Bobři doma podlehli Piešťanům

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři v dalším přípravném utkání hostili celek SHK Piešťany. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se dostali do vedení 3:0. V poslední třetině ale Bobři nesložili zbraně a dokázali zásluhou tref Miroslava Vargy a Jakuba Fojtíka snížit na 3:2. V poslední minutě Bobři dokonce odvolali brankáře, ale vyrovnat se jim nepovedlo, ikdyž k tomu neměli daleko. Bobři tedy dál čekají na své první vítězství v přípravných zápasech. Vyzdvihnout se musí famozní výkon brankáře Michala Krumpocha.
přát, pátek 20.8.2010
Piešťany
2:3
(0:2, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: . 50. Mir. Varga (Fedor, Mar. Varga), 53. Jakub Fojtík - 6. Haring (Macháč), 18. Pupák (Kubrický, Baran), 24. Kubrický (Kalafut, Baran) Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Dědek, Dvořák, Palík, Fojtík T., Varga D., Varga Mir., Varga M., Vašut, Tatarčík, Fojtík Jakub, Fojtík Josef, Mikel, Balga, Fedor, Martiník
Piešťany: Fumač (Valo) - Kalafút, Sluka, Vrána, Volek, Macháč, Baron, Blaško, Jančovič, Baran, Pupák, Obcian, Kubrický, Haring, Mikušovič, Klčo, Grunner, Mihálik, Potoček, Rosa

Začátek zápasu se Bobrům povedl lépe než proti Přerovu, přesto měl k dokonalosti daleko. Z první vážnější situace totiž inkasovali. Haring ujel domácím bekům a nekompromisně prostřelil Krumpocha. Bobři po obdržené brance zvýšili otáčky a dostávali se do šancí, které ale nedokázali využít. A tak přišel trest. V 18. minutě zvýšil na 2:0 Pupák a s Bobry to vypadalo špatně.

Do druhé části vstoupilo na domácí straně snad jiné mužstvo. Nedařilo se vůbec nic a Slováci se tak dostávali k ohrožení Krumpocha. Ve 24. minutě Kubrický zvýšil již na 3:0. Hráči Piešťan si s obranou Bobrů pohrávali, ale i díky famoznímu výkonu Krumpocha v brance se jim nepodařilo vsítit další gol.

Od poslední třetiny domácí fanoušci moc neočekávali, ale jejich hráči je dokázali překvapit. Nejenže hru vyrovnanali, ale dostávali se do 100% šancí, které ale nedokázali proměnit. Hra se střídala před oběma brankama, tudíž si na své přišel i nezaujatý divák. Když ale Fedor předložil puk MIROSLAVU VARGOVI, skore se změnilo na 3:1. Bobři po vstřelené brance ožili a snažili se dál. Po závaru před Fumačem se dokázal nejlépe zorientovat JAKUB FOJTÍK, který puk doslova dotlačil za brankovou čáru. Ani závěrečná powerplay Bobrům nepomohla ani k vyrovnání.

Závěrečné samostatné nájezdy vyhráli opět hosté, a to poměrem 2:0.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): S první třetinu můžeme být spokojeni, ale chybí nám střelci, je to vidět, odešlo nám jich strašně moc. Budeme na tom muset zapracovat a muset sehnat nějaké střelce, od toho se to všechno odvíjí. První třetinu jsme je přehrávali poměr, střel byl 15:5, ale 0:2 jsme prohrávali, máme problémy s koncovkou, mám takový pocit, že se to s námi veze už od baráže. Každopádně to byl nejkvalitnější soupeř, se kterým jsme se v přípravě potkali, bylo to vidět ve druhé třetině, kdy nás totálně přebruslili. Ale jsem rád za to, že se kluci semkli poslední třetinu a dokázali, že by to tady nemuselo být tak špatné, že by jsme se mohli dát do kupy. Určitě ještě nějací noví hráči příjdou, někteří tady byli dneska na zkoušku. Takže tady bude trošku jiný tým ještě. Věřím, že vstoupíme úspěšně do ligy, a že nám fanoušci pomohou, protože bude těžké zopakovat loňský výsledek.