V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí nezvládli důležité utkání na ledě Opavy, které se tak opět podařilo odskočit Bobrům v tabulce o další tři body. Pro Bobry se přitom zápas vyvíjel velmi slibně. V první třetině je do vedení poslal Michal Vodný. Nicméně Opavě se podařilo rychle srovnat. V polovině zápasu však Vodný svým druhým zásahem opět poslal do vedení celek z Valmezu. Zápas se lámal na začátku třetí třetiny, který Bobři nezvládli a Opava se dostala do vedení. Bobrům se sice ještě podařilo na chvíli srovnat brankou Wernera Hartmanna, jenže pouze na čtyři minuty. Pak vstřelili opavští rozhodující branku, na kterou už Bobři nedokázali odpovědět a nevezou tak ani bod po porážce 4:3.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 35. kolo, sobota 14.1.2012
Opava
4:3
(1.1, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 19. Měch (Tichý, Pavelek), 41. Wolf (Mlýnek, Kocián), 46. Grofek (Měch, Wolf), 55. Koschatzký (Pavelek, Vítek) - 17. Vodný, 31. Vodný (Musil, Černý), 51. Hartmann (Haas) Vyloučení: 5:6 Využití: 1:1 Rozhodčí: Jeřábek - Hrubec, Řezáč Diváci: 450 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Opava: Šafránek - Bednárek, Faksa, Kysela, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík, Džemla, Baďura, Měch, Herman, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek.
Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dvořák, Haas, Hartmann, Knebl, Martiník, Musil, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Martin, Varga Miroslav, Vašut, Vodný.

Zápas nezačal bůhví v jakém tempu a do první příležitosti se po sedmi minutách hry dostali domácí. Grofek prošel mezi obránci a tvrdě vypálil, ale Slovákův beton byl připraven, v akci ještě pokračoval Mlýnek, který našel Tůmu, jeho ránu bez přípravy však Slovák rovněž vytěsnil mimo. Valaši hrozili v první třetině sporadicky, kdežto na druhé straně bylo opět horko. Kukol nepříjemně tečoval Kyselovu ránu od modré a jen těsně minul pravou tyčku. Poté Bednárek poslal kotouč na Wolfa, který z voleje vypálil, ale puk se zakousl do Slovákova ramena.

Ve své přesilové hře se ozvali konečně také Bobři. Ovšák našel před Šafránkem úplně volného Miroslava Vargu, ale ten trestuhodně minul opavskou svatyni. Valašské Meziříčí to ale mrzet nemuselo, neboť zmatky v defenzivě Slezanu potrestal ještě v téže početní výhodě přesným zásahem do poloprázdné branky Vodný. Netrvalo dlouho a Opava po své typické akci vyrovnala. Tichý našel přesnou přihrávkou Měcha, který skočil na led ze střídačky na útočnou modrou, unikal sám na Slováka, kterého si položil bekhendovou kličkou a poslal puk mezi jeho betony do branky – 1:1.

Ani úvod druhé části toho příliš zajímavého nepřinesl. Oběma celkům se nedařilo vytvářet si kvalitní šance a obecenstvo mohlo vidět celou řadu nepřesností. Ve 31. minutě vystřelil od modré Musil a byl to znovu Vodný, kdo usměrnil kotouč za záda Šafránka a trochu probral z letargie několik stovek párů očí na opavském stadionu. Pár minut nato se svižnou střelou v přesilovce prezentoval Měch, ale jeho rána šla těsně vedle.

Hned na začátku třetí periody ovšem příznivci domácích zatleskali akci Mlýnka, který krásně našel volného Wolfa a ten svým typickým bekhendem srovnal na 2:2. Opavští byli při chuti a ve 46. minutě dokonce otočil vývoj zápasu Grofek, který po ideální příhře Měcha nemohl netrefit poloprázdnou klec Bobrů.

Vedení Slezanu ale nemělo dlouhého trvání, neboť při hře ve čtyřech na obou stranách si hostující Hartmann najel do dobré pozice před Šafránka a chladnokrevně srovnal. Krátce poté byl blízko hattricku Vodný, jenže opavský gólman se mu vrhl pod nohy a zabránil mu v zasunutí kotouče do branky. Po rychlém brejku ale vypálil Koschatzký a se štěstím procpal touš pod tělem Slováka – 4:3. Valašské Meziříčí to v závěru ještě zkusilo v šesti, ale vyrovnat již nedokázalo. V důležitém utkání tak Piskořův výběr zvýšil náskok před valašským pronásledovatelem na děvet bodů.

Nejlepším hráčem utkání na straně Opavy byl vyhlášen Tomáš Měch, na straně Valašského Meziříčí pak Michal Vodný.

Michal Piskoř (trenér HC Slezan Opava):
Jsem moc rád za tři body, protože jsme dvě třetiny až na nějaké momenty nehráli moc dobře. U každého kotouče jsme byli později, připadalo mi to bez šťávy. Hosté byli dlouho lepším celkem, ale před třetí třetinou jsem klukům řekl, že jde o zápas jako v play-off, že to musí odbojovat, dát do toho víc srdce, prostě padat tam po držkách, jak já říkám. Kluci dali do závěrečné části všechno, odmakali ji, po zásluze vstřelili branky a zápas dovedli do vítězného konce, čehož si velmi cením.

Jaroslav Stuchlík (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí):
Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli dobrý hokej, ve druhé fázi jsme měli dostatek šancí na to, abychom Opavě odskočili na více než jeden gól, ale ve třetí jsme byli hloupější mužstvo a o hodně. Díky tomu jsme prohráli, protože, to, co jsme svou nezodpovědností Opavským dovolili, za to jsme museli být zákonitě potrestáni.