V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí odjížděli ke svému nejvzdálenějšímu soupeři bez tří hráčů základní sestavy (Růčka, Zimmer, Sochorek – prac.povinnosti, resp.nemoc), ale s maximálním odhodláním bodovat i v Pelhřimově. Začátek utkání tomu ale vůbec nenasvědčoval, Bobři už po dvou minutách prohrávali 2:0 a vypadalo to na debakl. V tu chvíli by nikdo nevsadil na Bobry ani „zlámanou grešli“.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 4. kolo, středa 24.9.2008, Pelhřimov
Pelhřimov
3:5
(2:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Anderle (Lazorišák), 2. Tecl (Wonfor, Kubát), 56. Plachý - 9. Dvořák P.(Matějný), 22. Pavlas (Šebesta), 40. Dědek (Krisl, Martiník), 42. Glas (Zrník), 53. Varga D.(Kratěna. Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 11:8, navíc Meloun (PE), Glas (VM) 10 min. OT a Šebesta (VM) 5+DKU. Využití: 1:2. Diváci: 380. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5.
Pelhřimov: Jirkův - Kuchyňa, Smetana, Meloun, Spudil, Wonfor, Kloucek, Vácha - Lazorišák, Anderle, Pelán - Kubát, Plachý, Tecl.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Starůstka, Zrník, Krisl, O. Dvořák, Blažek - Matějný, P. Dvořák, Tatarčík - Kratěna, Pavlas, Šebesta - Dědek, Glas, Martiník - D. Varga

Po druhé inkasované brance už ve druhé minutě utkání musel notně zvýšit hlas na hostující střídačce trenér Sedlák, který důrazně hráčům připomenul, co od nich očekává. Domluva hráčům zřejmě pomohla a Bobři začali hrát zodpovědněji a pomalu vyrovnávat hru. O snížení dvoubrankového náskoku se už v deváté minutě postarala dvojice P.Dvořák a J.Matějný. Prvně jmenovaný dobrým napadáním přinutil domácí obranu k chybné rozehrávce, kterou využil Matějný a naservíroval zcela volnému Dvořákovi perfektní příhru. A jelikož se „Dvořka“ v posledních utkáních nemýlí, bylo sníženo na jednobrankový rozdíl. Domácí měli ještě několik šancí ke zvýšení náskoku, ale i Michal Krumpoch se v brance Bobrů dostával do své obvyklé pohody a několikrát své spoluhráče perfektními zákroky podržel.

Od druhé třetiny převzali iniciativu hostující hráči a dobrým taktickým výkonem dovedli zápas do vítězného konce. V 56. minutě měli ještě domácí možnost snížit náskok Bobrů, když Plachého v úniku fauloval hostující obránce a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám postižený se k němu postavil a střelou po ledě vykřesal pro pelhřimovské jiskřičku naděje. Domácí si ale do konce klání však žádnou větší šanci již nevytvořili a tak tři body si po zásluze odvážejí z Pelhřimova Valaši

Ladislav Kolda (Pelhřimov): První třetinu jsme odehráli dobře, jen škoda toho zbytečně inkasovaného gólu. Ve druhé jsme byli tragičtí, připomínalo to závěr utkání z Nového Jičína. Mrzí mě, že s tak silnými soupeři, jakými jsou Šumperk a Valašské Meziříčí, dokážeme sehrát vyrovnané zápasy, které ale ztratíme vlastními chybami.

Roman Sedlák (Val. Meziříčí): Jsme šťastní, že to nakonec takhle dopadlo. Začátek nám opravdu nevyšel, nekoncentrovali jsme se a podle toho to také vypadalo. Důležitý byl gól na 2:1, poté jsme sice nebyli jednoznačně lepší, ale nějak už to dopadlo. Musím se přiznat, že ve 2. minutě ve mě zatrnulo, když na světelné tabuli svítilo 2:0, ale postupem času a s přibývajícími brankami na naší straně Pelhřimov herně odcházel.