl, Matzke, Kudláček, Gajda, Krutil, Gottwald, Kolařík, Rozum, Štubňa, Kotásek, Sluštík J., Sluštík O., Matýsz, Štochl, Bartoš

Zápas začal nenápadně a taky tak i skončil. Skóre se měnilo jenom sporadicky. Nejprve se trefili hokejisté Valašského Meziříčí, kteří asi po pěti minutovém honění puku po mantinelu dokázali před bránou Vašíčka vytvořit takový tlak, že puk před brankovou čárou už frýdeckomístečtí nemohli udržet. Střelcem branky se stal Lukáše Bacul, který se v tomto zápase stal jediným střelcem domácího týmu, asistenci si u tohoto gólu připsal kapitán Bobrů Přemysl Vašut a matador Jan Matějný. V tento okamžik se psala asi sedmá minuta zápasu. Další změna skóre přišla až za dlouhých dvacet minut. Lukáš Bacul vystihl smělou rozehrávku frýdcekomísteckých ve středním pásmu a upaloval sám na Vašíčka, kterého bez problémů a s klidem na hokejce prostřelil. Poté se kormidla zápasu nenápadně ujali hokejisté z Frýdku-Místku. Nejprve ve třicáté páté minutě prostřelil Václava Vlachýnského Jan Sluštík a minutu na to se dostala za zádav Vlachýnského i střela Petra Stubni, a tak se srovnalo skóre zápasu na 2:2.
Do konce druhé třetiny se v zápase nic zajímavého nestalo. A s vyrovnaným výsledkem se šlo do poslední části hry. V této třetině měli navrch hráči Frýdku-Místku a pouze díky brankáři Vlachýnskému se skóre již nezměnilo, a tak zápas dospěl do prodloužení. V tom nejprve ujel Lukáš Bokroš sám na brankáře Vašíčka, ten na něj ovšem nevyzrál. Za malý okamžik, byl však prodloužení konec, Ondřej Tatarčík rozjel akci, ve které nahrál Lukáši Baculovi na křídlo a ten brankáře hostí prostřelil, tím zkompletoval svůj hattrick a hlavně Bobrům připsal k jednomu bodu ze základní části hry jeden bod do tabulky ligy za vítězství v prodloužení.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Je to škoda, doufám, že nám ten bod nebude chybět, tak jak jsme minulou sezónu ten bod získali, takže zase ten náš nešťastný Frýdek. Je to asi z části podcenění a z části uspokojení z předešlých výsledků. Nehráli jsme dobře, ale vedli jsme 2:0, více-méně rozhodly individuální chyby, které nás poslaly zpátky na zem. Závěr díky brankáři jsme udrželi stav na 2:2, v posledních deseti minutách nás Frýdek přehrával, nejsou pod takovým psychickým tlakem jako my, nemají asi velké ambice a to se projevilo. Jsme rádi, že se našel aspoň jeden střelec, který to rozhodl, takže v podstatě Bacul – Frýdek-Místek 3:2. Doufám, že lidé to pochopí, že pořád to nepůjde. Každopádně i dva body jsou dobré! Je to určitě zase varování před těžkou sérií Havířov, potom doma Šumperk. Možná nám to paradoxně pomůže, že to varování přišlo v čas!