V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Zápas více než podobný prvnímu střetnutí těchto dvou celků na ledě Bobrů opět nabídl vynikající výkon domácích hráčů, pohledný hokej vyrovnání v samém závěru zápasu, ve kterém Valmez prohrával 1:3 a nakonec i sladkou tečku v podobě vyhraných nájezdů. Poslední tým tabulky si tak opět vyšlápl na favorita letošní sezóny a připsal si tak dva body, a páté vítězství v sezóně. Vynikajícím výkonem v brance se zaskvěl Jiří Slovák, úspěšnými střelci byli za domácí tým Tomáš Smetana, Radovan Vajda, Lukáš Bokroš a David Varga.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 33. kolo, středa 16.1.2013
Havířov
4:3sn
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Smetana, 24. Vajda (Ambruz), 59. Bokroš (Ambruz), rozhodující nájezd Varga D. - 9. Rimmel (Prokop, Stránský), 15. Sztefek (Prokop, Daneček L.), 24. Prokop (Haas, Sztefek)Vyloučení: 6:4, navíc Kolařík a Daneček L. (oba AZ) 10 min. Využití: 0:1 Rozhodčí: Volf -Dučák, Vožda Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.
Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kvapil, Lyzák, Machala, Martiník, Maršálek, Máša, Mikel, Prycl, Smetana, Vajda, Varga Mar., Varga D., Voznica, Lehečka
Havířov: Daneček L. - Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Hartmann, Haas, Sztefek, Stránský, Pechanec, Kanko, Kolařík, Říčka, Daneček J., Klimša, Pavlas, Bursík

Do utkání vstoupili aktivněji domácí Bobři a diktovali tempo hry. Ze své mírné převahy však nevytěžili branku. Při sérii třech vyloučení, která nakopla hostující AZ se diváci dočkali první branky, avšak do sítě domácího Slováka, když se trefil Rimmel v deváté minutě. Po vyrovnané pasáži hry v polovině třetiny přišla v patnácté minutě další branka AZ, když se z protiútoku prosadil Sztefek. Bobři dokázali ještě do přestávky připravit odpověď. Minutu před pauzou se po závaru před Danečkem prosadil Smetana.

Hned zkraje druhé třetiny to bylo opět o dvě branky. Po pěkném sólíčku Haase se prosadil Prokop a hosté vedli 3:1. Tento stav však vydržel pouhých jedenáct vteřin, když po akci Ambruze s Vajdou druhý jmenovaný vrátil Bobry bleskově do kontaktu. Během druhé třetiny měli mírně navrch domácí Bobři a jejich převaha se přetavila ve veliký tlak v závěru třetiny. Smetana, Ambruz ani Martiník však nedokázali překonat výborného Danečka, a tak se do kabin šlo za stavu 2:3 pro AZ.

Na začátku třetí části mohli hosté opět odskočit, ale Zientekovu ránu zastavilo břevno Slovákovy svatyně. V průběhu třetí části působili hosté dojmem, že si už jen kontrolují vedení, a důslednou obranou nedovolili Bobrům vynutit si vyrovnání. Do tlaku se začali dostávat hráči Valašského Meziříčí až pět minut před koncem. Minutu a půl před koncem se krátce po buly přesně trefil Bokroš a poslal zápas do prodloužení, což znamenalo už druhý bodový zisk v této sezóně proti silnému Havířovu.

Prodloužení moc vzruchu nepřineslo, nikdo nechtěl udělat chybu. Jedna se však povedla hráčům AZ, ale Coufal v jasné šanci zklamal. Utkání tak musely rozhodnout samostané nájezdy. V první sérii byl za Bobry úspěšný Bokroš. Na jeho úspěšný nájezd zareagoval až ve třetí sérii Jan Daneček. O osudu zápasu tak rozhodla až série čtvrtá, ve které se prosadil kapitán Valašského Meziříčí David Varga.

Josef Málek (Valašské Meziříčí):
Myslím, že kromě první třetiny, kdy jsme se zbytečně díky dvěma vyloučením, díky kterým jsme šli do tří, dostali pod nějaký tlak Havířova a vteřinu před koncem té přesilovky jsme dostali první gól, tak si myslím, že jsme odehráli slušné utkání a byli jsme Havířovu vyrovnaným soupeřem. V závěru jsme si šli znovu pro ten bodík a myslím, že jsme si jej po zásluze zasloužili, ten druhý z těch nájezdů to je samozřejmě třešinka na dortu!