Velká smůla. Tak se dá pojmenovat utkání Valašského Meziříčí v ostravské Porubě. Bobři po gólu Brunce a dvou přesných trefách Pořického vedli v Ostravě v polovině druhé periody 3:0. Poruba ale nabrala na obrátkách a dokázala utkání ve třetí třetině otočit na konečných 4:3. Valaši tak ztratili dobře rozehrané utkání a odjíždějí domů bez zisku bodů.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 12. kolo, středa 18.10.2017, RT TORAX Aréna
Poruba
4:3
(0:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 41. Zachar (Ballner, Fojtík), 43. Fojtík (Zachar), 52. Luka (Fojtík, Slavík), 58. Ollender (Říha) – 4. Brunec (Hryciow), 23. Pořičký (Brunec, Žák), 31. Pořický (Dvořák). Rozhodčí: Holaň - Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:35. Průběh utkání: 0:3, 4:3.
Poruba: Kůdela (Kubáň) – Dresler (A), Popela, Janota, Kaluža, Puškár, Adam, Slavík – Zachar (C), Fojtík (A), Káňa, Zdeněk, Luka, Ballner, Jaroš, Ollender, Sztefek, Schwarz, Gelnar
Valašské Meziříčí: Kořének (Plšek) – Žák, Mikel, Hryciow, Baroš, Weintritt, Váňa, Hladiš – Brunec (A), Mir. Varga, Matějka, Studený (C), Pořický, Kývala, Dvořák, Martiník (A), Daněk, Dalajka

Hned v první minutě mohli jít domácí do vedení, když se ve velké příležitosti před prázdnou bránou ocitl Josef Fojtík. Brankovou konstrukci Kořénkovy svatyně ale minul a poslal kotouč nad horní tyč.

Pár momentů po šanci Fojtíka, konkrétně ve 4. minutě, mohlo být veselo na straně Bobrů z Valašského Meziříčí. Michal Hryciow našel přesnou přihrávkou Tomáše Brunce, kterému nedělalo problém umístit kotouč za záda Kůdely a Bobři šli v utkání do vedení.

O dvě minuty později mohlo být srovnáno. V další velké šanci se ocitl bývalý Bobr Josef Fojtík, jehož klička položila Kořénka na zem, svou střelu ale opět namířil těsně nad horní tyč. Stav tak zůstal nezměněn.

Bobři pokračovali v aktivní hře a Porubu přehrávali po zbytek třetiny. Ve velké šanci byl ovšem v 16. minutě Káňa, který ušel pozornosti hráčů Valašského Meziříčí a ocitl se sám před Kořénkem. Ten byl ale pozorný a s jeho pokusem si bez problémů poradil. O dvě minuty později byl v další vyložené šanci Fojtík, tentokrát nastřelil pouze tyč brankové konstrukce. Do konce třetiny se skóre již neměnilo a do šaten odcházeli o něco spokojenější Bobři z Valašského Meziříčí.

Netrvalo ani dvě minuty ve druhé třetině a Valaši šli do dvoubrankového vedení! Poruba svému soupeři nabídla přesilovou hru, kterou sehráli hráči z Bobří hráze ukázkově. Jakub Pořický i se štěstím díky odrazu od tyče dostal puk za Kůdelova záda podruhé v utkání.

Porubští si po druhém gólu vytvořili několik dobrých šanci na skórování. Byli to ale hosté z Valašského Meziříčí, kdo přidal třetí branku v utkání. Petr Dvořák hledal před brankou svého spoluhráče Jakuba Pořického a ten nadvakrát dostal černou gumu za Kubáně. Bobři tak šlo do tříbrankového trháku.

Modrobílí pokračovali v aktivní hře povzbuzeni třemi brankami v zádech. I Poruba si ale začala vytvářet slibnější šance, jednu takovou zachytil Kořének až na poněkolikáté, když od modré pálil Janota a puk se nepříjemně odrážel na brankovišti. Kořénka se jim ovšem překonat nepodařilo, a tak po druhé periodě tak šli do šaten ještě spokojenější Bobři s náskokem tří gólů.

Uběhlo pouhých jedenáct sekund z třetí části utkání a Poruba snížila na 1:3. Obrana hostů ponechala zcela osamoceného Davida Zachara a tomu nečinilo žádný problém dostat kotouč za bezmocného Kořénka.

O necelé tři minuty později snížili domácí na rozdíl jediné branky. A byl to právě Josef Fojtík, který v utkání nedal několik vyložených šancí, kdo se postaral o korigování skóre, když dostal krásnou přihrávku od kapitána Zachara. Poruba tak byla na dostřel a pokračovala v náporu.

Domácí do poloviny třetí třetiny měli několik dobrých šancí. Naráželi však na fungující obranu Valachů, jejichž bránění znemožňovalo Porubě srovnat stav utkání. Přece jen se ale Slezané dočkali v 52. minutě. Vladimír Luka potvrdil pověst střelce a svým dalším gólem v sezóně vyrovnal stav utkání. 8 minut před koncem třetí třetiny se tak začínalo od nuly.

V 56. minutě mohli jít Bobři znovu do vedení po hrubici domácího obránce, jehož teč málem skončila za zády Kůdely. Naopak v 58. minutě Poruba dokonala obrat, když se trefil Samuel Ollender v přečíslení dva na jednoho, do kterého se dostal s Říhou. Do konce třetiny sházely tři minuty a Bobři se ještě pořád mohli pokusit o srovnání. Toho se ovšem nedočkali a promarnili tak slibné tříbrankové vedení a z Poruby odjeli s prázdnou.